• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
The_FAN - специалист
Katrin123 написа:
Що се отнася до едната стая, от която ще се започне, тавана е с площ от 15кв.м.
Единият от вариантите ми е опънат таван, но все още очаквам фирмата вносител на въпросният опънат таван да ми отговори за цени и дали може да ми изпълни поръчката.
Консултирах се днес с един колега и май се отмятам от идеята с желязото
Тежко е и ще увисне под тежестта си. Правили сме подобно нещо но беше
магазин и желязната конструкция беше хваната за едни релси... не става за апартамент определено... опънатия таван е добър но скъпичък вариант... коментираха се из форума цени от 77лв./кв.м.
Свалете предварително всичко което може да падне от стария таван за да не се сипе после върху опънатия :) и да му променя геометрията от време на време :)
Тани - модератор
Katrin123 написа:
Що се отнася до едната стая, от която ще се започне, тавана е с площ от 15кв.м.
Щом е така , може да се направи конструкция с CW и UW профили и тежестта да се носи само от стените! Замисляли ли сте се за вариант с PVC ламинат. Получава се гладък таван , който няма нужда от боядисване и поддръжка и е много лек - около 3 кг/кв.м.
radoraev - специалист
Абе хора.........15 м2--това значи че не е голяма стая и съм убеден че има достатъчно греди където да си хване конструкция за гипскартон
Ако гредите не биват въобще зе какво говорим тогава--нема смисъл--така или иначе ще и падне на главата
Ако гредите ви са на по 1-2 метра си слагайте конструкция от греда до греда без да има окачвачи за калпавия таван и нека гредите да се виждат и да се лакират готино и толкоз
Чао
Osiris - специалист
ето една идея аз имах същия проблем изчиства се тавана от стари мазилки каратаван и всякакви подобни до гредите вземаш и хубаво намазваш с импрегнант за дърво отдолу слагаш някаква топлоизолация и си наковаваш сечак ще стане прерфектно и няма да мръдне доста години :? импрегнанта трябва да е против гадинки и както старата така и новата дървесина трябва да е добре обработена :?
иначе опънатия таван също е добро решение но е скъп :shock:
  • 1
  • 2

Тема "Какъв таван в къща с гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: