Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
Ако бе пуснал темата 7 дни по-рано можеше да те уредя с 40 самосвала отличен чернозем.

Фирмата плати над 35 курса на 4 осни камиона до депо Враждебна.
Едно приятелче плати 50 лв на багериста и му докараха безплатно 4бр четриосни камиона подбран чернозем. И фирмата спечели и приятелчето и багериста:-)
radius - майстор
Бааа, до Варна дали ще ми излезе сметката :rolleyes:
Тук, най-доброто което може да си купиш е черна глина.
BLUEPUPIL - майстор
нед окт 10, 2021 8:48 pmradius написа:
Бааа, до Варна дали ще ми излезе сметката :rolleyes:
Тук, най-доброто което може да си купиш е черна глина.
Що се оплакваш?
Добруджа е на един @#й място!

За Софията работата е трудна.
Дори и негованските почви са
нископлодородни, затова и в
шоплъка векове наред цари
глад и мизерия. За (хубави)
коне да не говорим. Нещата
се променят чак след
Освобождението.
Най-евтиният вариант за
хубав хумус е гондола от
Пазарджишко. За още малко
парички има чудесни почви в
Пловдивско.
kr1100 - майстор
нед окт 10, 2021 8:48 pmradius написа:
Бааа, до Варна дали ще ми излезе сметката :rolleyes:
Тук, най-доброто което може да си купиш е черна глина.
Слагай торф .1 бала 240 или 270л пресован / тр. да погледна дали има останала някоя опаковка за колко беше литража/ лятото беше 32 лв в двора на слепите.
radius - майстор
И аз от там съм купувал, ама като насипвах към 50-60 кубика пръст сложих.
Иначе мерси за идеята, може би е добър начин да си пооблагородя повърхностния слой, ако някой ден заземеделствам.
PIP - майстор
При нас гюбрето е по-евтино от пръстта, в съотношение 50/50 или 2/1 и една фреза става екстра почва.
radius - майстор
Караш ме да търся в гугъла какво е това. При нас няма кой да го произведе това гюбре, освен ако не става с човешко.
PIP - майстор
вт окт 12, 2021 8:21 pmradius написа:
Караш ме да търся в гугъла какво е това. При нас няма кой да го произведе това гюбре, освен ако не става с човешко.
:lol: преди 20г го купувах с уреждане за земеделие и мислех, след като на практика нямаме животновътсво, че сега ще е още по-трудно, а се оказа, че нямат къде да го дават и е по-евтино от пръстта. Миналата година по това време търсих чернозем и на всякъде ми предлагаха подложна земя за чернозем и като се поинтересувах за говежда тор се оказа, че я има и е по-евтина. Взех два камиона 'хубава' пръст и един камион прегоряла оборска тор (50/50 щеше да е по-добре). Разхвърлях я върху пръстта и я оставих зимата да замръзне, пролетта фрезовах всичко, изчаках бурена, напръсках с препарат и началото на лятото насях тревата. Приказка.
prascho - майстор
Привет,

Все още си търся чернозем. През следващите месеци ако на някой му изкочи нещо може да драсне :).

Тема "Пръст за насипване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: