• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dadko - майстор
E, k'во ти пречи да си сковеш един нужник от дъски? На село имахме такъв (той се самосрути, но на негово място направих навес, заедно с нов, пак от дъски). Имаше и дървен "моноблок" всъщност- само тоалетна чиния беше. Нямаше вода. И нямаше копана яма. Каквото се събираше под дървената тоалетна чиния- си се трупаше под нея. и след време- като стане повече- се чисти.
При ползване само от един човек- това се налага доста рядко...
miroki - майстор
Аз питах принципно. Дали трябва разрешително.
Ако правя ще е от тухли и с плоча и долу и горе.
dadko - майстор
Щом ще лееш бетон и ще зидаш с тухли- без документи не е редно да вдигаш нищо. И то на минимум от 3 метра от границата с комшията. Нищо, че е само кенеф- щом е с бетонни плочи и тухли- масивна постройка си е.
На село баба ми дълго време се разправяше с един комшия, който реши да си строи кенеф на един метър от границата с нас.Пак така- с бетонни плочи и тухли. Проблема му беше, че започна да строи без да говори първо с нея. Е, построи си го. И после сам си го разруши, след като тя пусна жалба в общината. Аз я съветвах да не се разправя- какво толкова, но тя беше непоколебима. А и закона беше на нейна страна...
vsterev - специалист
Дори и от дърво да е този нужник нали трябва да има изгребна яма, ако има то за нея също си има изисквания по ЗУТ.
ivouz - специалист
И това става:

Прикачен файл

toiflush.png
toiflush.png (22.31 KиБ) Видяна 2572 пъти
vsterev - специалист
Да за това не е необходимо нищо.
ivouz - специалист
Нищо,освен място и пари!
lov - майстор
В место да обсъждате конструкцията и самата постройка, приемущества, недостатъци и така на татък. Почнахте да си мерите п..ките кой повече познава закона. Въртяхте сукахте и на края сътворихте типичен пример от български форум как дори в прекия смисъл на думата може да се усере една тема.
ivouz - специалист
От мен сори !Но нужника е нужен навсякаде !
vlad0 - специалист
...Особено па с подробните описания как няма яма а от време на време се изгребва...Направо щях да се издрайфам! В кой век живеете бе хора? Двора е място за почивка удоволствие и глезотии/басеинчета, барбекюта и т.н./ не за смръдливи кенефи.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Как вдигнахме къща за няколко часа :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: