• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет окт 10, 2019 8:36 amivajlotrifonov написа:
Знам, че най-доброто от вида е двойния скопчан фалц.
чет окт 10, 2019 3:26 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Двойният скопчан фалц в класическият му вариант не решава този проблем, освен ако не са вложени допълнителни укрепващи с-щу повдигане държачи.

Прикачен файл:
100.png
100.png (44.47 KиБ) Видяна 1896 пъти
Прикачен файл:
200.jpg
200.jpg (17.73 KиБ) Видяна 1896 пъти
Прикачен файл:
300.png
300.png (8.88 KиБ) Видяна 1896 пъти


И специално към ivajlotrifonov, мисля че системата от следващата снимка отговаря на твоите изисквания, да не си зависим от покривни тенекеджии и едновременно с това да се получи здраво прикрепване към ламперията с-щу периодичното повдигане и пускане от вятъра. Като е възможно П-образният профил-капак да се захване допълнително с подходящ крепеж.

Прикачен файл:
400.png
Вадим Владимиров - специалист
Пак пишеш небивалици! Няколко въпроса. Метала е подвижен материал, в зависимост от температурата той се свива и се разширява. Поне аз така знам.
Как да си реши въпроса с това явление? През какво разстояние се слагат кламерите? Какви кламери?
Защо фасадите от метал, които са изложени непрекъснато на вятър, са фалцуват на единичен фалц, а не както си показал на снимката на 180 градуса?
На каква цена ще му стъпят инструментите за да скопчее на двоен фалц?
На последната снимка си показал разновидност от фалцово покритие. Как се казва? Обясни, моля те, как да завърши детайла при улука или горе на билото.
Имам и още доста въпроси, но за да ти спестя конфузните моменти ще си затрая.
...............да не си зависим от покривни тенекеджии
мисля че с това изречение каза всичко.
schuldiner - майстор
чет окт 10, 2019 8:36 amivajlotrifonov написа:
... само две от познатите ми покрития отговарят - ламарина със скопчан фалц или тези клик панели. Всички останали покривни покрития задържат борови иглички, независимо от големия наклон и, ако не се почистват ежегодно / свързано с алпинистки умения и споменаване на мноого роднини /, на покрива покълва гора.
Това няма ли да ти е по-лесно?


Обаче ако скатовете не са правоъгълни или не са в равнина, пак ще ти трябва опитен тенекеджия.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1000.jpg
1000.jpg (24.42 KиБ) Видяна 1801 пъти
Прикачен файл:
2000.jpg
2000.jpg (96.59 KиБ) Видяна 1801 пъти
Прикачен файл:
3000.jpg
Прикачен файл:
4000.jpg
4000.jpg (88.26 KиБ) Видяна 1801 пъти




нед окт 20, 2019 2:23 amВадим Владимиров написа:
На каква цена ще му стъпят инструментите за да скопчее на двоен фалц?

Ето ти ги едни от най-добрите в бранша:

https://www.stubai.com/en/n-2824-stubai-double-seamer/

Цената е около 150 паунда.

https://metalroofingtools.co.uk/product ... amer-220mm
theagent - специалист
чет окт 10, 2019 8:36 amivajlotrifonov написа:
... Всички останали покривни покрития задържат борови иглички, независимо от големия наклон и, ако не се почистват ежегодно / свързано с алпинистки умения и споменаване на мноого роднини /, на покрива покълва гора.
Чак толкова?!? Покрив 30* след 3 години на границата на 3-вековна борова гора ...

Изображение

Игличките са няма и една шепа в улука ...


чет окт 10, 2019 3:26 pmBLUEPUPIL-2 написа:
За твоите условия вятъра, за разлика от покривите с по-умерени наклони ще бъде основен проблем.
Двойният скопчан фалц в класическият му вариант не решава този проблем, освен ако не са вложени допълнителни укрепващи с-щу повдигане държачи. ...
Масово покривите на планинските хижи, както и на доста къщи в планинските села, са "класическо" изпълнение, пък вятърът не ги е отвял ...

Изображение
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Скатен покрив избор на покритие (видове керемиди)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: