Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
PolariS - специалист
Здравейте
Стая от стара къща сравнително успешно беше разделена на 3 части. Едната част ще бъде баня. Преградните стени са зидани с Итонг, външните са камък. Въпроса ми е как да се направи таван на банята, по-ниско от тавана на стаята? Идеята е да се изолира тавана на стаята от влага тъй като е дървени греди и дъски. Банята си има прозорец, за вентилация. Единия вариант е дървени гредички и гипсокартон. Имате ли някакви идеи или осъществени такива? За съжаление не мога да представя снимки.
velsi - Почетен майстор
Щом има прозорец положението не е толкова страшно. Аз имам такъв таван в същата такава баня, накован с най-обикновен фазер направо върху гредите вече над 10 години. Така, както си го намислил ще стане. Просто трябва да се направи качествено.
dimitariv1 - напреднал
velsi написа:
Щом има прозорец положението не е толкова страшно. Аз имам такъв таван в същата такава баня, накован с най-обикновен фазер направо върху гредите вече над 10 години. Така, както си го намислил ще стане. Просто трябва да се направи качествено.
да предложението е приемливо в краен случаи но човека иска да си сложи и някаква изолация

Тема "Таван на баня в стара къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: