Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Christo - майстор
Чакай, чакай... Под керемидите има двойна скара и дъсчена обшивка. Ако е къща де :lol: Всички мисля са съгласни, че масовата къща не е крепост и в крайна сметка може да бъде превзета. Особено ако е в края на селото и от другия му край настъпват циганите. Това обаче не значи, че нормалната къща няма нужда от врата нали? Темата беше как да си купим(поръчаме) що годе красива врата, през която не духа, що годе заглушава външните шумове и не се отваря с ритник, без ни най-малък шум. Изключвам "направим", защото смятам, че врата която отговаря на горните условия е трудно да бъде направена "на коляно"
stoyanstoyan - специалист
Преди 2 месеца си сложихме 2 врати за къща,като едната беше доста нестандартна 1.10 на 2.50 и с това доидоха и неприятностите,тъй като повечето производители под нестандартно разбират отклонение около 10 см. Моите изисквания бяха да се отваря навънка ,при което хорман отпаднаха , да е изцяло с метално външно покритие и с височина 2.50 тук и солид се предадоха правят до 2.45, исках да има долен праг, транспрогрес не правят а и вратите им са ужас откъм качество говоря сериозно. Попаднах и на добри врати но на цена към 3000 и нагоре затова те отпаднаха първи. В края на сметка в миг на отчаяние и с малко късмет поръчвайки врати за баня ворошилов от офисът им на хр. ботев от другата страна на улицата, видях че предлагат врати за къща и си поръчах от тях . Фирмата е energy ,като цена и качество на нас ни харесаха и си взехме оттам. За мен лично като качество най ми харесаха вратите хорман наистина добра изработка. Относно мойте врати минали са 2 месеца и нищо не мога да кажа. :)
Christo - майстор
Скъпарските врати Gerda ли бяха?
VLADO66 - майстор
Christo написа:
Скъпарските врати Gerda ли бяха?
Герда са брави.
Christo - майстор
Герда правят и врати. http://seifove.com/?page_id=15&record_id=8 Не съм ги виждал на живо, но като изключим цената, хубаво изглеждат.
boqnkov - специалист
И аз съм силно заинтересован от входна врата на къща. Напълно споделям мнението, че е много достъпно да си сложиш аларма с ГСМ известяване и една сирена на фасадата на къщата. Цената излиза около 120 130 лв + една карта с предплатени минути към който и да е оператор. С монтажа може да се справи всеки. Искам да сложа евтина входна врата за къщатата ми. Вратата е източна и над нея има козирка 2/1м. Единия вариант ми е китайска метална цялата и да я лакирам с автоемайл лак преди да я монтирам, а другия ми е турска с ламарина около 20 см по периферията, а в средата МДФ. И на двете места ми казаха, че за да карат повече трябва да се дообработят допълнително. Китайската ми излиза 300 с монтажа, а турската 500 с монтажа. И двете са много красиви на вид. Май клоня към китайската (цялата метална) и да я лакирам при някой авто - бояджия. Не смятам да давам пари за "Сигурна врата" при положение, че в селска едноетажна къща, никой няма да тръгне да влиза през брутална входна врата.
stoyanstoyan - специалист
Мисля че едните врати бяха на диере
B0bi - специалист
Ще ползвам темата, макар че не е съвсем точно ...
Някой ползвал ли е такава брава?

Прикачен файл:
IMG_20231109_123609.jpg
IMG_20231109_123609.jpg (89.07 KиБ) Видяна 338 пъти



https://bravite.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0% ... 0%BA%D0%B8

Тема "Входна врата на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: