• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Като хванеш навеса за горната плоча , се съобрази с наклона напред , да ти е такъв , че да не закрива нивото на прозорците на първия етаж. Спрямо градуса който ще се получи , ще си определиш с какво покритие да ти е навеса. Преди да излееш горната плоча си заложи чакащи планки по цялата хоризонтала , за захващане на носещата греда за навеса. Ако си знаеш котата на горната плоча можеш да си изчислиш колко напред ще ти излезе навеса. #-o ivouz ти е дал добра идея. Просто трябва да я доразвиеш. :partyman:
ivouz - специалист
Ей така трябва да ти изглежда покрива ,ако искаш съразмерност.
Пък размерите на площадката ще ги съобразиш с покрива!
kistbam - специалист
Имам въпрос относно зидането с тези тухли:
http://kebe-sa.gr/e/portfolios/k250-2/
Има ли проблем да се зидат с варов разтвор?
iva6ki - специалист
проблема идва от това че намаляваш топлоизолацията с варов разтвор иначе конструктивно няма.
tanosliven - специалист
Работя с тази фирма ,зида се с лепило за зидане.Варовия разтвор само държи тухлата да не падне .Наистина лепилото е скъпо ,аз работя с Mapei -това препоръчват от фабриката но резултата е на ниво -много добра спойка
За по-големи подробности на л.с. :partyman:
tanosliven - специалист
Прикачен файл:
2015-06-02 12.30.20.jpg
К-100 за вътрешните стени имат проблем -малко са криви от едната страна и се принуждавам да ги нзидам с варов разтвор + пояс на 2.25 м .
К-250 и К300 само с лепило.И между ттухлите не се слага лепило.
gechev - специалист
Тези от Кебе как я направиха тази ламбда от 0.073 W/mK за маса от 800 кг/м3. Хептен я почнаха през просото, ама като има балами да се вързват. Австрийците за 700 кг/м3 имат по висока. Бааааси ужаса.
kistbam - специалист
iva6ki написа:
проблема идва от това че намаляваш топлоизолацията с варов разтвор иначе конструктивно няма.
Намалява ли се много? Предполагам че не е толкова имайки предвид факта, че сместа между тухлите е доста малка площ на фона на целия зид.

Също имам още едно въпросче:
По проект етажа е 3.00м. Чудя се дали да го оставя така или да го намаля на 2.80.
Във апартамента в който живея в момента е 2.70+10см замазка и височината ми се вижда добре.
Плюса е че ще отоплявам по-малко обем, минуса е че светлата част се намаля. Какво мислите?
Pasko - специалист
Не намалявай нищо! Преди 9септември , стандартът е бил 3.50м . Сигурно има защо!
VLADO66 - майстор
По-трудно се зидат такъв тип тухли с варов р-р отколкото с лепило,икономията е почти никаква.Много важно е първия ред да е идеално нивелиран.Ама майстора казал:Язе си зидам с вар.И с пяна може за се зидат и се зидат.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Съвети при строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: