• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
Безсмислено се усложнява с тия чупки. Изпуснал съм му дирите ама къде изчезна "чистата и проста" идея да си го преградиш в началото на площадката?
P.S. Сега забелязах защо - от стълбите се хлопваш направо на вратата :sad: Не можеш ли да преградиш на долния етаж?
prascho - майстор
Без площадка ще е неудобно за качване и слизане... И долния етаж ще се прегради перпендикулярно след известно време. Искам клетката да остане самостоятелна.
prascho - майстор
Кой от двата варианта на отваряне е по-практичен и добър?

Прикачен файл

Shema1 v1.JPG
Shema1 v1.JPG (21.18 KиБ) Видяна 1947 пъти

Прикачен файл

Shema1 v2.JPG
Shema1 v2.JPG (20.4 KиБ) Видяна 1947 пъти
prascho - майстор
Благодаря Еди.

Триплекс /например 331/ познавали се в стъклопакет в домашни условия по някакъв начин /освен при счупване/? При студен профил междината дали ще е въздух или аргон все тая или?

Конкретно се интересувам в стъклопакет: триплекс 331 - 12 междина - 4мм бяло.
Фитилчо - майстор
prascho написа:
Преградата при теб ли е?
При мен е вече и се оказа от ТИКОВО ДЪРВО :shock: :shock: :shock: Решетките са метални ленти от двете страни на вътрешното стъкло.
Пилкингтон К стъкло е външното :supz:

Днес и купих партон, защото разпробих нейният, понеже нямаше ключ :rock:
colyo - специалист
Я кажи кой етаж ще обитаваш? Първия или втория. Аз сложих врата на първия към стълбището, за да не ми бяга топлината. Горе изобщо не възнамерявам да слагам.
Прикачен файл:
WP_000656.jpg
prascho - майстор
привет,

Конструкцията днес я поръчах и затварям предходната дискусия. Каквото било било, ще видя след две седмици какво ще ми сътворят.

Тъй като нямаше мърдане от перпендикуляра на конструкцията към стените се наложи да предложа моето решение да намаля вратата и се прие от изпълнителя. Все пак с нищо не го обременявам. Ще Ви помоля за съвет как да подготвя нещата преди монтажа.

Оформиха се две идеи:
Вариант 1 /моето предложение/ - да демонтирам касата на срещуположната врата; ще стесня отвора на вратата като изидам с итонг /ще ползвам пяна за итонг/ около 7-8 см за да се постигне перпендикуляра; касата ще намаля при дърводелец; ще се намали и вратата от 70см на 62-63 см.

Вариант 2 /изпълнителя го спомена накрая/ - да изрежа с флекс от дървената каса около 10-15 см и да залепя итонг парчета с широчина 7-8 см. Така ще запазя вратата 70 см. Не знам до колко стабилно ще стане и ще остане един ръб при влизане/излизане към стаята.

Ако имате по-подходяща идея моля не се колебайте да я предложите. Благодаря.

Прикачен файл

IMG_0957.JPG

Прикачен файл

F var1.JPG
Вариант 1
F var1.JPG (23.97 KиБ) Видяна 1890 пъти

Прикачен файл

F var2.JPG
Вариант 2
F var2.JPG (23.64 KиБ) Видяна 1890 пъти
EDI - майстор
Втория вариант нещо не ми се нрави.По-скоро първия с намаляване на вратата.
colyo - специалист
Защо не помислиш и по вариант да монтираш преградната стена под малък ъгъл и няма да стесняваш и без това тясната врата. Лично на мен ми се струва, че няма да се забелязва. Така хем ........... хем душата в рая:))
Снимай и от другата страна как ляга профила по пода спрямо стълбите.

ПП: като гледам най добре ще се получи май варианта с чупка, защото касата на вратата си има ширина и тя трябва да се компенсира по някакъв начин. Така, че според мен можеш да монтираш касата опряна в ръба на коридора до стълбището и вече по отсрещната врата да си подведеш преградната стена и както дойде. Мисля, че каквото и друго да решиш ще влезнеш в един колумбийски сериал с продължения и накрая пак няма да ти хареса крайният резултат.
Имаш ли плоча над ламперията на тавана или си на гредоред?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Отделяне на коридор от стълбищна клетка - преграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: