Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Frysco - специалист
Вратата е готова за монтаж:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Frysco - специалист
Вай, колко време е минало, не съм писал нищо. С други глупости се занимавах, но за добро. Вратата си седи немонтирана-работите със оградата се влошиха драматично и вече проучвам варианти за изграждане на нова ограда... с основа от армиран бетон и бетонни блокчета нагоре.
Междувременно клозета се спука, та спешно купувахме ново цукало и го монтирахме само с едни дюбели, щото предстои по сериозен ремонт на банята. И извиках багер, който разрина скапалата се пристройка. Отказах се да ползвам каквото и да било от нея и навеса ще е дървен с керемиди, а не ламаринен.
Изображение
Изображение
Сега дерта ми е оградата и дама-параметрите са следните, дължината и е 18 метра, мерено с крачки, има разлика в нивата на улицата и двора от половин метър. Има и около 6 метра да се направи някаква лека и ниска оградка между двата имота. Искам и тротоара да се покрие с плочки, както и пред къщата да се сменят. Поискаха ми 2000 лв за труд и повече от 2000 за материали отделно. Не е ли много?
Изображение
Изображение
largo - напреднал
Тоя камък от последната снимка да не вземеш да го изхвърлиш, запази го, това е ябълковски гранит.
Руди - майстор
Много хубаво разказваш, Frisco! Интересно пишеш и добри снимки правиш.
Хубава е къщата, много време не е поддържана и те чака доста ремонт.
Ако имаше вътре живи хора, даже и възрастни, нямаше да е на тоя хал.
И къщата и дворчето. Добре си почнал от покрива, и от оградата и вратичката.
Оправи прозорците, външните врати - да не влизат дъжд,
студ, животинки и хайдуци да ти правят бели.

Оградата с денивелацията я направи армиран бетон, по-широка основа,
един зъб 30-40 см навътре към двора, нахвърляй върху него дренажен
материал - камъни, чакъл и остави дупки над нивото на тротоара
да се изтича подпочвената вода към улицата.

И снимай и разказвай!
Успех!
tupalka - специалист
Абсолютно съгласен с последното мнение на Руди..

Впечатлен съм и от мозаечния цокъл около къщата, който въпреки липсата на олуци и след толкова години изглежда безупречно.

Като съвет където е необходимо го възстанови, но в никакъв случай не го облицовай с друго покритие.

Тема "Моята къщичка на село." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: