• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами аз съм с битумни вече 7 години, нямам забележки и ако трябва пак да избирам - пак ще се спра на такива. Моите са руски от МКМ. Преди съм ползвал керамични от Стралджа и бетонни на Брамак, но всяка година се налагаше ревизия на покрива и смяна на няколко спукани
Marinchi - напреднал
LazarGanev написа:
Ами аз съм с битумни вече 7 години, нямам забележки и ако трябва пак да избирам - пак ще се спра на такива. Моите са руски от МКМ. Преди съм ползвал керамични от Стралджа и бетонни на Брамак, но всяка година се налагаше ревизия на покрива и смяна на няколко спукани
Здравей Колега, кой ти ги поставя. Аз съм във Варна и търся кой да ми изпълни покрива.
Вадим Владимиров - специалист
Marinchi написа:
Няма как да избера металните, прекалено сложен е покрива. Ще се радвам, някой който е използвал битумни да сподели впечетления :)
Искаш да кажеш прекалено скъп ще излезе. Ако си се ориентирал към битума, мога да помогна с 30-годишна гаранция, 15 от които платинена, напълно самозалепваща се , и с минимален наклон на покрива 9гр. Няма сложен покрив!
Marinchi - напреднал
Вадим Владимиров написа:
Marinchi написа:
Няма как да избера металните, прекалено сложен е покрива. Ще се радвам, някой който е използвал битумни да сподели впечетления :)
Искаш да кажеш прекалено скъп ще излезе. Ако си се ориентирал към битума, мога да помогна с 30-годишна гаранция, 15 от които платинена, напълно самозалепваща се , и с минимален наклон на покрива 9гр. Няма сложен покрив!
Да прекалено скъп ще излезе.
По принцип на 99% съм се насочил към битумните керемиди. Вадим, ти не си ли от София?
VLADO66 - майстор
Аз съм с тези 12-та година и все едно вчера са сложени.Вадим също ги поставя. http://www.armormat.com/bg/armourshield.php
Вадим Владимиров - специалист
Marinchi написа:
Вадим Владимиров написа:
Marinchi написа:
Няма как да избера металните, прекалено сложен е покрива. Ще се радвам, някой който е използвал битумни да сподели впечетления :)
Искаш да кажеш прекалено скъп ще излезе. Ако си се ориентирал към битума, мога да помогна с 30-годишна гаранция, 15 от които платинена, напълно самозалепваща се , и с минимален наклон на покрива 9гр. Няма сложен покрив!
Да прекалено скъп ще излезе.
По принцип на 99% съм се насочил към битумните керемиди. Вадим, ти не си ли от София?
Да, но в момента съм в Стара Загора, Мадан, Златоград и София :-D
Vlado66, същите вкараха и новия CAMBRIDGE. Уникална керемида!
staffolino - напреднал
Здравейте колеги.
И аз се спрях на битумни керемиди за нашият проект.Най вече заради теглото ги избрахме за да не товарим излишно къщата все пак е дървена конструкция.
Но колебая се много на коя марка да бъдат тези дни обикалях и намерих Руски не им знам марката обаче пчелна пита модела/червен/ на 10 лв.кв.
Имаше също и на Tegola Canadese които бяха 12 лв.кв. на допир и на двете фирми изглеждат добре не се рони единствено,че като визия Tegola изглежда малко по красива /има едни сенки и е малко по издължена опашката/.
Гледах и на Katepal Финландски които не изглеждаха зле и те и са на 11 лв.кв.

Кажете нещо което да ми помогне в избора,че до две седмици трябва да съм решим кои ще се слагат.

Поздрави.
staffolino - напреднал
Здравейте.Покривът е готов направихме си сами избора благодаря ви все пак въпреки,че никой не благоволи да каже две думи за неговите си керемиди като мнение ,та спряхме се на руските Tilercat производство на ТехноНиколь.

След време мога да дам и мнение.

Прикачен файл

15080061.jpg
Marinchi - напреднал
Здравейте съфорумци, извинявам се че отдавна не съм се включвал в собствената си тема.
Но по-добре късно, отколкото .....
Спрях се на двойноламинирана руска битумна керемида от вносител: МКМ, производител: Техно Никол, модел: Кънтри цвят: Алабама. Гаранция 35 години :)

Основата на покрива е 122 кв.м закупих 150,8 кв.м от които да съм имал около 6-8% фира максимум.
И пак да кажа покрива си ми е сложничък.
Ето няколко снимки за съжаление нямам в момента на предната част на покрива.
Прикачен файл:
20102015247.jpg
Прикачен файл:
20102015248.jpg
Прикачен файл:
20102015250.jpg
Прикачен файл:
P1070942.JPG
Прикачен файл:
P1070942.JPG
Прикачен файл:
P1070944.JPG
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Скатен покрив избор на покритие (видове керемиди)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: