• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
StanZ - специалист
Замазката трябва да е 4см в най тънката си част. Ако майсторите са направили добре бетоновата настилка не би трябвало да имаш повече от 1см отклонение по хоризонтала, което се компенсира със замазката над фибрана. Това означава, че дебелината на замазката ще е между 4-5см. Ако при вратата си най висок ОК, смятай 4см, ако не ...5см. Към това прибави 2см (облицовка+лепило) и се получава 7см. Значи към тези 7см прибави фибрана. Дори и да е 3см, се получава минимално 10см до готов под. Но колко трябва да е фибрана, Цилков ще ти е по полезен. В моя проект е 5см.
Tsilkov - майстор
И аз не мога да кажа с точност до сантиметър за Фибрана - каквото са му писали в проекта по ОВК и ЕЕ към пода. Аз слагам обикновенно 8-12 см. ама то си зависи и от дебелината на изолацията на покрива и фасадата и от отоплителната система . За мен също замазката ще е 4 см само в най-тънката си част и плочки/ламинат са 1 см. така че 7 см настилка+замазка е правилната височина + фибрана. В общи линии до ръбчето на отваряемата врата (която също е нормлано да провисне половин един сант с времето) трябва да си има едни 14-15 см за да си сигурен че всичко ще пасне.
boqnkov - специалист
Първо да кажа, че цялата тая драма в момента е за двойната врата на верандата.
Вие ме разбихте направо... :axe: 15см. В момента плочата от най - горна до най ниска точка да има разминаване с 1см. Гледал съм го по локви, след като я отляха. Технологията си мислех, че е:
1. Нареждане на фибран без лепене, отгоре замазка с армировка 4 см. и 1см. настилка (ламинат или гранитогрес)
2. Лепене на дебел фибран за под директно за долната плоча, отгоре направо ламинат или големи по размер (над 40/40 плочки гранитогрес.

Вторя вариант ми се вижда много лесен за направи сам, но дали ще държи?
Tsilkov, наистина не ми стана ясно как ги изкара тия 7см само настилка без замаска и фибран? :?
gechev - специалист
Каква противорадиационна мембрана е предвидена? С каква дебелина? :?
Tsilkov - майстор
boqnkov написа:
Tsilkov, наистина не ми стана ясно как ги изкара тия 7см само настилка без замаска и фибран? :?
7 см със замазката- като мислех варианта лепене на плочки. Ако си с ламинат е 0,5 см по малко - така че може да го вземеш 6 см общо. 15 см които ти писах забележи не са ти пода а аванса от сегашната ти плоча до долния ръб на отваряемата част на дограмата (защото тя е важна в случея на монтажа и избора на подложни профили)! Пода реално ще ти е 2-4 см надолу (колкото се получи) - пред дограмата ще иам малък праг.

P.S. Ти в стаята може да имаш 1 см. разлика ама мерил ли си и другите стаи и спрямо баните какво става?
gechev написа:
Каква противорадиационна мембрана е предвидена?
Царевична рогозка пропита с вагинален сок от 25 годишни девици; дебелина - 8 мм, положена на ивици перпендикулярни на мрежата на Хартман.
boqnkov - специалист
Е че кой прави без рогозка в днешно време??? :partyman:
В помещението ще имам и ламинат и гранитогрес. Варианта без дебела циментова замзка как ви се струва? Така това разстояние ще се дозапълни с фибран и изолацията би станала по - добра.
Стискаме ли си ръцете за 10 см? :-D
Последна промяна от boqnkov на вт яну 20, 2015 3:49 pm, променено общо 1 път.
gechev - специалист
Tsilkov написа:
gechev написа:
Каква противорадиационна мембрана е предвидена?
Царевична рогозка пропита с вагинален сок от 25 годишни девици; дебелина - 8 мм, положена на ивици перпендикулярни на мрежата на Хартман.
А рак на белия дроб? Виж последния абзац от Уикито. Страшно е.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%BE%D0%BD
VLADO66 - майстор
Гечев,много по опасно е да се живее в софийското поле и да се яде маргарин и други боклуци :wink:
gechev - специалист
А бе, днес спестиш от едно, утре от друго и после "Неговият благ характер ще остане вечно между нас". :lol: Май заприличах на Шишо Бакшишо ама аз бих си сложил една лека хидроизолацийка. Мога да посоча изпитан многократно вариант. Подов фибран 3 - 4 санта и останалото полистиролбетон.
StanZ - специалист
boqnkov написа:
Е че кой прави без рогозка в днешно време??? :partyman:
В помещението ще имам и ламинат и гранитогрес. Варианта без дебела циментова замзка как ви се струва? Така това разстояние ще се дозапълни с фибран и изолацията би станала по - добра.
Стискаме ли си ръцете за 10 см? :-D
Само не прави експерименти да лепиш плочки върху фибрана направо. Малко ще се повторя, но около 7см ти е замазката + плочки/ламинат. От там нагоре само пространството и парите са ти границата. Ако си решил да слагаш 3см фибран, прибави към тях тия прословути 7см и ще получиш 10см завършен под. Съответно с 4см фибр. готовия под ще е около 11см и т.н.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33

Тема "Строителство на къща - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: