• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
prascho - майстор
Схемата ще е малко по-различна. Ще преместя цялата каса с 9 см в дясно. Искам да си залепя блокчетата Итонг пък после ще слагам касата. Затова питам CX10 дали раздува.
prascho - майстор
Вратата я преместих... Да споделя впечатление:

Доста по-лесно се работи с пяна за пистолет. Освен, че е по-удобна сякаш и по-голяма площ покрива. Реших да пробвам новата пяна White TeQ на церезит и стигна до половината. Днес си взех пистолетна пяна и довърших. Иначе whiteteq-а е по-плътна от стандартните пяни.

Блокчетата Итонг ги поставих по технологията предложена от Владо, която не бих казал, че е по-удобна /омацах се с пяна/. В моя случай бе по-бързия вариант след укрепването на вратата защото следващия уйкенд ще съм на работа :sad: и няма време.
prascho - майстор
Днес монтираха конструкцията....от 10 до 14 часа..../по план от 10 до 12 часа/

Да си призная останах със смесени чувства.

Изработката ми се вижда що годе добре. Хванаха касата на три точки отстрани и само по една точка горе и долу. Пяна отстрани. Тъй като шефът им измисли пантите да са три двойни бях свидетел на цялото сглобяване. Пичовете се изложиха леко с вътрешното уплътнение. Бяха взели топчето за 18мм стъклопакет вместо това за 20мм. По-дебелшкото уплътнение го сложиха по-трудно /дадох съпунена вода/. Предното уплътнение леко се изпъна, ама....надявам се да не е фатално и да не създаде проблем.. :? .Как и да е. Врата е с 1-2 мм провиснала, но ....

Още преди поръчката си мислех долната половина да бъде с вътрешно орнаметно стъкло, но при огледа от бързане забравих. То ясно, че щеше да увеличи цената. Сметнах, че това не е фатално и си казах...дай да видим как ще е с прозрачно и евентуално да купя фолио и да го лепна отвътре.

Та на въпроса....като позакърпя нещата искам да залепя фолио от вътрешната страна. Подобни орнаметни/декоративни фолиа къде мога да намеря? Трябва ми 1,5м2.
prascho - майстор
Не Ви ли се е случвало да ползвате подобни фолиа?
hidrazin - майстор
genata написа:
Може да ползвате ....
Не можем бе смешник, не можем.
:partyman:
jekasus - майстор
hidrazin написа:
Не можем бе смешник, не можем.
Че е смешник е смешник, но става - преграда папиемаше от неговите торбички :-D Даже не погледнах за какво е темата :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Отделяне на коридор от стълбищна клетка - преграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: