• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
velichkov80 - помощник
Здравейте
да се включа и аз по темата...И аз като всички се лутах по форумите за цени и майстори...фирма или бригада,кой да купува матиралите,,и т.н.В крайна сметка попаднах на строителна фирма която си свърши работата и бих казал доста добре.Аз не живея в БГ и затова нямах доста голям избор кой да ме снабдява с материалите(въпреки че имах двама човека които ми следяха обекта).Завърших груб строеж на едноетажна къща с площ 149м2 (135м2+веранда от 14м2).Не мога да опиша с подробности всеки детайл но ще се опитам да ви ориентирам за цени в момента(поне това което аз платих) не претендирам дали е евтино или скъпо.
Материалите ги снабдяваше строителя, цените са за материали+работа.
бетона ми излезе 81м3 общо за цялата къща 110лв за м3
арматурата ми е всичко 3000кг по 1.89лв
плочата +всички земни работи +кофраж (16.60лв за м2)всичко ми струваше 16200лв
зидарията е с тухли портерм(мисля че така се казваха),малко са по скъпи но аз смятам че са по добри +колони(22бр) за това платих около 8000лв
за втората плоча (арматура, кофраж,бетон) 12360лв.
покрива е 230м2 керемиди (тондах винеам) всички материали+импрегниране+ работа 18100лв.
в момента заравнявам и свързвам канализацията и В и К.
Това удоволствие ми струваше 56000лв. 56000/149м2=375лв за м2
от тук на татък ми предстои изграждане на В и К парно отопление-1700лв(без радиаторите
Ел -1700лв
цялостно обличане на стените с гипсокартон(имам оферта но след като ги завърша ще пиша за цена)
Общо взето това е,дано да съм бил полезен
Зная, че подновявам стара тема приятели, но ако някой скоро време е минал през мъките, моля да сподели накратко за крайните разходи.

Темата е извънредно информативна.

Благодаря.
Здравейте. Някой има ли на представа 2018 кви са цените на квадратен метър. Виждам, че за 2015 са 100 евра?
radius - майстор
Все едно да питаш колко пари струва една кола. 100е е за барака.
naster - майстор
пон ное 19, 2018 10:10 pmСтоян94 написа:
Здравейте. Някой има ли на представа 2018 кви са цените на квадратен метър. Виждам, че за 2015 са 100 евра?
По-близо е цифрата до 200 EUR/m2 без ДДС за груб строеж.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Колко струва изграждането на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: