• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
тонито - специалист
Здравейте,темата ще е дълга в времето но за сметка на това полезна за мен и много други като мен:)
Пукнатините ....какво Ви е мнението за тях?

Прикачен файл

07.jpg

Прикачен файл

03.jpg

Прикачен файл

02.jpg

Прикачен файл

01.jpg
Последна промяна от тонито на нед ное 23, 2014 8:23 pm, променено общо 1 път.
тонито - специалист
Как да се сборя с тази трева?Бих искал да сложа камък по средата а в краищата зелен плет

Прикачен файл

05.jpg
ceco_144 - специалист
Относно пукнатините ако сънираш къщата - свали мазилката ако не е здрава и мини първо с грунд и след това с хоросан измажи. Да е по лесно поставянето на изолоцията.
А за тревата раундъп мисля че ще ти е най-подходящ и близките 10 год. трева няма да има.
radius - майстор
И изолацията ли ще държи къщата?
Според мен, нещата са доста сериозни.
тонито - специалист
radius написа:
Според мен, нещата са доста сериозни.
Колко? :? За събаряне ли е?
pipilica - майстор
Ами като начало свали мазилка и виж как е зидарията, провери трегерите и основите. Да не вземе да се окаже че ще е по-добре да я събориш отколкото да ремонтираш, все пак е добре да се консултираш със строителен инженер преди да наливаш пари в ремонт.
m_markovski - специалист
Всъщност, кое е къщата, защото аз виждам две на калкан. Поне първата снимка показва две, а другите показват само по-ниската постройка.
Ако въпросът е за нея, очевидно пукнатините са от пропадналия и течащ покрив. Лошото е, че вече сме почти декември и покривът ще продължи да тече през зимата. Та, ако става въпрос за малката къщурка - достатъчно малка е, така че бутай внимателно напролет и наново.
тонито - специалист
Здравейте.Преди малко ходих и поразкъртих мазилката.Отдолу е керпич и смея да твърдя ,че е здрав.

Прикачен файл

4a4.jpg

Прикачен файл

3a3.jpg

Прикачен файл

2a2.jpg

Прикачен файл

1a1.jpg
тонито - специалист
А това е вътре точно под дупката в покрива,зеленясало е.Него какво да го правя?

Прикачен файл

5a5.jpg
тонито - специалист
Нищо не казвате...Иска ми се да я санирам ,но дали ще хване лепилото върху мазилката или трябва да я сваля?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Стара къща..започва се" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: