• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Мястото е със естествен наклон към язовира. При дъждовно време водата си се отича без проблем. Не се задържа.Притеснява ме ,че при оттичането ще има допир с основите.Но въпроса ми е-мога ли да излея (положа) основите и плочата на кота 0 на един път. По нагоре съм писал.БЛАГОДАРЯ.
schuldiner - майстор
egomen66 написа:
мога ли да излея основите и плочата на кота 0 на един път.
Аха, така вече разбрах. Ами може, стига проектантът да ти разреши. Щото етажните и покривните плочи не се подпират от пръста отдолу, нали така? И ги наливат заедно с шайбите. Е, малко им е друго желязото, ама кво толкова.
Съвсем сериозно - не питай тук, а проектанта си. Или пък не го питай, а действай.
soton - специалист
Gadnyara написа:
А не може ли да се избегне кофража за основите?
Понятието "ивичести основи"означава дълбаене в почвата на ивици за основитв и използване на земята за кофраж,а такъв се прави само горе за да се очертачт правилно границите.Пръстта от изкопа се слага вътре м/у ивиците и се ползва после за долен кофраж на първата плоча,като така се икономисва работа и материал.
ivouz - специалист
Точно това се опитах и аз да кажа !
egomen66 - майстор
Благодаря за перфектните отговори.То аз съм си лайк на тема строителство , със сигурност не формулирам правилно въпросите си ,затова ви благодаря за търпението от ваша страна.Но не ми се иска да дам една торба с пари на някоя фирма и накрая да си искам ключа за входната врата. Все едно , да отида в магазина и да си купя килограм череши... Няма го личното удовлетворение.Накрая една снимка за малко настроение...... Ако имате подрастващо куче го разхождайте (тренирате) върху чакъл.... за да няма проблеми със ставите и лапите.

Прикачен файл

IMAG0712.jpg
IMAG0712.jpg (83.49 KиБ) Видяна 5155 пъти
vsterev - специалист
egomen66 написа:
Здравейте приятели .Относно готвача( vsterev ).Ти като изливаш плоча или заливаш основи да не би първо да им кълцаш картофи или запържваш кайма.Аз съм широко скроен човек и нося на майтап.Дано и ти да си такъв. А ако ти е кеф да се бъзикаш ,няма проблем.Пиши (говори) си не ми пречиш. А ако няма какво да правиш си стой до мусаката да не ти загори заливката...... На останалите от форума благодаря за мненията и снимките. Една снимка казва много повече отколкото хиляди думи - цитат от друг съфорумец.Предполагам,че съм ви подвел ,че търся по ниско бюжетен вариант. Не - интересува ме дали е правилен метода.За мене плюсовете са следните - получаване на монолитна конструкция с цел избягване на капилярната влага.При полагането на арматурата на основите и арматурата на плочата те ще се свържат- привържат технологично една за друга. Всичко може да се излее на един път ,с (водоусточев )бетон .Проекта в момента се прави , конструктора ще си каже- дълбочините , размерите конструкцията на арматурата и там каквото трябва.Всичко което е необходимо ще бъде изпълнено без компромиси от моя страна. Ще кача снимки на терена .Всичко е узаконено.Ако някой има въпроси по процедурата по узаконяването мога да отговоря.Терена се водеше "земеделска земя" и е след две годишно облагородяване.Успех на всички (включително и vsterev ) в професионален и личен план .Честита Баба Марта.
А честита ти и на теб Баба Марта.
Те хората ти го казаха, дали ще ги чуеш си е твоя работа - има няколко неща, който са неправилни - 1-во 40 см. за основи са малко, 2-ро ивичести основи не се правят с оставащ кофраж, трамбоваш сипваш чакъл и заливаш /или както ти си го измислил правиш си заливка/, като пръстта ти служи за кофраж, 3-то на едно изливане - рандбалки и плоча може и да стане, но не се прави по принцип така и 4-то лично мой съвет пусни си един spell checker на компютъра.
egomen66 - майстор
VSTEREV разбирам ,че си креативно мислещ човек , което е похвално. Благодаря за съветите ти. За правописната програма също. Тези размери - 40 см. са за широчината (дебелината) на основите. За дълбочината както си покаже мястото. Копах пробно и наоколо един метър излиза светло жълт пласт. По нашия край му викат МЕРГЕЛ. На колко трябва да сляза в него , при условие ,че ще има около 20 см. подложен бетон (за основите). Качвам две снимки на проекта и външния вид на къщата .Няма да е дървена а масивна.ЧЕСТИТ ПРАЗНИК.

Прикачен файл

026-a.jpg

Прикачен файл

IMAG0724.jpg
IMAG0724.jpg (89.6 KиБ) Видяна 5046 пъти
ivouz - специалист
Честит празник!
И какво сега ,ще хвърляш въдицата направо от голямата маса под навеса а?
Хайде прави я тая къща че ще ти идваме на гости(къде за помощ къде за риба) !Дай повече зор на проектанта! :supz:
Пък като приключиш може да те убедим да продадеш караваната тънко.
egomen66 - майстор
Когато започна , ще ви държа в течение за нещата .КАРАВАНАТА ЩЕ Е ЗА ГОСТИ РИБАРИ , ако не ги събера в къщата ще ги настанявам и в нея. :supz:
Последна промяна от egomen66 на чет мар 26, 2015 10:21 am, променено общо 1 път.
Да попитам нещо и аз.Понеже ми предстои направа на ивичести основи на малка/40кв/постройка с крехък бюджет може ли тези основи да се изпълнят с бутобетон вместо с ''чист" както го дава проектантът.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Ивичести основи за къща+плоча?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: