Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
StanZ написа:
.....
Това което си предложил имах предвид под "моряшка стълба". За още повече удобство стъпалата могат да са скосени и да се редуват ляв, десен крак.
parketmilanov - специалист
И аз го виждам вариат пачи крак , като идеята от
http://dsthomeset.com/%D0%BF%D1%80%D0%B ... %B0%D0%BA/
този сайт който ми излезна от гугъла да се сложат огледала от едната страна за по-голям простор и дълбочина е също доста хитра идея.
изглежда много некомфортна но всъщност е доста по добър вариант особенно за слизане от стръмна обикновена.
Лично мнение :)
diaflin - специалист
А защо не сгъваема стълба ? Нещо подобно като на снимката

Прикачен файл

6173_big.jpg
6173_big.jpg (78.05 KиБ) Видяна 5169 пъти
Christo - майстор
Имам го същия проблем... Таванско помещение с достъп само от терасата на етажа под него. Последната почти щура идея е да се направи асансьор :shock: Платформата се повдига с два стоманени винта с трапецовидна или квадратна резба. Лагеруването е на пода и на тавана. Винтовете малко по-дълги от височината на долната стая. Задвижват се синхронно с верига и електромотор от горния етаж. В горно положение платформата служи за таван на долната стая и за под на горната. Винтовете да са със самозадържаща резба, така че без ток платформата да не се самозадвижва. Не знам какво правим, ако няма ток, пък искаме да ползваме асансьора :? Ще се радвам на вашите коментари и съвети.
Поздрави и хубава Нова година!
Фитилчо - майстор
Кристо, хидравличните колони не са толкова скъпи, намирал съм в ибей доста евтини , защото и аз бях решил да правя, но после се отказах.
yancho_lud - специалист
bisermonov написа:
ако тази стена от долния етаж на която би се подпряла стълбата продължава и на горния етаж тогава при излизане човека ще се срещне със стена,
Точно, такова е положението. За това се насочих и към полу вита стълба.
Много благодаря на StanZ за отделеното време да ми направи чертежи. Ако успее да ги измисли и в полу извит вариант ще е златен.
Andri01 - майстор
Двигател-редуктор-ос-2бр. зъбни колела-2бр. вериги. Редуктора червячен,аварийно задвижване-манивела на дупето....на двигателя/ не на собственика/ :)
Christo - майстор
Хидравликата според мен отпада, защото ще е трудно да се направи кадърно. Където съм се возил на хидравлични асансьори, все е миришело на масло. Трябва да се предвиди и механизъм за заключване, иначе ако продължително време не се ползва, ще пропада надолу. И без ток "стълбата" ще е тотално блокирана. Ще трябва и хидро агрегат(маслена помпа).
dadko - майстор
Има шанс да се развият вити стълби и излизането да не е към стената, а към желаната страна. Мястото, обаче си е ограничено.
Ето един 3D pdf файл (Трябва да се отвори с по- нова версия на Adobe Acrobat, за да се разгледа в 3D) Ще е необходимо отвора в плочата да се увеличи, за да не си удря човек главата при качване, а предполагам, че и над вратата ще може малко да се увеличи, а да не е с размер 73 см.
По- нататък ще сложа картинки и някакво чертежче на това, което съм моделирал
yancho_lud - специалист
dadko написа:
Има шанс да се развият вити стълби и излизането да не е към стената, а към желаната страна. Мястото, обаче си е ограничено.
Ето един 3D pdf файл (Трябва да се отвори с по- нова версия на Adobe Acrobat, за да се разгледа в 3D) Ще е необходимо отвора в плочата да се увеличи, за да не си удря човек главата при качване, а предполагам, че и над вратата ще може малко да се увеличи, а да не е с размер 73 см.
По- нататък ще сложа картинки и някакво чертежче на това, което съм моделирал
Много ти благодаря за труда. Мисля че точно това са стълбите които си представях. С нетърпение очаквам чертежчето с размерите да внесе още яснота и да ги започвам.
ПП:Няма да е проблем да се увеличи разстоянието над вратата, ако не представлява конструктивен проблем.

Тема "Вътрешни полу вити стълби?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: