Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
marian1 - майстор
Никога, ама никога не си помисляй да пропускаш нещо в мненията си! Ти си Капацитет, и след време, предвид народопсихологията Ни, има възможност да бъдеш цитиран като " Цилков не каза за плоча, само за колони и греди, нали? " :wink: Успешен ден! :)
Tsilkov - майстор
marian1 написа:
Ти си Капацитет
Надценяваш ме :lol:
marian1 написа:
има възможност да бъдеш цитиран като " Цилков не каза за плоча, само за колони и греди, нали? "
Силно би ме трогнало подобно изказване и ще си го "преместя от левия в десния" :lol:
В нета давам конкретни съвети които са ми дошли на главата по някаква причина - не пиша докторантура. Които не може да отсее и да разбере за какво става въпрос си е негов проблем - аз като ползвам данни и информация (пък било от този форум или нечии фирмени данни) за даден проект сам си нося отговорността и решенията за това кеото съм използвал.
N.Petkov - специалист
Като цена/качество тухлата форати тя е продукт на поротерм с размер четвока, но излиза на квадратен метър доста по-евтино от големите формати
Tsilkov - майстор
N.Petkov написа:
Като цена/качество тухлата форати тя е продукт на поротерм с размер четвока, но излиза на квадратен метър доста по-евтино от големите формати
И също така няма нито едно предимство спрямо български/гръцки четворки, даже злите езици казват че е по трошлива (макар че тука е от трън та на глок).
N.Petkov - специалист
Моята къща я зидах с МАЛЮРИС -наи-ниска беше цената, накрая взех едно пале форатида допълня транспорта. С ръка на сърце мога да кажа че е в пъти по-дабра от гръцките КЕБЕ и МАЛЮРИС , по здрава е и несе пръскс при пробиване и може да държи дюбели
krismarg - специалист
Строежа вероятно е наполовина, но по темата да е полезна. Носещи стени се изпълняват от плътни тухли или кухи с вертикални кухини с площ не по-голяма от 25% от площа на тухлата - по спомени има ограничение на височината в този случай. Марката може да е по избор, но сертфицирани от пройзводителя и съгласувани с проектанта.
bonevn - помощник
За да посъбудим темата... търся мнение за българските Тайфун https://www.taifun-bg.com/. Ще съм благодарен за всички обективни и субективни мнения, предвид и новата им фабрика в Търговище.
MamaMy - майстор
И защо трябваше да вдигаш стара тема само за да направиш реклама? Спокойно можеше да си платиш и да ти сложат банер даже :lol:
bonevn - помощник
Явно си от конкуренцията - пусни жалба в КЗК..... За да те разочаровам ще попитам и за тези от с. Мирково http://ceramic-factory-mirkovo.bg/
Така и ще се плащат едни луди пари.... та защо да не са поне на Бг компания....
Сериозно ако някой има опит или мнение ще е полезно.
resistbody - майстор
вт юни 21, 2022 11:27 pmbonevn написа:
Явно си от конкуренцията - пусни жалба в КЗК..... За да те разочаровам ще попитам и за тези от с. Мирково http://ceramic-factory-mirkovo.bg/
Така и ще се плащат едни луди пари.... та защо да не са поне на Бг компания....
Сериозно ако някой има опит или мнение ще е полезно.
Мирково са супер тухли, Младост не може да им стъпят на малкия пръст... нямам опит с поротерм, ама парите са им доста повече... и последно имаше лоши коментари в строителната група...
Говоря за широкоформатните... даже първите калъпи на тежките(не лайт) мирково беше мега яката тухла, но смениха калъпа с по-голям нут-федер, но изтъниха стените..

Мирково четворката им е слаба, но е по-добре от турските..

Тема "Дилема относно тухлите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: