• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pipilica - майстор
Кой ти каза за тоя стълб, къде ще е електромера, ако са ти казали от енергото си ги питай тях да не се окаже че стълба не върши работа.
тонито - специалист
стълба е в моето място,за да може да мине кабелът над пътя.само таблото ще е при мен.електромерът ще си е на техния стълб
pipilica - майстор
Е щом е така взимаш тръба 80 и бетонираш, що пък чак 5 метра висока тръба, ТИР ли ще минава по кабела, тва повече от 3,5 няма нужда.
krismarg - специалист
Най вероятно къщата ти е в режим на търпимост, т.е. имаш я на скицата и нотариялен акт но никакви строителни документи. Аз бих проверил това с молба за издаване на такова удостоверение с причина продажба. Ако ти издадат ясно, ако не значи има стройтелни книжа. От там нататък пътищата са различни.
тонито - специалист
Имам такъв документ.
тонито - специалист
Така ..стълбът е готов.7 метра е и най долната тръба е ф107,кажете колко дълбока дупка трябва да направя?Мерси
big_death - специалист
60-70 см- няма да вадиш вода от тая дупка я :) Нужно ти е колкото да се фиксира пилона, а най добре е на пилона отгоре да има две срещуположно заварени арматури ( демек нещо като осмица ) и от едната страна ти идва кабела , а в срещуположната можеш да го вържеш към друга сграда за да не не се накланя при силни ветрове .
тонито - специалист
Нямам друга сграда.Затова попитах колко да е дълбока.Кабела е 2х16 квадрата около 10 метра
StanZ - специалист
big_death написа:
60-70 см ...
:) това е меко казано несериозно, да не казвам опасно. тонито, ако не си го изправил още, първо го почисти от ръжда и др. После грунд и боя за метал. Не забравяй да завариш няколко големи гайки горе(ток, тел, нет, тв и т.н.). Ако мислиш да прекараш кабелите въздушно сложи гайки от двете страни, към пътя и към твоята къща, ако ще са под земята в твоя двор само към пътя. Копаеш ПОНЕ 120см дълбоко и бетонираш ... че като дойдат от енерго-то или от кабеларката ще изправят една стълба и ... а не ми се мисли 60см и бурен вятър! Внимавай гайките да са поне на 5м от земята при изправено положение. Ето как е при мен стълбът и подземни кабели които минават през основите в ПВЦ. Ниско-токовите са в отделна:
Успех!

Прикачен файл

Стълб.jpg
krismarg - специалист
Щом имаш документ за търпимост, прати някой в общината да пита под предлог че ще купува, издават ли разрешения за ремонт, реконструкция на такива имоти. Доколкото съм запознат чиновниците приравняват такива сгради с незаконните постройки, макар да не е така. И за да направиш каквото и да е като ремонт или реконструкция трябва да я узакониш, което няма да е възможно защото не отговаря на съвремените изисквания.
Заради неуредиците в закона за търпимите строежи, собствениците на такива тайно и полека без много шум си правят ремонти и укрепване - вътрешни колони, пояси, покривите, като запазват външните параметри на сградата.

Заснемане за възстановяване не знам как се разрешава - все едно общината да си признае че е загубила стройтелните книжа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Стара къща..започва се" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: