• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Нико, какво стана с покрива? Зимата идва.
Чакам керемидките, в Понеделник ще са тук заедно с олуците,казанчета, водосточни тръби всичко необходимо, плюс гребен против птици .
Междувременно уплътних фолиото, където беше скъсано разглобих скарата и контралетвите и сложих ново фолио над старото до горният край на ската.
Сгънах си и страничните затварящи профили с берт горе навътре а странично на челната навън по 10 мм от 0.6 Инокс сатинирана ламарина. Себестойност 121 лева и два часа от личното време с абканта за 18 линейни метра ;)

Керемидите бяха готови още в Петък миналия, направиха ги за една седмица, но транспорта беше проблем. Ще разтоварвам в склад с мотокар и ще претоваря на по малък камион, че тук при мен няма как да влезе тир.
Вадим Владимиров - специалист
Аз и в другата тема попитах. Кой ще ти ги монтира?
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Аз и в другата тема попитах. Кой ще ти ги монтира?
Аз :?
Дай насоки. Предполагам, че най важно е да не се пренатягат винтовете.
Иначе, ще следвам ръководството за монтаж на Ruukki

Всякакви тънкости по монтажа,които се сетиш, че мога да о$ера, ще са ми от полза :-D
На тема метал не съм бос, но не съм монтирал метални керемиди.
Най ме интересува какво се случва ПОД велуксите. Колегата Грезински ми обясни как трябва да се случи, дефакто се прецепва целият лист,който има досег с Велукса и се подлага допълнителнопарче. Поръчал съм осем такивапарчета на 80 см.
Последна промяна от Фитилчо на нед окт 29, 2017 12:39 pm, променено общо 1 път.
Вадим Владимиров - специалист
А тази фирма, с многогодишна история, няма ли монтажници? А, да! Забравих. Те само продават и ти дават някаква гаранция. :-D :-D
Относно молбата ти.
Следвай много точно препоръките на инструкцията за монтаж. Иначе няма да ти важи гаранцията! А най-добре извикай ония от офиса на "Цар Асен" или откъдето и да било, да ти се качи на покрива и да ти покаже как трябва!
Фитилчо - майстор
Мисля да слагам снегозадържане като ШОп-а с по една гумена шайба ПОД него и нормален винт
за монтаж с шайба над него :?
Тва орГиналното снегозадържане е мноо грозно... :x
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Въпрос на вкус.
А, тия шините на триъгълник са много грозни :lol: :razz:
Фитилчо - майстор
Дойдоха ми керемидките, до края на седмицата ще ги превозя към мен и започвамеее :cool:
Вадим Владимиров - специалист
Фитилчо написа:
Вадим Владимиров написа:
Аз и в другата тема попитах. Кой ще ти ги монтира?
Аз :?
Дай насоки. Предполагам, че най важно е да не се пренатягат винтовете.
Иначе, ще следвам ръководството за монтаж на Ruukki

Всякакви тънкости по монтажа,които се сетиш, че мога да о$ера, ще са ми от полза :-D
На тема метал не съм бос, но не съм монтирал метални керемиди.
Най ме интересува какво се случва ПОД велуксите. Колегата Грезински ми обясни как трябва да се случи, дефакто се прецепва целият лист,който има досег с Велукса и се подлага допълнителнопарче. Поръчал съм осем такивапарчета на 80 см.
Каква е ролята на това допълнително парче?
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Каква е ролята на това допълнително парче?
Като отговор да попитам:
Как се уплътнява, сряза(ако не е на целият лист) там където полата на велукса,къдравата излиза над керемидите?
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27

Тема "Строеж на гараж/къща изцяло направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: