Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
vsterev написа:
Ако се вмести в 35 000 ще е късметлия и ще трябва да почерпи. Владо той и този фургон струва бая пари с обзавеждането може и на повече да скочи :) Е не ми се вярва да влезе с 35 000 до покрив - от основите има зидария, колони, пояси плоча или дървена конструкция и най отгоре керемиди или ламарина - ако минсе само с 15 000 ще трябва да черпи. Те само материалите са толкова !
Така де-тези пари ще стигнат за нулев цикъл и отторе 4бр.40футови контейнера High cube. :)
Tsilkov - майстор
VLADO66 написа:
zayko_bayko написа:
В крайна сметка 35000 лева /заедно с покрива/ ще са достатъчни на bisermonov ?
Ако се ползват контейнери за скелет http://www.homedit.com/22-most-beautifu ... ontainers/
Много пъти съм я проучвал тая възможност и стигам до следната задънена улица - цената на контейнерите в БГ. Цената на новите дори не я зачеквам :lol:
Ето произволна обява на старо:
http://obiavi.grad.bg/o-251761-%D0%9C%D ... 1%80%D0%B8
Контейнерът е на старо 40 футов с площ 28 квадрата и е 2800 лева без ДДС или 3400. За 120 квадрата ти трябват 4 (те даже са по-малка квадратура и става малко неприятна квадратна къща) което е 13 600 лева. От там малко чистене на ръжда, изчукване и боя щото са стари + транспорт и в твоя парцел кацат на едни поне 16 000 лева. Искат си основи и канал които колкото и да са леки все си искат 10 000 лева. Най-лошото е че за нашия климат отгоре си иска друг покрив. Като теглиш чертата се надяваш да спестиш едни 5000-8000 лева
zayko_bayko написа:
В крайна сметка 35000 лева /заедно с покрива/ ще са достатъчни на bisermonov ?
С покривът много трудно да не кажа невъзможно. Покривите с конструкция, покритие и изолация започват от 80-100 лева на квадрат. Ако го разчупи и сложи керемидки (нещо хубаво - Брамак, Тондах) и си гони даже 150 лева на квадрат.
Фитилчо - майстор
Благодаря за сметките на Цилков, помагат да се ориентира човек откъм бетона.

Аз съм го смятал някъде около 15-20000 за 60 м2 с лека желязна конструкция, кофражни дъски, фибран и вата за изолация и железни керемиди.
Това вклюва и врати(гаражни) и дървена дограма(купена евтино 2 употреба)

Това на ивични основи по дължина.

Размерите са 6.30 на 9.50 метра основа

Държа да отбележа, че труда който плащам е само за изкопа и извозване !
Това включва и направа на желязна вита стълба вътре за полу-етаж над кухнята за легло
Всичко друго е ОТ МЕН - плоча, армировка, желазна конструкция, водопровод, електро, плочки - всико От - До

Винаги се слагат едни 30% повече за да е спокоен човек. :wink:

Гони се нещо като от снимките на Владо, но доста по просторно и си мисля , че ще е по лесно и евтино да си ги направя (това го мога имам и интрументи) отколкото да си купиш тези новите контейнери боклуци за луди пари.
ivanjordanov78 - помощник
Фитилчо написа:
Винаги се слагат едни 30% повече за да е спокоен човек. :wink:
Аз даже бих казал поне 40%. :idea:
stenmark - специалист
Оф без да звучи като заядливо,но малко множко ми се струва маржа от 5000лв или това са тези 30%.Знай че те могат да отидат за проект,такси и за свързване към енергоносител и ВиК.И тогава тези прословути 30% като ги прибавиш пак цифрата става доста различна.
bisermonov - специалист
Пуснах тази тема тъй като ми предстой ремонт на стара къща на село, доста теми изчетох за такива ремонти доста и стари къщи се ремонтираха по нашето село. И от разговора който съм водил със собствениците на от ремонтираните къщи усетих съжаление че неса я бутнали и построили наново. Едни се оплакват буташ стара дограма а от долу какво чудо зина не е истина слагаш нова, къртиш старо душаме и започваш с замазката до новия под , шпакловаш стени ми ти буташ до здраво и ред други работи. Комин се задръства къща та около 60г.
Предстои ми смяна на покрив смяна на дограма направа на изолация оправяне на напукани стени тавани подове ми то ми остана ГРУБИЯ СТРОЕЖ що да него сменя и него?
VLADO66 - майстор
Щом те удоволетворява къщата на която ще сменяш покрива,дограмата и ще правиш довършителните работи,въпроса е безсмислен.Много заровени пари не се виждат докато побиеш трибагреника на покрива
bisermonov - специалист
Да VLADO66 и аз мисля така въпреки че в моя случаи бюджета ще се натовари доста тъй като ще се почне от гол парцел.
Искам и да попитам и нещо друго разбира се то е на личен избор къде предпочитате да имате къща на село или в града, и в двата случая си има предимства и недостатъци.
VLADO66 - майстор
Аз си живея на село/сега квартал на София/ :) Всичко е въпрос на начин на живот и вкус-някой обичат за живеят на Раковска, защото там са театри,кина,заведения,смог,шум и т.н.Други обичат спокойствието,градинкат,тераската,ежедневното спиране на тока и водата и т.н.Според мен е добре къща с добра целогодишна транспортна комуникация/вкл.и автобус/ до 10 км.от града/защото може за имате ученици/.
bisermonov - специалист
Да така е аз съм израснал в града живял съм и на село транспорта е доста голяма пречка, като се развие индустрията с ел колите и се надявам транспорта да поевтинее със сигурност бих живял на село за 15 м. съм в центъра на града. А на село спокойствие 1-2 декара райграс борчета бордюри от жив плет зеленинка цветя въздух и да си жив и здрав 130г.

Тема "Груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: