• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djendov - специалист
Еее 400лв на метър парапет..ти ме хвърли на крокодилите :) Това с кашпите е много добра идея. Така ще натискат борда, а мога да закрепя така, че да натискат и фибрана от вътрешната страна на борда. Така или иначе, финалната настилка ще избира жената, но наистина мога примерно под басейна да не полагам скъпа настилка, също така ако направя някой кът с баластра, то остават едни 40-50 квадрата, където мога да вдигна бюджета. За мен по-важното в момента е, че няма някакви фатални пропуски в ТИ и ХИ системи. Аз мога на първо време даже да сложа само баластра, а след време лека полека да започна да си изграждам крайното покритие.
Значи за сега оставам на този вариант с фибран под и над ЕПДМа. Дебелените ще решавам малко по-късно. Като изпълнят плочата, ще питам и за наклоните, че и там са много неща за съобразяване. Южна страна, северна страна, хоризонтално, вертикално, аварийни и т.н.
Огромно БЛАГОДАРЯ!
radius - майстор
А идеята ми с тази ЕПДМ беше, че много лсно се ревизира след време и после ще ползвам същите материали.
Какво приказваш, направо ще е песен да разпокриеш и особено в краищата към борда. :проба:
MASTER - специалист
Най вероятно е имал предвид, че лесно се кърпи - има перфектни лепила за ЕПДМ.

А обърнатият покрив, доколкото разбрах няма било, а по високата част е по бордовете но пък ми се струва че няма голямо значение в каква посока върви водата.

А защо ви е тоя гранитогрес - по белия свят редят тези шприцваните "дъски" и нямат грижи.
djendov - специалист
radius написа:
А идеята ми с тази ЕПДМ беше, че много лсно се ревизира след време и после ще ползвам същите материали.
Какво приказваш, направо ще е песен да разпокриеш и особено в краищата към борда. :проба:
Е айде сравни го с къртене на гранитогрес със замазка и последващите процедури. Сигурно трябва после цялото каре до дилатационната фуга наново да възстановявам. А и едва ли ще се стигне до разлепяне на епдма. Фибрана би трябвало да го защити достатъчно от перфориране.
Е...всичко това, ако се окаже вярно твърдението на Файърстоун, че не старее мембраната...

А дали е възможно вместо посочените от мен крачета, да подложа ленти хпс? Видях системата на Аустротерм е такава. С повдигач от Хпс би трябвало да не Хлопат плочките гранитогрес. Мина ми и идея за дървени летви, ама ще хлопат, както каза Тсилков

Писал съм заедно с Мастър. Да, имам предвид елементарното и безплатно кърпене.
За кои дъски? WPC decking ? Дай име или линк, крайното покритие не е избрано все още.
Последна промяна от djendov на вт фев 14, 2017 9:57 pm, променено общо 1 път.
MASTER - специалист
Сверих с гугъл - и да , WPC декинг имам предвид.

Не знаех че чак толкова сложно име са му измислили на български.
Tsilkov - майстор
Wooden Pastic Compsite - тоя път името си е съвсем наред :)
savagebs - специалист
Хич не ми става ясно какво сте се запалили по тези басейни дето ги мислите да са ви над къщите да не говорим че е и много грознооооо.
Tsilkov - майстор
savagebs написа:
Хич не ми става ясно какво сте се запалили по тези басейни дето ги мислите да са ви над къщите да не говорим че е и много грознооооо.
То пък "битови механи" с на "баба керемидките" е върхъ на визуалното изящество :finga:
Tsilkov - майстор
djendov написа:
Еее 400лв на метър парапет..ти ме хвърли на крокодилите :)
Ми вземи ена реална оферта за неръждавейка с монтаж и сам ще се обедиш че давам даже леко оптимистична цена.
djendov - специалист
Tsilkov написа:
djendov написа:
Еее 400лв на метър парапет..ти ме хвърли на крокодилите :)
Ми вземи ена реална оферта за неръждавейка с монтаж и сам ще се обедиш че давам даже леко оптимистична цена.
Вчера намерих един склад, 65лв на метър във Варна. Видях монтирани, харесаха ми, това ще е. На други места цените са около 100лв. Това за метър висок, с вертикални пръчки - за тераса.

М/у другото и за плочки за повдигнатия под, обиколих целия град, първо качество м/у 120-200лв на квадрат - гранитогрес 20мм.
И снощи случайно реших да вляза в Досев - 65лв на квадрат. Направо ме изумиха. Само дето се поръчва на цели палети, но не ме бърка. 5 пъти питах дали наистина става въпрос за първо качество.

А относно изпълнението, май ще мина на ТПО. Просто ЕПДМа ми предлагат само малки ролки лепени с лента на място. Вече не правили по размер на покрива. ТПОто също ми изглежда добре. Оставам на изпълнение:
Пароизолация-Хпс-хпс с наклон-ТПО- хпс за защита на мембраната-геотекстил, дистанционери-гранитогрес 20мм.

Пък нека е грозно....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Обърнат плосък покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: