• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Svetoslavoff1 - майстор
Силен старт!
За капините, щом не искаш химия, чистене и копане му е майката. И напролет щом се покаже малко и да играе мотиката. Като не и позволяваш да прави стебла и листа ще отмре полека-лека. Може и комбинирано- сега изчистваш отгоре и доколкото може корени и като покара малко пръскаш само там с хербицид.
Този приземен, по-скоро полуподземен етаж ми се вижда усоен, поне по снимките не видях прозорци. Май около външната мивка като че ли има. Та на селска къща отива да има маза, що не я оставиш за такава... На първо време да ти е склад и работилница.
Аз бих помислил за варианта - на снимката където се вижда челната фасада - да пуснеш по лявата стена под покрива навес, който да ти бъде лятна кухня с мивка и барбекю и кът за разпивка с верни другари. Ще имаш и логична връзка между верандата и този навес.
А за баня тераската не ми се вижда малка. Сега проверих в апартамента на 2х1,4 м имам мивка, тоалетна и душкабина и не се чувствам тесновато. Още повече ако не ти е за постоянно живеене. Пък и с тая кухина отдолу ще си облекчиш изграждането на канализацията. Пък ако искаш отпусни в двете посоки плочата, стенички и ново покривче само над банята - може да стане интересно.
Па като ходиш прескочи и до кръчмата да се позапознаеш с местните, на кого и за какво да разчиташ, може да попаднеш на майстори за нещо си.
Може за месец-два да поработиш само по мястото и през това време обикаляй къщето, мери, шари, мисли, пиши и напролет я мятай:) :partyman:
nv952 - майстор
M.Yankov
Записвам се да следя колега.И аз имам мечта за къщата на село ама след поне 20години ще се изпълни че и повече даже (освен ако не спечеля от лотото)
Аз освен със спам с друго надали ще ти помогна но ще следя с удоволствие.
=D>
sun_17 - помощник
Аз също се записвам да следя развитието :) Пожелавам ти успех и вдъхновение за идеи, виждам, че желанието го има - пък то е най-важното за едно начало!
M.Yankov - специалист
Благодаря ви много! И да ви се връща! Също благодаря предварително и за вашите коментари и съвети. Надявам се всеки уикенд да имам по нещо което да споделя с вас :) Поздрави.
schuldiner - майстор
Къпинките се чистят бавно и методично, стебло по стебло. Трябват ти нещо като щит от дъски или шперплат , лозарска ножица, предпазни очила и много търпение. С щита избутваш напред или настрани, за да стигнеш корените, с ножицата кълцаш от дъно, пак избутваш, пак кълцаш, като се събере достатъчно голямо кълбо, измъкваш го начисто с вила или търмък.
Изглежда отчайващо бавно и безрезултатно, но след първите 2-3 метра ще можеш да си направиш сметката колко ще отнеме цялото почистване и да сравниш с хаотичното махане с мачете или подобен рамбовски прийом. Като почистиш стеблата, прекопаваш дълбоко и изваждаш всички коренчета. Напролет като се подаде зелено отнякъде пак изкореняваш и така много пъти ... иначе няма отърване.
Машинка в драките недей вкарва - едно, че не можеш да се завъртиш като хората, което си е опасно, второ, не се уцелват лесно стеблата (гънат се и полягат), а и доста "шрапнели" летят. Ако ще се мъчиш да ги гориш, точно нафта не ползвай, че ще си ликвидираш почвата завинаги.
M.Yankov - специалист
Благодаря колега!
Сетих се, че имам дълга овощарска ножица... ще ползвам нея иии май с мотоекипа ще вляза в битка :-D Или с дъска следвайки твоя съвет :)

Е дойде края на уикенда. Като за начало мисля, че не беше зле.

Днес не успях да свърша много работа, че Тор много се гневи нещо. Заведох водопроводчик все пак! Мивката на приземния етаж ще се получи точно както я искам (там в нишата)... а промяна има при банята и двете нули :)
На първата снимка напълно аматьорски опит за скица, но смятам, че ще се разбира :cool: Червените "неща" са врати - долу е входа, а горния десен ъгъл е въпросната тераска (която ще си остане тераса) Зад пунктираната линия решихме да е банята. (има си високо прозорче даже)
Мислих го за битов (музейски, а не за употреба) кът с паралия с трикраки столчета, кожи и възглавки, и други вещи от бита... Но... се ще измисля нещо за тези неща. Като баня май мястото е по удобно.

Успях да кача и другите снимки :) Покрива, пукнатините мивката на двора... ето ги и чешмата и реката.

П.С. дали да мина една ръка с масло дъските на покрива?

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
M.Yankov - специалист
Между другото вижте какви красоти намерих :heart:
На северния край на двора към съседите една врата подпряна на оградата - половината вкопана в земята. Дръжките бях в тази част под земята. Почистих ги като се прибрах в къщи.. и грейнаха ... нямам представа кой набора е тая врата о имаше много хубава дърворезба... за съжаление не може да се спаси. Но все пак много се радвам на находката... дирекно отиват на входната врата :)

Изображение
image url
Изображение
adult image
Изображение
screen cap
nv952 - майстор
M.Yankov написа:
Успях да кача и другите снимки :)
И защо се мъчиш така да ги качваш отделно...Правиш си (ако все още нямаш) регистрация в Гуглето и си свързваш смартфона със регистрацията и те сами ти се качват.Ти само копиран и постваш линка.Ако нямаш смартфон и снимките са правени с цифров сори.
M.Yankov - специалист
nv952 написа:
M.Yankov написа:
Успях да кача и другите снимки :)
И защо се мъчиш така да ги качваш отделно...Правиш си (ако все още нямаш) регистрация в Гуглето и си свързваш смартфона със регистрацията и те сами ти се качват.Ти само копиран и постваш линка.Ако нямаш смартфон и снимките са правени с цифров сори.

Да няма проблем с телефона, но издухва батерията много бързо, а го пазя за разговори... затова нося и апарата :)
thinkpad - майстор
Знаеш ли, от сега ти казвам - блазе ти за покрива. Къщата, която ми е на село покривът й е много кофти, правен е с грозни греди и дъски. До скоро не правеше никакви проблеми, но след едно разбутване взе да капе от няколко места. Тези пукнатини не ми харесват много, виж дали не са конструктивни проблеми.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27

Тема "Преустройство на селска къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: