• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grezinski - специалист
Здравейте!

Отпадъка при металните керемиди съвсем не е толкова голям, колкото се описва.
Заблудата идва от ценообразуването, металните листи се продават на база габарити на листа а не чиста покривна площ.
Примерно, при 1175 мм. брутна ширина на листа, 75 мм. влиза във верикалното презастъпване, т.е. само от там имаме 6,3%, които несправедливо са отнесени в графа "отпадък".
Ако средната дължина на листите е 2,200 мм., хоризонталното презастъпване е 100 мм, или още 4,5%
Т.е. само от презастъпването, без никакъв отпадък, имаме около 10% т.н. "фира"; или, в идеален случай, при пвавоъгълен покрив съобразен с габаритите на листите, за 100 кв.м. чиста покривна площ, трябва да закупим 110 кв.м. метални керемиди.

За това, най-добрият вариант е да се пуска запитване с чертеж, на базата на който да се изготви монтажен план и точна количествена сметка.

В момента, имам запитване за доста сложен покрив, с 21 ската, от които няма нито един правоъгълен, т.е. всеки има наклонено било, или улама, където реално отпадъка е най-голям.
Чистата покривна площ е 259 кв.м.; по монтажен план, със запас от 6 кв.м, количеството на керемидите е 346 кв.м.
Т.е. 346-6 = 340 кв.м. - 259 = 81 кв.м. или 31% в които влиза загубата от презастъпване ( средно 10%); т.е. 21% е реалния отпадък по монтажен план като това съм склонен да нарека максимум.
Този отпадък е на база монтажни планове, които се генерират от софтуер, който запълва всички празни полета в скатовете, без да взема предвид, дали отпадъка от 1 скат може да се използва на друг, а в повечето случаи, това е възможно! При внимателна работа, от добър монтажник, отпадъка на най-сложни покриви като този, който давам за пример, може да се намали до около 10%.

При пълна покривна система, с всички необходими аксесоари, крепежи, обшивки и т.н., цената само на керемидите, в горния случай - е 45% от общата сума. Ако прибавим и улуците, ще са 32%.

Изводът е един - изпращайте план на покрива, за да ви се изготви пълна и точна оферта, и тогава си правете сметката :)

Представлявам компания, производител на метални покривни системи, но, моля, не приемайте горното като реклама, просто вземам отношение с точни цифри, базирани на практически опит.

Поздрави!

П.С. Система с битумни керемиди винаги ще излезе по-евтино.
sasko12345 - специалист
тия битумни керемиди не е ли малко глупава работа. По добре битумн на ролка да се налепи за кво да се слага нещо зорлем нарязано.
Marinchi - напреднал
sasko12345 написа:
тия битумни керемиди не е ли малко глупава работа. По добре битумн на ролка да се налепи за кво да се слага нещо зорлем нарязано.
Първо под битумните керемиди има битумна хидроизолация.
Второ всичко е въпрос на визуално възприятие...на който коквото му харесва!
vsterev - специалист
Marinchi написа:
sasko12345 написа:
тия битумни керемиди не е ли малко глупава работа. По добре битумн на ролка да се налепи за кво да се слага нещо зорлем нарязано.
Първо под битумните керемиди има битумна хидроизолация.
Второ всичко е въпрос на визуално възприятие...на който коквото му харесва!
.
Само дето битумните след 12 г стават на юфка. Набръчкват се като стафиди от слънцето.
stroylux - напреднал
Marinchi написа:
Здравейте съфорумци, извинявам се че отдавна не съм се включвал в собствената си тема.
Но по-добре късно, отколкото .....
Спрях се на двойноламинирана руска битумна керемида от вносител: МКМ, производител: Техно Никол, модел: Кънтри цвят: Алабама. Гаранция 35 години :)

Основата на покрива е 122 кв.м закупих 150,8 кв.м от които да съм имал около 6-8% фира максимум.
И пак да кажа покрива си ми е сложничък.
Ето няколко снимки за съжаление нямам в момента на предната част на покрива.
Прикачен файл:
20102015247.jpg
Прикачен файл:
20102015248.jpg
Прикачен файл:
20102015250.jpg
Прикачен файл:
P1070942.JPG
Прикачен файл:
P1070942.JPG
Прикачен файл:
P1070944.JPG
Здравей! При липса на снегозадържане при този наклон, с тези улуци зимата може да имаш неприятности. Друго, което ме притеснява е, че няма отдушници. Това ме навежда на мисълта, че керемидите са налепени директно върху дъските или друг вид плоскости без да е осигурена двойна обшивка за вентилация. Това е гаранция за мухъл ако смяташ да живееш в къщата.
Marinchi - напреднал
Възможно е и да сте прави но само времето ще го покаже.
Всички била са вентилирани с билни отдушници. А тази зима не забелазал да има проблем със снега. Все пак сме във Варна, а сняг като таз годишния има 3-4години :)
sasko12345 - специалист
еми то и под битума на ролка има битум без посипка. за мене битумните керемиди нямат предимство пред битума на ролка
Grezinski - специалист
sasko12345 написа:
еми то и под битума на ролка има битум без посипка. за мене битумните керемиди нямат предимство пред битума на ролка
Визията е единственото предимство.
Някой компании пуснаха ролка с 3D визия на посипката, за да задоволят точно това търсене.

Аз обаче, никога няма да повярвам, че материалите за керемидите и ролките са едни и същи.
Вътрешно съм убеден, че суровината на ролката е с по-ниско качество.

Ако има някой "от кухнята", нека да каже!

На снимките билата ми се виждат "двойни"; предположих, че там е изхода на вентилацията.
Това в никакъв случай не е достатъчно, ако не е осигурен приток на свеж въздух от стрехата!!!
egomen66 - майстор
Ондустил..

Прикачен файл

20151111_130625.jpg

Прикачен файл

20151111_130559.jpg

Прикачен файл

20151111_130522.jpg
Grezinski - специалист
egomen66 написа:
Ондустил..

Керемидите с посипка са страхотен продукт, за съжаление, малко хора могат да си позволят този лукс.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Скатен покрив избор на покритие (видове керемиди)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: