• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Stefan2000 - специалист
m_markovski написа:
Янков, отлично си се справил! Искрени поздравления! С удоволствие следя твоята тема и тази на Стефан, но за съжаление по нея няма движение.
Няма движение, защото няма развитие. Много служебни ядове, ама кой ли ги няма.
В момента съм се хванал да тегля канала, близо 60м. , скучна работа. :|
M.Yankov - специалист
Благодаря още веднъж!
Сега малко приятелски огън - стълбището към мазето общо взето добре, но тухлите отстрани ще поемат влага и ще се разпаднат след някоя година. Надявам се си сложил някаква мушама откъм пръстта...
По отношение на стълбището - не е завършено :)
Около зидарията съм запълнил и трамбовал с миоз. (поне 40-50см от вете страни)
Около къщата ще има калдаръмени пътеки (с бетон-подложка), като отпред ще е с 2++ метра ширина.. В дебелина ще покрие тухлите. След това вече ще направя перваза. От камък поне 15-20см височина и толкова, че дори и повече ширина - отгоре мисля на сложа дървени кашпи с цветя.

Това е плана, незнам описах ли добре картината :)

p.s. кашпи ще хвана и горе, по външната страна на парапета.
profesionalist_wood - майстор
Браво завиждам ти за упоритоста :-D =D>
Djack - специалист
Мнооого красива къща! Повтарям се , ама......! :partyman:
M.Yankov - специалист
Благодаря ви сърдечно за хубавите думи - наистина го оценявам!

Няма нищо за показване, но правя това включване с въпрос! (даже два :-D )

Започнах най-сетне със изливането на бетона около къщата. При лицето е 190см., но при останалите страни мисля да го намаля на 100-120см.
Отгоре ще лепя камък и първия ми въпрос е свързан с това! Коя технология да използвам в случая? Замазката е около 5-6см (армирана) Мислех с вароциментов разтвор, но няколко човека ми споменават за суха смес - пясък и цимент.. За по лесното е по лесно, но надеждно ли е?

След пода ще продължа с цокъла - въпроса тук е за лицето.. Трябва ли да обработвам тухлите предварително - ако да с какво, или мога да лепя камък така директно върху тях?

Нали съм фен на старите технологии мисля да направя каша от вода и цимент и с четка да мина стената. Ако е ОК, да направя така с целия цокъл...
Не съм го прилагал обаче това.. нямам и потвърждение дали ще има ефект, затова се допитвам и до вас!


И да не е сухо писане ето една снимчица от чардака.

Изображение
D103314 - специалист
Здравей! Супер става. По въпроса за цокъла: зависи какъв камък ще лепиш. Ако е лек, изкуствен, може и директно, ако е естествен, най-добре с мрежа преди това. И в двата случая се грундират тухлите предварително за изравняване и заздравяване на основата. Все пак къщата е на години и има поражения. :rock:
M.Yankov - специалист
Привет юнаци!

Работата не е спирала, но отдавна не съм правил включване, защото нямаше нищо за показване :)
От известно време се заигравам с камъка по цокъла :supz:
Ето го лицето! Много съм доволен от резултата... точно този ефект търсих, и се получи точно така, както си го представях :partyman: (като зидария, а не хаотично лепения камък, както е популярно навсякъде)
Още не е фугиран обаче... успях да фугирам само тази част, на стълбището. На снимката е мокро още, но вече изсъхнало, фугата е бяла. Чудя се дали да го импрегнирам с лак за камък... за сега обаче ще пропусна тази стъпка..

Скромно, но това е за сега!
Сполай ви!


Изображениеfree pic

Изображениеpicture uploading

Изображениеclick image upload



П.С.
... дали с помагачи или сам - тук отмарям в края на трудовия ден :partyman:


Изображениеupload img
Stefan2000 - специалист
Къщата продобива все по завършен и хубав вид.
Добре става.
Лично аз не съм фен на лакиран камък, но въпрос на вкус.
Виж, ако има някакви мат-лакове, които по-скоро да дадт на камъка само опушен и състарен вид.
Kokar - специалист
Къщата е забележителна. Завиждам ти.
Само пластмасовите саксии на парапета не ми се връзват...
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Преустройство на селска къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: