• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
molt - специалист
Намерих снимка за нагледно какво мисля да направя....... или кашпи или рустик блокчета може да използвам
BLUEPUPIL - майстор
molt написа:
Реших да терасирам двора и за това не започвам навеса.
Язък за изчисленията! :oops: :cry:
Svetoslavoff1 - майстор
Не пишеш от къде си. Във Варна видях блокчета с приличен външен вид, които позволяват да се зида с отстъп и според мен ще вършат работа при терасиране. Позволяват и суха зидария, ако добре е подведена основата.
molt - специалист
BLUEPUPIL навес ще има изчисленията не с напразни просто го отлагам във времето, колкото и на мен да не ми се иска.

Светославов от Сапарева баня съм ..има го напред в темата/ама си е дълга и не си видял няма значение/.За бетонни блокчета и аз си мислих , но не знам дали стават за това.Като се замисли човек паркинг елементите ще с толкова здрави колкото и бетонни блокчета.
molt - специалист
Идеи много време малко :-D Терасирах двора малко утре ще сложа снимки.
Сега да попитам за врата. за две коли :mrgreen:
Искам да е подобна на тази http://metalmaniafabs.com/perch/resourc ... 2-w960.jpg
Имам 365см отвор сега оставям по 2,5см. от двете страни и остава 360см./4=90см за четрите крила на вратата.
Прикачен файл:
vrata.jpg
така искам да изглежда.
Ребра /червено/20х20х1,5мм. през 13см. от 1,7-2м. височина и къси ребра през 5,5см. на 50см. височина.
Рамката/черно/ 30х20х1,5мм.Панти в зелено.
Какво мислите?
1115 - специалист
Ако ще я автоматизираш може да е невъзможно.
Не е ли по-добре плъзгаща врата?
molt - специалист
Мислех и за плъзгаща, но повече си е игра по нея а и е по-скъпо.Също може зимата при сняг да прави проблеми.И за това се отказах./Даже изкопах малко за гредата за плъзгаща врата и се отказах :-D /
Снимах и отвора където трябва да правя врата.Може и да има място да се отваря навътре /на четири крила/От към аудито края на навеса се пада точно на мрежата ако е 6м. , ако обаче направя навеса 5,50-5м.Може да има място врата да минава покрай навеса навътре.По план тази седмица ще се купува желязо и прави врата.Ако някои даде по-добра идея може и да сменя плана.

Ето накрая на албума има нови снимки от двора.
https://goo.gl/photos/G7t5p3cNkYv2X5Rt5

Днес налях стената по която после ще чертая стълбите.Стъпалата ще с вкопани в ската и отгоре ще сложа каменни плочи.Да кажем към 1м. широки и останалите 8м. от ската ще с паркинг елементи/16кв.м./
Навеса в които с дървата от заслон за сянка докато строим къщата стана 3 годишен навес за дърва :mrgreen:.Има много останки от кофраж/ламперия под синия брезент/за дърва догодина/.Дано догодина да ги махна и да оправя покрай оградата.Да се изравни с горната тераса.Мисля да сложа подпорна стена на бетонната пътека от къщата до навеса.
Чудя се дали да не засея трева поне горната тераса сега.Да може да се хване за догодина.Ама да не я унищожа после с копането на подпорната стена ?
molt - специалист
Вратата е почти готова за сега само снимки от работния процес :drinkers: дано скоро и на поставена врата
На ската направихме бетонни стъпала а не каквито писах /промяна в плана/.

Имам един радиатор в банята на 1 етаж,
Прикачен файл:
IMG_20161209_224739.jpg
както всички си идва от колектор и работеше без проблеми.Сега обаче се усеща, че в долната половина на радиатора/дъното/ е осезаемо по-хладно от горната половина.Опитвам се да пусна обезвъздушител /автоматичен/ , като отвъртам чучура, но нито вода нито въздух излиза.На загрята система.Аз ли бъркам нещо или?Няма шум в радиатора, на горния етаж на радиатора преди разширителния съд има лек шум и той е същия и него не мога да обезвъздуша.Останалите радиатори са с обикновени обезвъздушител и нямам проблеми.
molt - специалист
Май сам си говоря/пиша :-D
burkov - специалист
Миналата седмица за първи път обезвъздушавах парното на вилата. Уж радиаторите бяха супер. Нямаше въздух и бълбукане, но не топлеха целите. Като понамаля огъня, температурата на водата падна под 40 градуса, спрях помпата за няколко минути. Тогава отоворих обезвъздушителите и всичкия въздух излезе. Не гарантирам, че е правилно, но при мен сработи. Само не спирай помпата при високи температури ,защото е опасно.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Едноетажна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: