Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
P K
Боракс нямаше никъде от 15 места където търсих - агроаптеки, железарии, ветеринари...
Намерих онлайн и ми го пратиха веднага, 8 лв килото.
Прикачен файл:
IMG_0334.jpg
IMG_0334.jpg (92.78 KиБ) Видяна 2066 пъти
<BR>
Ето така изглеждат дамаджаните с препарата, тъкмо напръсках малко пробно, да видя как е.

<BR>
Прикачен файл:
IMG_0333.jpg
IMG_0333.jpg (64 KиБ) Видяна 2066 пъти
Понеже сложих два килограма боракс по свое усмотрение, мисля да добавя още две дамаджани вода към разтвора, че и без това май като гледам голямо пръскане ще падне. Само да имах голяма пръскачка - 16 литра вместо тея по 2 литра малките, малко по-удобно щеше да е сигурно.



Изображение

Прикачен файл

31046.jpg
31046.jpg (25.72 KиБ) Видяна 2055 пъти
чет апр 09, 2020 12:19 pmP K написа:
Боракс нямаше никъде от 15 места където търсих - агроаптеки, железарии, ветеринари...
Намерих онлайн и ми го пратиха веднага, 8 лв килото.
IMG_0334.jpg
<BR>
Ето така изглеждат дамаджаните с препарата, тъкмо напръсках малко пробно, да видя как е.

<BR>
IMG_0333.jpg

Понеже сложих два килограма боракс по свое усмотрение, мисля да добавя още две дамаджани вода към разтвора, че и без това май като гледам голямо пръскане ще падне. Само да имах голяма пръскачка - 16 литра вместо тея по 2 литра малките, малко по-удобно щеше да е сигурно.



Изображение
Изпробвано преди 20години на тополово дюшеме,монтирано върху замазка на партерен етаж. Наложи се да го изрежа до стената и беше запазено. Това е евтин и ефикасен вариант за импрегнация на покрив.Като се боядиса с безцветен лак , цвета става много приятно резидаво.
Virtex - майстор
чет апр 09, 2020 12:02 amP K написа:
Намерих рецепта с естествени съставки, омесих ги и утре мисля да пробвам първия тест да видя какво ще стане.
Къде я намери тази рецепта и какъв е резултата ? :)
Whiskey - специалист
Здравейте колеги, ще използвам темата да попитам нещо съвсем конкретно по отношение на нареждането на дъсчената обшивка на покрива. Интересувам се дъските плътно ли се нареждат една до друга или е необходимо да се остави някакво минимално разстояние между тях, евентуално за някакви линейни разширения. Ако това е така, колко да е това разстояние. Аз предполагам и че дъските не са съвсем перфектно калибровани, но знае ли човек. Въпросът е как да действам, да не вземе да стане някоя беля...
шоп - майстор
Кови ги плътно.
Ако са мокри дъските като изсъхнат ще видиш какви фуги ще се отворят:-(
Whiskey - специалист
Дъските са престояли една зима на сухо, предполагам са поизсъхнали. Поне гредите бяха идеални. Значи кова плътно. Благодаря много! :)

Тема "Обработка на дървената конструкция на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: