• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dadko - майстор
Мда, на село само парцела в който ще строиш ще ти е по- евтин.
vlad0 - специалист
15 000 за 172 кв. основи+пътеки и Вик ми се струва доста добра цена. Според мен от основите, както и грубия строеж като цяло, не трябва да се пести. Може първоначално да сложиш ламинат от 6 лв./кв. пък като се опаричиш да сложиш естестван паркет от 100 лв./кв обаче не можеш да се върнеш на зад и да преправиш основите. За моята къща в основите изляхме 60 кубика бетон, това за 120 м2.
vsterev - специалист
vlad0 написа:
15 000 за 172 кв. основи+пътеки и Вик ми се струва доста добра цена. Според мен от основите, както и грубия строеж като цяло, не трябва да се пести. Може първоначално да сложиш ламинат от 6 лв./кв. пък като се опаричиш да сложиш естестван паркет от 100 лв./кв обаче не можеш да се върнеш на зад и да преправиш основите. За моята къща в основите изляхме 60 кубика бетон, това за 120 м2.
Напълно съм съгласен за основите и грубия строеж, защото ако почнеш в началото да икономивсваш и да минаваш по тънката лайсна може да стане и това Изображение
ivouz - специалист
Vsterev , това на Кабакум или в Балчик.Много ги плашиш хората с такава снимка! :wink:
Това пропадане е в някоя свлачищна зона.
vsterev - специалист
Това е на Златна Рибка - между Албена и Балчик, за щастие или не, на 100 метра от моето място!!!
От снимката се вижда, че основите са плитки, при по големи можеше и да не се случи това.
Само за информация - зоната там никога не е била свлачищна, но поради корупцията в администрацията и безхаберието на архитекти и строителен контрол се застрои за 10 години поголовно, та много дори и басейни си направиха. По този начин насила се превърна в такава, но все пак ако къщите имаха истински основи а не такива от по 40, 50 или 80 см. това можеше и да не се случи!!!
ivouz - специалист
За свлачища можем да си говорим надълго .Аз съм от Балчик!Но, тук темата е друга.
Прав си плитки основи при тоя калпав бял варовик.Струва ми се че е спестено .
В такива зони най важното е основата!
Всичко от Златните до Каварна е свлачищтна зона( за мен) .Дори някои постройки не ги застраховат
EDI - майстор
Тя тая работа тръгне ли надолу, само пилоти, фундирани в скала спасяват нещата. и 2 метра основи да имаш, пак ще се озовеш в морето, да не дава Господ.
ivouz - специалист
Да, тия неща се правят преди забиването на колчетата.И е работа на една друга инстанция .
Но собственика е заинтересован.Иначе се вижда.....
vsterev е прав за поголовното застрояване на района!
vsterev - специалист
ivouz написа:
За свлачища можем да си говорим надълго .Аз съм от Балчик!Но, тук темата е друга.
Прав си плитки основи при тоя калпав бял варовик.Струва ми се че е спестено .
В такива зони най важното е основата!
Всичко от Златните до Каварна е свлачищтна зона( за мен) .Дори някои постройки не ги застраховат
Не само в такива зони, по принцип основите са най-важното в една къща - та нали затова е основа, а обикновено от тях се икономисва винаги и по много. И най-лошото е, че когато си решил да пестиш от основи и след това осъзнаеш грешката вече ще е твърде късно за редакция.
ivouz - специалист
Имам място в червеното квадратче но не е още в регулация ,чакам.Ще си направя хубаво укрепване преди да почна .Като му дойде времето!

Прикачен файл

Balchik_Bulgaria_aerial_photo_from_the_Black_Sea.JPG
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Колко струва изграждането на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: