Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Б.Дяков - помощник
Здравейте, съфорумци!
Предстои ми строителство на еднофамилна къща, като в проекта стените са носещи и съм изправен пред дилема- Какви тухли да избера? Поне от 3 месеца събирам информация, какво се предлага на
пазара. Първо изборът ми падна върху Porotherm 25 N+F Light, но зачитайки се в спецификацията на продукта, установих, че не се препоръчва за носещи стени. Моля за мнение от отбора на знаещите, наистина ли е рисковано да се строят носещи стени с този модел тухли ?
С гръцки и македонски тухли не бих желал да рискувам, имайки предвид многобройната негативна информация в Нета.
Остава българска тухла-четворка, но коя?
Наскоро ми попадна информация за тази тухларна http://taifun-bg.com/ в Търговище.
Има ли някой, който е строил с техни тухли, ако спеделите информация, ще ви бъда много благодарен!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не по питането ти, но имам лично мой въпрос. Защо избра стените да са ноsещи?
Последна промяна от n_a на пон мар 16, 2015 11:05 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Поротерм имат тухла за носещи стени и това е MP.
vsterev - специалист
Тази къща няма ли да има, бетонни колони или шайби, или конструктота е сложил само тухли, не ми се вярва да е така !
Б.Дяков - помощник
Здравейте ,Майстори и благодаря за проявения интерес ! Явно,грешно съм формулирал въпроса си,проектът за двуетажна еднофамилна къща е изготвен от добра проектанска фирма 2013 година,така ,че не липсва нищо от необходимото за здравината на конструкцията.Но бригадата, с която ще строим грубия строеж ,работи по добре познатия начин ,след кота 0 изгражда стените ,кофраж на колони и плоча ,арматура и идва бетона ,в този вариант мисля, стените поемат от тежестта на конструкцията?
vsterev - специалист
Ми не даже ти спестяват кофраж за колоните, че и по-здраво става. Не е необходимо да търсиш космически тухли.
gechev - специалист
Не става по здраво така. Напротив, отслабва носещата конструкция. Така строят хората без пари, правещи компромис с изискванията за земетръс. :?
marian1 - майстор
И да добавя, в зависимост от тухлите ще имаш и загуба на бетон попадащ в отворите им.
Pasko - специалист
marian1 написа:
И да добавя, в зависимост от тухлите ще имаш и загуба на бетон попадащ в отворите им.
Освен това,тухлата пие вода и ще издърпа бързо водата от бетона и колоната ще се напука.

Тема "Дилема относно тухлите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: