• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kistbam - специалист
Благодаря за съвета egomen66. Ще направя като теб. Без снадки от водомера до къщата.
Тръбите са взети, в четвъртък ще се налива бетона.
Ето и малко снимки:
https://onedrive.live.com/redir?resid=C ... =folder%2c
m_markovski - специалист
kistbam написа:
Ето и малко снимки:
https://onedrive.live.com/redir?resid=C ... =folder%2c
Kistbam, аз не съм строителен инженер, но знам, че стремената на колоните трябва да са закотвени за по-добра сеизмична устойчивост. Може да погледнеш точка 7 от тази тема http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=47&t=47711 и да се консултираш с конструктора си. От познати, които са строили знам, че арматурните дворове по дефиниция са калпазани и обичат да попретупват нещата.
egomen66 - майстор
Осигури си неограничен достъп на вода. Със осигурен маркуч който да ти стига до всички точки на основите , плюс градински пистолет. Ако можеш излей бетона рано сутринта. Тогава земята и арматурата са изстинали. Предварително напръскай с вода под формата на мъгла , че пръста ще дръпне много бързо водата от бетона. Между другото , тези основи с какви размери , дълбочина са ти зададени . Подложен бетон с по малък клас няма ли да има? Съобрази се с мнението и на m_markovski. Дано да се включи и BLUEPUPIL. Успех. :partyman:

Прикачен файл

IMG_20150720_155322.jpg
kistbam - специалист
Основите са на 1,40м дълбочина от кота 0. А за закотвянето на стремената не успях да се консултирам с конструктора, пък бетон, помпи вече всичко беше поръчано и е налято както е на снимките.
Вече стигнахме до първата плоча:
https://onedrive.live.com/redir?resid=C ... =folder%2c
Тук идва и първия въпрос:
Верандата е дадена по проект със 7см по ниска от плочата на къщата. Не знам дали да я оставя така или да я изравня с плочата. Така евентуално мръсотия и вода ще си седи по-ниско (няма да влезе в къщата). От друга страна пък да не взема да се спъвам много в прага, който ще се получи там?

Въпрос 2:
Изображение
Ако верандата я направя с керемиден покрив (взех натам да клоня), няма ли много да се затъмни хола, как мислите? Прозорците ще са ниски, но все пак? Има вариант да направя един прозорец на източната стена на хола, за да влиза повече светлина, но пък не ми се иска заради отблясъците, които ще хвърля в телевизора.
ivouz - специалист
Какво ти пречи да си разшириш площадката напред и да я свържеш с площадката на входа на едно ниво.После да си направиш един хубав навес отгоре .Всичко това ще даде нова ,разчупена
визия на къщата .Сложи си още един прозорец от изток.Пък телевизора не го мисли.

Прикачен файл

212.jpg
212.jpg (38.63 KиБ) Видяна 2576 пъти
egomen66 - майстор
ivouz написа:
Какво ти пречи да си разшириш площадката напред и да я свържеш с площадката на входа на едно ниво.После да си направиш един хубав навес отгоре .Всичко това ще даде нова ,разчупена
визия на къщата .Сложи си още един прозорец от изток.Пък телевизора не го мисли.
+1 =D>
kistbam - специалист
ivouz написа:
Какво ти пречи да си разшириш площадката напред и да я свържеш с площадката на входа на едно ниво.После да си направиш един хубав навес отгоре .Всичко това ще даде нова ,разчупена
визия на къщата .Сложи си още един прозорец от изток.Пък телевизора не го мисли.
ivouz, много ми харесва предложението ти. Искам да попитам обаче как ще се реализира покрива на верандата. Аз си мисля да е така:

Изображение
Не ми се иска да разширявам пътеката.
ivouz - специалист
Трябват изчисления за скатовете в зависимост от площадката която ще се образува.
Но според мен трябва да е така:

Прикачен файл

bwy21438795301g.PNG
bwy21438795301g.PNG (18.11 KиБ) Видяна 2406 пъти
kistbam - специалист
Така дадено нещо не си го представям. В смисъл че източната пътека е широка 1.3м, а верандата е 2.6м.
За да стане наклона на покрива на верандата еднакъв от двете страни, трябва да е или както аз съм го дал (да влезе малко към къщата) или пътеката да стане 2.6м или верандата 1.3.
Не знам дали ме разбра.
dadko - майстор
И защо трябва наклоните да са еднакви?Какво пречи да са различни? Или предпочиташ водата да ти се стича покрай стената- при варианта, който си нарисувал.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Съвети при строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: