• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, нов съм във форума, но първо да изкажа удоволетворението си от това което правите тук. Има доста информация, която няма как по друг начин да получиш.
Сега за въпроса ми.
Имам място около 500кв.м. до пловдив в едно село и искам да си построя къща там, идеята е да е до 100 кв.м. Първо се заинтересувах от сглобяемите къщи, защото ми добадна идеята за такова бързо строителство и също така мислех че ще струва по-евтино, но тук ударих на камък. Още първата фирма с която се свързах ми даде цена която според мен е доста голяма. Дадоха ми офертата на къща, която са строили и като я изчислих излиза 657 лв. с ДДС за кв.м. без фундамент, ВиК, кабели, ключове, контакти, фаянс и т.н. Фирмата е АД "Явор-ИД" Асеновград. В атачмента е копие от тази оферта. Почнах да мисля за къща построена с тухли, но можете ли да ми кажете, какво би била цената на такова строителство и въобще как да си оправя бюджета, че не знам от къде да започна. Вече се чудя дали да не си купя къща някъде около пловдив, защото май ще излезе по-евтино да си я купя, дори и с двора отколкото да си я построя.
ще чакам вашите отговори.
п.п. имах голямо желание да пусна офертата на атачмент но не иска да я приеме въпреки, че е 140 кб и 640/400. съжалявам
TANGRA - специалист
Блажко ако тръгнеш да си вадиш всички разрешителни проекти маико мила горе долу около 350евра на м2 заедно с строителството. А трябва и оборудване мебели обзавеждане.
KIBRIT - специалист
Аз питах в Пазарджик- http://www.bbp-bg.com/
Офертата беше впечатляваща,но със всичко се занимават те !
Качвам я ТУК ! Формата е .pdf !
тази цена май ми стана ясна, но как е строителството с тухли
Creator - напреднал
Съвет на препатил:

01. За да получиш оптимален резултат с твоята къща ти трябват две неща:
- информация
- време за събиране на тази информация

02. Освен това на теб самият трябва (горе-долу) да ти е ясно, какво искаш от строителите. Иди при тях САМО с готови параметри. Иначе те те омайват с разни шарени картинки, само и само да кажеш ДА!

03. Всяко строителство реално се различава от картинките. Така че ти трябва и някои доверен човек, коитоот време на време да хвърля на постройката по едно око, дали всичко се изпълнява, както е в документацията.

04. Не давай всичките пари на куп. После ще има да гониш Михаля.

05. Избери някоя фирма, която може да ти покаже ГОТОВИ обекти, коуито вече се обитават, така че да можеш да научиш нещо от обитателите. Те са най-добре запознати с евентуалните проблеми.

06. Всяко строителство е скъпо - материалите са скъпи, работната ръка още не. Но крайната сума ВИНАГИ излиза поне с 20 - 30% по-голяма от планираната.

07. Имаш и друг вариант, който е по-лесен и не изисква разрешения - купуване на готова сграда, която да ремонтираш сам. Тогава виждаш пред себе си нещо реално, съществуващо, което само трябва да прекроиш по твоя вкус.

Във всеки случай не е лесно!
Дерзай и не бързай!

:wink:
popoci - специалист
Това по-горе е истината. Ако имаш пари може да договориш надзорна фирма, която да ти следи изпълнението на строителните работи , качеството и сроковете.
По този начин си спестяваш гайлетата, но пък плащаш по-вече. При по-голями обекти , обаче това е по-изгоден вариант, даже накрая излиза по-евтино, защото не те размотават, лъжат с количества и т.н.
Levee - специалист
Здравей,
Питай за всичко, свързано с процеса по строителството на една къща. Започнах от нулата - дори и парцел нямах. В момента сме на шпакловките.
И аз като теб преди време реших, че не ми се живее в апартамент. Първо си харесах мястото - едно по онова време все още не-много популярно село близо до София - Кладница се казва. Мислех да си купя стара къща, на която да направя основен ремонт, но се оказаха пълни съборетини за колосални пари и при това не знаеш изобщо как са строени, армирани и т.н. Затова реших, така и така ще минавам през цялата драма, поне да си я проектирам и да я направя такава, каквато аз я искам. Нямам доверие в разните му там сглобяеми къщи - твърде американско ми звучи и си почнах по традиционния начин - проект, разрешителни, прокарване на ток, разправии със строители....
Така че питай - с удоволствие ще споделям опита, който натрупах. Де да имаше навремето кой на мен да ми дава съвети.....:-)
Levee - специалист
Ето и малко снимки.

Прикачен файл

Kladnica 003.jpg
Началото - май 2005 г.
Kladnica 003.jpg (173.26 KиБ) Видяна 25545 пъти

Прикачен файл

Front4_16_07_05 0000.jpg
Юли 2005. На нищо не прилича още....
Front4_16_07_05 0000.jpg (54.99 KиБ) Видяна 25545 пъти

Прикачен файл

The house - November 05.jpg
Ноември - вече си личи какво е:-)
The house - November 05.jpg (96.47 KиБ) Видяна 25545 пъти

Прикачен файл

Summer_2006 000000.jpg
В хола
Summer_2006 000000.jpg (49.09 KиБ) Видяна 25545 пъти

Прикачен файл

IMG_002000000000000000.jpg
IMG_002000000000000000.jpg (42.28 KиБ) Видяна 25545 пъти
Levee - специалист
Popoci, това с надзорника е ок - по принци така се прави, ама от къде да знаеш на какъв чук ще попаднеш....Аз например си наех един - уж ми го препоръчака, сключихме договор, платих му предварително по 150 лв. на месец за 3 месеца надзор и сега си блъскам главата като виждам какво е надзиравал....
Не ми беше възможно да ходя всеки ден сама да си надзиравам работниците, а и най-наивно си мислех, че като си наема строителен надзор и му плащам - за какво и аз трябва да бия път всеки ден до там и да се разправям с работници. Пък и какво раздбирам аз от кофражи, арматури, марки бетон и т.н.
Е да, ама не! Ако си се захванал с това, съвета ми на препатил е да се научиш да разбираш от всичко....Сори, ама сме в БГ....
Или пък си наеми някоя супер проверена строителна фирма, но и цената съответно ще е двойна.
XS09 - напреднал
Eвалата Levee!
И аз съм в твоята ситуация, само че в началото.
Стара къща за ремонт да купувам само за да не я узаконявам няма да стане.
Тия стари къщи са масово някакви мухлясали съборетини на земята дето се вика - ни дренажи, ни фундамент, ни нищо, една плоча, 10-12 см макс върху почвата и толкова.
С узаконяването не знам как ще се разберем, защото по 15евро на квадрат за 2 часа игра на аутокад на някой инжинер с типов проект няма да платя каквото и ще да стане.
Тоя багер колко му е машиносмяната и имаш ли някави контакти ако му е под 250?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Тема "Строителство на нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: