Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
infomar
timo1 написа:
Сложи си една душ кабина и нека си стои дюшемето...
Това според мен е най-доброто решение и един слой водоустойчива циментовата плоскост AQUAPANEL® Outdoor върху 6 х 8 дървени летви през 50 см., замазан от горе с водоустойчиво покритие/хидроизолация и теракотени плочки. Има голяма товароносимост и не е необходимо два слоя.
С тези бетони ще влезеш в голям "филм" водещ до излишно утежняване и вкарване в къщата на много влага.
Виждам обаче, че ти си си наумил нещо и държиш да намериш някаква подкрепа на желанието си.
dpp - специалист
Аз търся най читавото изпълнение колега.
Имам наклони "всякакви" на дюшемето, включително в ъгъла ми е разтропано цялотото. Не знам дали тоя аква панел ще издържи на огъването/поддаването отдолу на раздрънканото дюшеме. Затова мислех най добре да излея полистиролбетон с желязо. Ще помисля и върху аквапанелите дали бих могъл с два слоя да направя обратен наклон към средата и там да сложа сифона ама ще има цепка в средата и квото и да си говорим ще поддава а тежеста от два аква панела със замаска и оправяне на нивото ще стане същата като олекотения бетон. На един само панел не мога да разчитам. Влагата едва ли ще е поблем. Ще подложа отдолу цял наелон дебел няма да проникне в гредите..
VLADO66 - майстор
Полистиролбетонът няма носимоспособност като обикновения бетон, дори и да му слагаш арматура.Той се ползва за замаска. Да се самоцитирам:
VLADO66 написа:
dpp написа:
Душкабина може ида сложим, но както ида го погледнем винаги има вода в баня/тоалетна - искам и сифон да си има помещенеито. Така и никой не ми отговори аджеба с тоя ПОЛИСТИРОЛБЕТОН мога ли да изградя здрава основа /плоча с мережа от желязо номер 8х8 или 8х10 мм и отгоре да лепя плочки?
Може,но не се знае дюшемето и гредореда в какво състояние е.Бих наредил хидрофобен шперплат и под замазката дебел найлон че колкото по-дебела е съхне по-дълго.От там нататък под фаянса мазана хидроизолация с ленти по всички ъгли и така.
dpp - специалист
Хидрофобен шперплат е тоя дето се ползва за кофраж - черния нали?
Имам такъв дебел 20-25мм мисля няклолко плоскости. Ще положа над гредите такъв, после дебел наелон и плоча с полистирол бетон - това мисля да направя засега. Над плочата ще има добра хидроизолация и ленти в края като смятам да ги пусна на височина поне метър нагоре. Отстрани ще е с ПВЦ плоскости, няма да слагам плочки за да не отежнявам повече. Плочки ще има само долу върху плочата с хидроизолацията.
VLADO66 - майстор
Същия,да.Но си направи ревизия на гредореда за изгнило и го импрегнирай с Бохемит форте.Щом ще слагаш PVC , хидроизолирай стените най-малко на метър височина.
dpp - специалист
VLADO66 написа:
Същия,да.Но си направи ревизия на гредореда за изгнило и го импрегнирай с Бохемит форте.Щом ще слагаш PVC , хидроизолирай стените най-малко на метър височина.
Ами ако трябва и на 2м. ще ги хидроизолирам. По принцип смятам да търся пласмасово квадратно корито и да изградя квадратна душкабина. Може и готова да зема но не ми харесват тези готовите дето за полукръг. Искам да е кваддрат ..Идните дни ще обиколя да видя какво готово има на пазара ако не ще поръчвам алуминиеви плъзгащи някви врати - системка няква за душкабината. То и мястото ми е ограничено - горе вдясно на чертежа. Тряба да събера душкабина и моноблок който да гледа към вратата на разстояние около 120-130см.
Ето такава http://www.8mpay.com/dush-kabina-s036-90-h-90-h-195-sm искам но 80х80см с пластмасово дъно..другия вариант е да си направя прагове и да образувам корито с итонг и облепя с плочки и да си поръчам конструкция с плъзгащи се алуминиеви врати .. :?
chapara - майстор
dpp написа:
По принцип смятам да търся пласмасово квадратно корито и да изградя квадратна душкабина. Може и готова да зема но не ми харесват тези готовите дето за полукръг. Искам да е кваддрат ..Идните дни ще ...........
Защо пък пластмасово корито?...сакън :shock: Заложи си порцеланово при отливане на бетона с място за сифона на коритото. Пластмасовото след две години е ФИРА. Ето:

http://www.sanex.bg/katalog/108
dpp - специалист
Така колеги..да се похваля..
Банята е почти готова - полунаредени плочки по едната стена - тази с душкабината и остава пода.
Направих я по мтода на колегата infomar- стабилна дървена конструкция - хидрофобен шперплат 2.5см, Аква панел на кнауф 12мм и 3 слойна хидроизолация с ленти в ъглите! След година ще видим какво ще е състоянието на банята .. :cool:
Salvador - специалист
В перфектно!
И като нищо ще вземе да надживее варианта с плоча.
DimitrovG - помощник
съб яну 09, 2016 5:56 pminfomar написа:
100% Водоустойчива циментовата плоскост AQUAPANEL® Outdoor /аквапанел/ за външно приложение представлява извънредно дълготраен строителен материал, с които се изгражда стабилна и суха основа, устойчива на екстремни атмосферни въздействия като силен вятър, дъжд и сняг. AQUAPANEL® циментовата плоскост Outdoor за външно приложение е идеалната плоскост за полагане на мазилка при външни стени, изградени с вентилиране или чрез директен монтаж. Със системата на циментовата плоскост AQUAPANEL® ще разполагате, освен с необходимите основни и спомагателни материали, и със система от мазилки AQUAPANEL® за покриване на повърхностите.
Дебелина: 12,5 mm., Широчина: 1 200 mm. , Дължина : 2 000 mm., Тегло: прибл. 16 кг./м2



Моята баня я направих с под - два слоя такива плоскости един върху друг, (от долу бе кара таван) и от горе измазах с хидроизолация (забравих каква)от горе плочки.
Вече трета година не е мръднала...
Как придаде наклона към сифона,ако имаш де?

Тема "Баня върху гредоред на втори етаж.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: