• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djendov - специалист
Както споменах, моя покрив ще е ДУО. Това по система на фибран. Т.е. ще имаме топлоизолация, защитена от вода и влага. Над нея ще има хидроизолация, която ще защитя пак с ХПС. Идеята е да използвам предимството на обърнатия покрив - да защитя перфектно хидроизолацията. И в същоти време да имам слой ТИ, който е на сухо и работи правилно. Не искам да е просто обърнат покрив, защото в една друга тема показаха фибран, попивал здраво вода. Не искам да си накисна ТИ във вода и да стискам палци да си изпълнява задълженията.
Не съм този Джендов, с който си работил. Аз плавам, а и май не съм стъпвал в Поморие ;)
Tsilkov, благодаря за насоките за изпълнител, ще ги проверя. Относно парапета, не бих го оставил паянтов, просто ще мисля как и къде да го застопоря здраво.
Ровя в интернет за нещо по-красиво, изпълнено с черен метал профили, ама не попадам. Относно естетическия вид, там само жената решава. Мен ме вълнува само техническата част на нещата. Не се впечатлявам много от дизайнерските решения :)) т.ч. както тя реши
Tsilkov - майстор
То верно от покрив на парапет я обърнахме ама все пак няколко примера набързо из нета:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
djendov - специалист
:shock: разби ме...
Май току що отпадна алуминиевия парапет!
Електрожена в ръка и ново хоби в почивките!
Като идваш към Варна, ще черпя, че ти взе по-голямо участие в къщата ми, от архитекта!
VLADO66 - майстор
Има италиански бои с метални частици, мат, които придават на желязото много добра визия
Tsilkov - майстор
djendov написа:
Като идваш към Варна, ще черпя,
Чакай го хареса жена ти пък тогава черпи :lol: Гледай ако може да уредиш парчетата преди сглобяване да ги минеш на горещ цинк. Ако ли не вземай скъпа боя и/или студен цинк. Рано или късно ръжда ще има но ако си с кутия профили и без безсмилени заварки ще е само в ъглите или контакта със земята и нищо не те бърка да ги мацнеш после. Ако ти се отпуска душата може ръкохватката да купиш неръждавейка и съвсем ще стане културно.
djendov - специалист
След много борби с изпълнители и "отпадане на гаранцията" в крайна сметка вече е положена замазката за наклон. Другата седмица предстои полагането на ТПО мембрана, ХПС, геотекстил, фракция 4/8, 20мм гранитогрес 60/60.
Въптоса ми е, може ли между ХПСа и геотекстила да сложа един дебел найлон. Ролята му ще е да ограничи до максимум стичащата се вода между ХПСа. Оказа се, че при всички плюсове на системата, то минуса е само това, че вода все пак достига до конструкцията и охлажда някой места. Та...мога ли да сложа найлон, има достатъчно дебели и големи парчета, та да огранича на максимум водата стичаща се под ХПСа?
Иначе за парапетите, ще ми се размине...жената каза стъклени. Цената ме смаза, ама ще разказвам в моята тема + снимки докато си ги правя.
Tsilkov - майстор
Нищо не ти пречи да сложиш найлон. Правилното редене на XPS на "длъб и зъб" също ще ти помогне да ограничиш водата по фибрана.
Разбира се че пропуска вода до долу - нали за това има хидроизолация там :-D
djendov - специалист
Да, да...не ме притеснява водата сама по себе си, а да не охлажда много конструкцията, че веднага ще мухляса тавана на долния етаж. Добре...с дебел найлон ще подсигуря минимално проникване на вода под ХПСа. Уж гледам някакви с ув защита, добавки против стареене...че то си е направо хидроизолация за левче-два на метър квадратен :-D
Благодаря!
Tsilkov - майстор
Разликата найлон-хидроизолация е във възможността за лепене и армирания слой които го прави устойчив :wink:
djendov - специалист
viewtopic.php?f=47&t=53004&p=873021#p873021
Ето линк към темата ми.
Изпълних покрива по следния начин:
1/ стоманобетонна плоча
2/ Замазка за наклони
3/ Геотекстил 200 гр/кв.м.
4/ ТПО мембрана 1,5мм от Братя Георгиеви (Прекалено доволен съм от работата им, за да пропусна да спомена името на фирмата)
5/ ХПС на Dow Corning L 12см
6/ Цяло парче найлон с дебелина 180 микрона с УВ защита (това по мое усмотрение, за да сведа до минимум стичащата се вода м/у ХПСа)
7/ Геотекстил 150гр/м2
8/ Трошен чакъл фракция 4/8мм (дебелината не е решена още, ще се съобразявам с нивата..)
9/ Гранитогрес 20мм положен директно върху чакъла.

Подробности в горепосочения линк. Там съм описвал по-детайлно нещата.
Благодарности на Tsilkov, Grezinski и schuldiner за всички съвети!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Обърнат плосък покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: