Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
TACHO - специалист
Здравейте отново,

първо да благодаря на тези, които искаха да помогнат с нещо в тая мършава тема.

Да се похваля: след 4 месеца упорит труд приключих с цялостен основен ремонт на къщата от първия пост и вилата стана страхотна, направена с много мерак само и лично от мен, за което се гордея и дори не ми се иска да си тръгвам към София.

Обаче имам един проблем, за който пак ще помоля за съвет, защото по принцип съм апартаметски бройлер и не знам как да се справя.

1. На тавана имам съсели http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0% ... 0%B5%D1%86 , които влачат чували с орехи. Как мога да се справя с тях? Отрова, капани или друг метод. Забелязах, че спокойно се катерят по мазилката и се качват горе между керемидите и черната хартия. На самия таван не ходят, защото няма от къде да влязат, но ме дразни, че сутрин в 5 часа трополят по покрива.

2. Мравките.... В едната стая дори се населиха в камерите на ПВЦ-дограмата. Излизат и от контакта. Как да ги уморя? Пробвах с разни пудри, но помагат само за няколко дни и след това отново излизат.

3. Скорпиончета... В цялата къща всичко е шпакловано, подовете са с нова замарка и топлоизолация. И не мога да разбера от къде излизат. През 2-3 дни някое скорпионче ми се разхожда по стената или тавана. А няма от къде в самата къща да бълват. От къде идват и как да ги преборя?

Ще съм благодарен ако някой сподели опит.
Благодаря предварително!
briko - специалист
И аз имам същия проблем в бунгалото, съсели, плъхове, мишки и естествено смокове и след тях таралежи. След продължително търсене на съвети и решения по думите на хората, които се борят ежедневно с тези вредители/ съселяните ми/ решението е котка или котки. Капани, отрови и т.н. осигурявали само временно спокойствие, самото присъствие на котките принуждава тези гадинки да си търсят друго място. Мравките ги изгоних с много сол, проследих от къде минават и посипах пътя им, процедурата се повтаря няколко пъти и за сега ги няма, ако се появят пак, отново сол и т.н. За скорпиончетата, само мога да предположа, че някаква отрова би помогнала в близката агроаптека ще ти кажат. Така е на село, свиквай и аз съм градско чедо и малко ми беше странно, но сега всичко е ок. Успех. :supz:
TACHO - специалист
Здравейте отново,

стигнах до последната фаза от вътрешните ремонти на вилата - довършването на камината (последните две снимки).
Но имам питане за майстор, който да ми направи дървен перваз между булото и камъка. Первазът искам да бъде както на примерната (първата) снимка. До сега не ми се е налагало да ползвам такива услуги и не съм наясно, къде в София биха могли да ми свършат тази услуга качествено. И освен това според вас от какъв материал би било най-добре да се направи перваза - бук или друга дървесина?

Прикачен файл

162.jpg
162.jpg (55.8 KиБ) Видяна 2747 пъти

Прикачен файл

IMAG0043.jpg

Прикачен файл

DSC_0003small.jpg
Фитилчо - майстор
Днес един приятел ходил за дъб на едно място ....

2400 лева кубика

Имай го предвид :lol:
ArturDent - Почти Безобиден
Моето е от бук. Ама майстора е от В.Търново и няма да се навие само за перваз.
На мен ми го направи като част от обзавеждането.
Можеш да вземеш талпи и сам да си ги изшлайфаш.
Ето как се получи:
viewtopic.php?f=10&t=36683&p=391649#p391649
TACHO - специалист
Благодаря за отворите.

То е ясно, че няма да е без пари, важното е да стане добре. :)
ArturDent написа:
Моето е от бук.

Ето как се получи:
viewtopic.php?f=10&t=36683&p=391649#p391649
Много добре е станало при теб. Да си призная гледах снимките и темата ти за камината в началото, когато не знаех от къде и как да започна моята. :wink:

И аз мисля да се спра на бук, но няма да се захващам и с това сам, защото нямам нужните машини и ще отнеме доста време, с което в момента не разполагам.

Продължавам да търся майстор. :)
TACHO - специалист
Здравейте,

имам един въпрос за орех на вилата, но ще го пусна в старата ми тема, за да не отварям нова.

На вилата имам един орех, който е над 50 г. и ми пречи, прави сянка на половината двор, където не искам да има сянка, защото не вирее нищо друго, освен това орехчетата му са много дребни, не стават за консумация, а на всичкото отгоре изхранва една рота съсели, които правят мизерии и на мен и на съседа.
Та си търся фирма, която да се навие да го отсече и да си прибере дървесината, в района на общ. Своге, естествено срещу някакво заплащане от тяхна страна.

Не ми се занимава да го режа сам, защото верижния ми трион не става за толкова голямо дърво, а и не ми трябва дървесината (ще е жалко да отиде в камината).

Моля за насоки за фирма/хора, занимаващи се с това.

При интерес мога да направя снимки на ореха като се качвам на вилата.
mim - специалист
за рязане на орех е задължително да имаш разрешително, после всеки ще се навие да го отреже
може и с обява в сайтовете за обяви
dadko - майстор
Щом е толкова голям ореха- ще има и голямо коренище, което също е ценен материал. Ама- ходи до общината и искай да ти издадат разрешително... Разправия си е- назначават комисия, после и горския трябва да търсиш да ти сложи марка... И след тези неща- търси резач...
TACHO - специалист
За разрешителното съм наясно и няма да е проблем да се вземе. Проблемът е, че все попадам на софийски фирми, на които не им се занимава да бият път до Балкана, за да си го отрежат и извозят.

Тема "Въпросчета за ремонт на къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: