• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Вадим Владимиров - специалист
Водата около прозореца ще я отведе някак си(съмнявам се, честно казано), но водата през прозореца няма как да я спре.
Фитилчо - майстор
шоп написа:
@Фитилчо, добре напредваш. И вата си монтирал. Ако се бе обадил тази година от Ди Трейд пазарувах няколко камиона вата и ми дадоха супер цена. 60 топчета сложих и на моя покрив:-)

Както и да е. Велукса ти ли го монтира? Монтажника ако се усъмни в наклона няма да ти подпише гаранцията...не че гаранцията е много нещо. Дадох по 60 лв на прозорец за монтаж.
Казвай ги тия работи бе момче :lol:
Ще ми трябва още малко по принцип за отдолу :?

Велуксите ги монтира официален чиляк, ма с тоя наклон гаранция Франция...
А беше хубаво са я има , че е десет години
Иначе 90 лева на парче монтажа ама са 136 на 140 и са електрически, така , че трябва и с това да се занимава в тея пари :razz:


Шопски отде зе металната керемида бре? И на каква цена?
Тя не ме трови толкова, ама разгъвка на затварящ профил за 20 лева 2 метра БЕЗ ДДС ... ме трови много...
Аз за по малко ще си сгъна от неръждавейка 0.6 от Интерметал без отстъпката
:lol: Ай сиктир ебаси златните винкели :lol:
шоп - майстор
Всичкият метал по покрива е от Тето

Заглждах и аз ел.задвижванто, но при мен ще с отварят само за миене ( евентуално ) защото от южната страна на мансардата имам френски прозорци. Заложих на пакта допълнитлна хидро и топло изолация на велукса. Монтажника ме убеди, че оскъпяването си заслужава.
Фитилчо - майстор
Дай цени за Тето бре, ко са криЙш?!? :lol:
шоп - майстор
Звънни им и искай оферта по конкртен разер. Мойте обшивки са нестандартни заради ватата на покрива-твоите също.

По спомен обшивките тръгват от 6,5лв/м без ДДС
Вадим Владимиров - специалист
Как върви? Има ли напредък?
Фитилчо - майстор
Много се чудя за цвета ! На керемидите. Клоня към сиво, такова като обшивките на велуксите.
Но понеже не съм решил цвета на фасадата е проблем.
Пичовете от Ruukki България са много адекватни, получих оферти както тррябва по имейл и само ме чакат да избера цвета и да ги поръчаме за изработкяа. Срок на доставка една седмица.

Покривните прозорци са монтирани изцяло, чакам да завали за да пробвам какво става преди да съм сложил керемидите да видя дали тече.
Май уикенда ще имам този късмет :lol:

Направих поправките на фолтиото където го бяхме скъсали без д аискаме със специална лента за целта ! Купих я от друга фирма, защото Knauf Insulation не внасят правилната. Дистрибуторите се опитаха да ми обяснят, че лентатата която се ползва за отдолу за паро-забавящата мембрана ,която се казва Knauf SoliFit се ползва за поправки на Пароизолационната мембрана и отгоре, което е глупост, понеже не внасят правилната. Правилната лента се казва Knauf SoliTop и струва 60 евро ролката и НЕ Я ВНАСЯТ В БЪЛГАРИЯ ! Купих от фирма Buldach правилната лента и направих поправките.


Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Вадим Владимиров - специалист
Ще следя с интерес.Особенно онази част на покрива с прозорците(дограмата)
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Ще следя с интерес.
Ако уикенда не вали, ще играе маркуча :lol:
Не ми се иска да затварям преди да съм направил воден тест и всичко да е перфектно уплътнено....
Вадим Владимиров - специалист
Нико, какво стана с покрива? Зимата идва.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 27

Тема "Строеж на гараж/къща изцяло направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: