Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dpp - специалист
Здравейте колеги..
Писах в една друга тема тук, но смятам, че е за раздел КЪЩИ, тъй като имам проблем с комините на вилата и по -точно разпадането им и теч от тях...
Писах и тук:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 6&start=40
Ако модератора сметне да изтрие едната тема..

Имам 3 комина които бяха измазани и им беше излят отгоре с кофраж по един пояс преди ....няма и две години. :shock:
Таака, сега статуквото е следното, мазилката явно е била слаба и се разпада на втората зима - ще ми задръсти улуците.. :?
На пролет трябва да им правя ремонт .
Искам малко помощ. За измазването мисля да изчекам което падне, минавам с дълбокопроникващ грунд и измазвам с флексово лепило и мрежа възможно най дебела. Обаче трябва да се направят и шапки тъй като дъждовете станаха много силни и ми "тече" буквално на втория етаж на къщата през комина и кюнците .. :roll:
Имам няколко идеи, но съм се спрял на самоделка, с оглед финансовия въпрос...Мисля да взема бетонни блокчета - квадрати. 4 броя залепвам в ъглите на комина отгоре с флекс-лепило и да излея със силен разтвор цимент и пясък + арматура плочи около 4см дебели, които да поставя отгоре върху бетонните блокчета, така че да се получи повдигане около 20 см.
Някой насоки и съвети биха ми били в полза...
Другото което ме притеснява е, двата комина са двойни. Трябва ли между тях да изградя преграда някаква под шапката - да не си пречат или връщат.. :?


Докладвай

Тема "Проблем с комини, шапки или ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: