Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Ерик - помощник
Здравейте,

Имам следното питане.

Искам да сложа изолация над последната плоча в подпокривното пространство. Къщата е завършена през 80-те и тогава не са си направили труда дори да измажат плочата от горната страна. Ще ми се след 1 2 години да махна целия дървен покрив и да направя плосък обърнат покрив с естествена растителност отгоре. За сега обаче мога само да изолирам плочата.
Та, има ли смисъл сега да слагам хидроизолация под фибрана предвид, че няма как да мине навсякъде - пречат гредите, или да залепя сега топлоизолацията, а по - нататък живот и здраве като бутна покрива тогава върху него и замаската да слагам хидроизолация и още фибран? Покрива не тече, но си е ветилник горе.

Мерси предварително
Ерик - помощник
Доколкото разбрах, трябва да сложа такава паропреграда под фибрана.

Дайте някакво търговско наименование на качествен материал. И с какво да го залепя ако може. Плочата е около 60 квадрата.

Това например добро ли е ? http://www.gsstroimarket.bg/view/9775.html

Колко дебел фибран да сложа?
8180 - майстор
Ерик написа:
Доколкото разбрах, трябва да сложа такава паропреграда под фибрана.
Колега,
Без да се обиждаш - почти нищо не си разбрал.
Не ми се пише пак (вчера писах).
В темата от chapara доста се писа тези дни.
Там на 2-ра стр. Колегата preslav си включва точно с твоето питане - прочети, пък ако не е ясно ще пишем пак.
Фибранът не е много подходящ отгоре върху таванска плоча, но с по-прецизни сметки може и да стане.
С Фибран НЕ ТИ трябва паропреграда (фолио, найлон).
Ако търсиш ХИДРОизолация - друга бира. Има съществена разлика.
Ерик - помощник
Моят въпрос беше:

Та, има ли смисъл сега да слагам хидроизолация под фибрана предвид, че няма как да мине навсякъде - пречат гредите, или да залепя сега топлоизолацията, а по - нататък живот и здраве като бутна покрива тогава върху него и замаската да слагам хидроизолация и още фибран? Покрива не тече, но си е ветилник горе.

Отговор на него не намерих в посочения пост.

А иначе си прав - под фибрана не ми трябва влагобариера.
8180 - майстор
Ерик написа:
Отговор на него не намерих в посочения пост.
Сори,
Реших че другото визираш.
По хидроизолациите съм пас, но гледам все по-горе и по-навън ги слагат. :partyman:
lebendi - специалист
Здравейте колеги,имам нужда от малко помощ относно топлоизолирането на тавана на къщата.Става въпрос за ст.бетонна плоча м/у втория етаж и необитаем таван с височина м/у 40 и 170см.Над тавана има двускатен покрив с бетонни керемиди,двойна скара,паропропускливо фолио,вент. керемиди.Идеята ми е на плочата откъм тавана да направя дюшеме с греди,каменна вата 30кг/м3 15-20см и отгоре дъски поне в тази част,която се ползва.Гредите по плочата мисля да облепя с xps,за да не са термомост.
Голямата драма за мен е момента с пароизолацията и паропропускливостта--много мнения и все различни. :? От това което четох стигнах до извода,че под ватата трябва да има пароизолация(найлон или фолио?), а над нея нещо дишащо(паропропускливо фолио-но какво).
Ще съм много благодарен,ако някой може да даде мнение или съвет.Поздрави.
nikolov333 - майстор
А с фибран или ГК на тавана на 2-рия етаж не е ли вариант?
lebendi - специалист
nikolov333 написа:
А с фибран или ГК на тавана на 2-рия етаж не е ли вариант?
Добър вариант е,но при средна височина на втория етаж 2.45м. отпадна.Мислихме вариант с xps отгоре на плочата,но в крайна сметка реших вата и дюшеме,тъкмо да се оползотвори дървения материал,с който и без това се чудя какво да правя.Само не съм сигурен под и над ватата как да процедирам?
nikolov333 - майстор
Като се зачетох, какви "филми"се получават с конденза във ватата, аз лично бих търсил някое компромисно решение. Верно е, че височината ти е малка, но с 5 см.фибран на тавана, мисля ще е най-добре..

Тема "Изолация на последна плоча в къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: