• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
p.v.x - майстор
Разкарай този кич , от тази китна къщичка( =D>) .
Пластмасови саксии , лакирани холни масички.
И докато не си фугирал , преработи цокъла под стъпалата.
Как ще караш фуга над фуга.
И баш на лицето на къщата.

Всички напред с хвалбите , а аз опаки. :-D

:rock:
M.Yankov - специалист
Благодаря ти Стеф, оценявам коментара ти - гледаме "с едни очи"!
Макар, че на една ръка, ефект почти няма, все пак, ще пропусна тази "модерна технология".
Не харесвам и не добрявам лъскавото, още повече в духа на това което правя.

Въпросната масичка ми е подарък и ми се свиди да я изхвърля :) От късния соц, добре позната е на всички ви ... Компактна е, и с размерите си, ми пасва идеално на миндера - а с тъканата покривка отгоре, вече не е лъскава :)

За саксиите също съм съгласен. Започнах да си изработвам дървени сандъчета, но за сега имам само две...

Това обаче не го разбрах :) ...
И докато не си фугирал , преработи цокъла под стъпалата.
Как ще караш фуга над фуга.
И баш на лицето на къщата.
Stefan2000 - специалист
Ами има предвид, че фугите трябва да са разминати, както е при реденето на цял камък. Да се застъпват, за да има здравина.
Окото на знаещия се дразни от такива грешки :cool:
M.Yankov - специалист
Ахааа сега разбрах! :)
Но тука се разминаваме :) Това е ефекта, който търсих аз. Така наречения "циклопски зид"
или по-късното, и в по-малките си мащаби, "квадри"
Типична строителна техника на българите още от първите ни градове в Памир и Кавказ, а по-късно и тук на Дунав. В по големи мащаби (огромни даже ) се среща в централна и южна Амерка. Очевидно похват, по-стар от цивилизацията.

За абсолютен новобранец е добре! Остава така! :roll:

Изображение

Изображение
Последна промяна от M.Yankov на ср сеп 28, 2016 8:28 am, променено общо 1 път.
M.Yankov - специалист
Еми ... хубаво - лошо, това е :asian:
Удовлетворен съм от резултата!!!
Уикенда продължавам със страничната стена и гърба - в същия дух.

Благодаря още веднъж на всички :prayer:


Изображениеpic upload

Изображениеfree upload image

Изображениеfree upload image
Djack - специалист
Страхотна е, неблагородна завист ме гризе! :partyman: Поздравления още веднъж! :partyman:
M.Yankov - специалист
Ха сполай ви!

От отдавна не съм правил включване - както споменах в някой от последните постове, за да не разводнявам, ще поствам само по-съществените неща.
Е, пауза няма - не съм спирал нито за миг. По чести станаха събиранията с приятели, но и работата си върви :)

И така, до тук с увода.
Докато горе, и външно, имам да отмятам дребни и несъществени, довършителни неща, то не така стоят нещата долу и из двора. Двора чесно казано ме плаши и все отлагам сериозоното блъскане, затова в летните жеги си работя долу на приземния етаж.

И ето до къде съм я докарал!
Кухня, механа и ниша с електро уредите, която е отделна и независима от общия облик на помещението (за съжаление нямам снимка, защото доскоро нямах осветление там) са кътовете на приземния етаж.

Водника (кухнята :)) - за основа ми послужи 100 годишния шкаф на прабаба ми - останалото изградих използвайки отделените, вече използвани, строителните материали (дъски, греди и талпи)
Виждате нагледно резултата. Ще има и стенни шкафчета (подобен модел, на които видях в Дряновския манастир. Още тогава ми се избистри картината и си скицирах точно това, което искам) За съжаление нямам нужните инструменти и възложих задачата на дърводелец.

Механа - там съм до никъде. Иззидах миндера и започнах пода. След като наредя пода, ще правя лавиците, камината и останалия декор.

Не е много, но с две ръце наистина се случват много бавно нещата.. Много време ми отне визуализацията на нещата. Много е трудно с очите на съвремието да погледнеш и да адаптираш живота отпреди 100-200г. Докато за всичко останало, знам, съм виждал или съм чувал, то признавам си много се затрудних с банята и кухнята... Неща, които отсъстват във старата българска къща. (общо взето да докараш реката в къщи)
Може да е "болна амбиция" за някой, но за мен не е! Това е моят свят, в който сякаш съм бил и преди. До колкото можах, постигнах това, което си предстсвях. С естествени материали и долу-горе в тон с епохата...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
chapara - майстор
Страхотно, авявай сe по често :roll: м
Последна промяна от chapara на нед юли 16, 2017 7:19 pm, променено общо 1 път.
Stefan2000 - специалист
Вече ме изпреварваш яко, и започвам благородно да ти завиждам.
Но за да те стимулирам да мислиш и работиш все в този дух, едно голямо БРАВО!
M.Yankov - специалист
Stefan2000 написа:
Вече ме изпреварваш яко, и започвам благородно да ти завиждам.
Но за да те стимулирам да мислиш и работиш все в този дух, едно голямо БРАВО!
Неописуемо е чувството, да виждаш резултата от нещо, което градиш сам.
Стефане, ти си ми вдъхновител!
Благодаря ти за хубавите думи!
Блъскането си струва :partyman:
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Преустройство на селска къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: