• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
Фитилчо написа:
Е, към сплита също може да има бойлерче . :wink:
Това е само в главите на тия дето продават такава техника. Аз сплитовете ги комбинирам с термосифон с вакуумни тръби и се компенсира голяма част от водата. Ако има възможност за трифазен ток и за проточен боилер нещата се подобряват още малко.
kalin72 - майстор
Комунизъма свърши, ама липсата на ток съвсем не е само при комунизъма :)
Първоначално и аз мислех за термопомпа или климатици, но не, благодаря. На дърва си ми е хубаво, системата работи перфектно, и хамалогията-5-10 минути дневно, я считам като фитнес, раздвижване. Единствено при чистенето на котела ми е малко тегаво, но веднъж месечно за 30 минути не мисля, че ме събаря :mrgreen:
Инак 6 месеца по 2-2.5 м3 по 60 лева цена са ми пак 150-200 на месец, с БГВ на корем, и топло, жената и децата доволни, щом те са доволни, а идваме от апартамент с ТЕЦ в Плевен(евтино и топло, демек) смятай :-D
Фитилчо - майстор
От 20 години съм на локално парно/котел и НЕ ИСКАМ И ДА ЧУЯ ПОВЕЧЕ. Е..ем ти аз тва раздвижване !
Чистене на кюнци смяташ ли го?

Цилков, обясни за термо- сифона моля те ...

Мога ли да прокарам тръбата на мулти-сплита през бойлер аз ? :?: :?
Tsilkov - майстор
Фитилчо написа:
Цилков, обясни за термо- сифона моля те ...
Термосифона е най-простия вид слънчев колектор - и аз научих от форума че се нарича точно така. За предпочитане вакуумно-тръбен:
Изображение
Фитилчо написа:
Мога ли да прокарам тръбата на мулти-сплита през бойлер аз ? :?: :?
Можеш - викат му на това термопомпа въздух-вода и Спасов точно за нея питаше в началото на темата. Като направиш това действие основните предимства на мултисплита (ниска цена, стандартно решение оправяемо от всеки гаражен маистор, минимална поддръжка....) почват да "хващат гората". Да не говорим, че и КОП-а леко пада заради преобразуването фреон-вода и допълнителните помпи и път на системата. То и тази система си има ниши за приложение (особенно при разни реконструкции и т.н.) но при нова сграда другите три са по-адекватни.
Фитилчо - майстор
Просто по случайност бойлера ми се пада на трасето между двете тела.
Сплита е презапасен за моето помещение така или иначе двойно, та няма да се задъхва си мисля.Самият сплит позволява трасе 30 метра а ще има само 3 метра :)
Просто като минава от там, ще помага на бойлера за зимата и ще му намали консумацията на ток. :razz: Разбира се имам предвид да е бойлер със серпентина за термо помпа и с нагревател,комбиниран :wink:

Това си мисля аз, пък може и глупости да си мисля ... :|
Но пък съм в топика на темата- разбрал - недоразбрал :lol:
gechev - специалист
MrSpasov, извинявайте. От много хора решили да си строят къщи във форума не се ориентирах, какво желаете. Питате, колко струва зид с Тивит? Струва около 60 лв на квадратен метър на широчина на 45 см. БЕЗ пазарлък. Колкото само термоизолацията, горе долу. Не е в политиката на форума да правя оферти, нито Ви познавам за да съм конкретен. Всеки клиент е уникален за нас. Важното е да знае, какво иска.
kalin72 - майстор
Фитилчо написа:
От 20 години съм н;-) а локално парно/котел и НЕ ИСКАМ И ДА ЧУЯ ПОВЕЧЕ. Е..ем ти аз тва раздвижване !
Чистене на кюнци смяташ ли го?

Цилков, обясни за термо- сифона моля те ...

Мога ли да прокарам тръбата на мулти-сплита през бойлер аз ? :?: :?
Май сравняваш Трабант с Фолксваген ;-) Казах ти, щом след парно от ТЕЦ не се мръщя на локалното ми парно, значи е направено качествено и не е трудно да поддържане. Кюнци не чистя, имам метър гъвкава неръждавейка. И е чиста на края на сезона.
MrSpasov - специалист
gechev написа:
MrSpasov, извинявайте. От много хора решили да си строят къщи във форума не се ориентирах, какво желаете. Питате, колко струва зид с Тивит? Струва около 60 лв на квадратен метър на широчина на 45 см. Колкото само термоизолацията, горе долу. Не е в политиката на форума да правя оферти, нито Ви познавам за да съм конкретен. Всеки клиент е уникален за нас. Важното е да знае, какво иска.
[/quote][/quote]

Лено може да се ориентирате Г-н Гечев.
Искам нещо ОКОЛО пасивна къща, още в началото си пише. (освен ако не знаеш вица за ОКОЛО :wink: )
В последствие стана ясно, че искам пасивна къща, но не на всяка цена.
За Тивит имам положително мнение, в Божурище знам една и хората са доволни.
Като всеки хукнал да си прави къща "ще ми се" да направя най - доброто за най - ниската цена за да останат пари да си сложа голям 90' лед телевизор в хола.
Или с други думи , прости желания от прост човек.
gechev - специалист
MrSpasov, в софийско и София имаме много построени сгради, и малки и големи, но Пасивен тип стена от дебелина 45 см. знам, че има само в Банкя. Клиента искаше, като Вас да върви стъпка по стъпка към Пасивна къща. Жалкото е, че не ми изпратиха снимка от строителството на къщата. Най често използвания размер е 30 см. по финансови причини. Не всеки разсъждава като Вас, че първо трябва да вложиш и дадеш, а после да вземеш. Аз мога да помогна за плазмата, но основния е проектанта. :-D Ако на този лек Тивит ти набуха бетон и желязо, като за противоядрен бункер ще е безпереспективно моето участие. Успех.
gechev - специалист
Темата е явно интересна с това, че един човек иска в бъдеще да си направи Пасивна къща и се интересува как да подходи. Не желая някой да ме интерпретира. Желая такива хора да попадат в добри конструкторски ръце. Мисля, че авторът на темата ме разбра добре.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Какво разбрал, какво недоразбрал !?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: