• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Отдолу са светли , отгоре са в цвета на керемидите. Всичко е в един цвят, керемиди, улуци, снадки, тапи, винтове, всичко. Абсолютно еднакъв. А са свивани от различна ламарина. Керемидите са 0.5 а улуците са 0.6 мм
Фитилчо - майстор
Вадиме, ще направя велуксите както ми каза. Колко да презастъпя долу при полата на Велукса? 10 см пуснах на първия. Утре останалите ще правя.
Добре ли е толкова презастъпване?


Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Вадим Владимиров - специалист
Малко въпроси първо. Улуците защо не ги сложи? Найлона от надулучната? Колко затвори?
Фитилчо - майстор
Нищо не съм затворил. Само първата е на един винт и утре продължавам с втория и третият лист за да мога да ги подведа правилно, да не стане после "тука малко вървят накриво,ама нема ядове".
В този ред на мисли, ако нямам прав ъгъл на правоъгълника на ската, аз се водя долу по надулучната пола и гледам там да вървят право, нали? :? Отстрани така и така ще ги затворят лайсните и има накъде да се компенсира сантиметър,два...? :razz:

Улуците не съм монтирал защото още нямам челни дъски . Мисля да монтирам скобите и да си им дам наклона на самата челна дъска още преди да я кача горе и да монтирам челната дъска с готови скоби на нея, защото сега надулучната ми пречи да ги монтирам скобите...
Иначе съм чел по темите някъде, където си казвал, че при монтажа на скобите ако ти изплесне верта, много хубаво се понарязваш челно на керемидките :|

Ще ги обеля утре надулучните,че още премятам оттам стълби, инструменти, керемиди и тнт, да не се надраскат.
Вадим Владимиров - специалист
Малко се изненадах от начина на монтиране на улуците, но .......... Относно прозорците.
Прикачен файл:
Inked305930647308163_LI.jpg
Режеш както съм ти го нарисувал на снимката. 5 см от горния ръб на вълната и 5 см от долния ръб и получаваш 2 листа керемиди.С една вълна по-малко, разбира се. Слагаш малкия лист под прозореца на 8-10 см от него. След това пак слагаш малък лист до него. И чак тогава 2-та горни. Изрязани по периметъра на прозореца. Но ти имаш още един прозорец отгоре. Затова горния лис пак го режеш на 2 части по същия начин.

Ето и нагледно.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Фитилчо - майстор
Така станаха нещата днес. Доволен съм, благодаря Вадим !
Единствено имам забележка от Велукс човека, че е много близо ламарината отстрани, и ми каза, че базирайки се на опита си, като се напълни с лед там, почва да се качва на прозореца отгоре и да капе вътре между прозореца и касата....
Утре ще му пусна по един циркуляр, луфтра трябва да е между 3 и 6 см... :? и такъв ще бъде.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Вадим Владимиров - специалист
А аз, базирайки се на моя опит, ще ти кажа да си пренаредиш керемидите. Специално около прозорците. И чак тогава да ги режеш.
Вадим Владимиров - специалист
1.На първата снимка се личи ясно, че спираш водата, течаща отстрани на прозореца.
2.Защо си застъпил с една керемида в повече?
3. Винтовите, с които свързваш листовете помежду си, не са на правилното място.
Фитилчо - майстор
Дай още пояснения моле, че не ми стана ясно... :?
Благодаря
Фитилчо - майстор
Да, май разбрах..... да видим
Водата която е в каналите на прозорците и се слуска отгоре съм я блокирал с листа заради винта отдолу. Ще се реже, разбрах май. :)
Само с винтовете между керемидите не разбрах... :?
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Строеж на гараж/къща изцяло направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: