• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kistbam - специалист
Здравейте. Събрах смелост вече и аз да пусна тема :-D . Става въпрос за строеж на едноетажна еднофамилна къща.
Таванското е вдигнато така, че горе е доста просторно.
Парцела е 500кв.м. Проектите са направени. Имаме разрешение за строеж.
Избрали сме и бригада, която да стори къщата. Общо взето това е етапа, който сме достигнали.
Тези дни ще се набиват колчета и ще се почва :) .
Прочетох темите подобни на моята и виждам че има доста хора с адекватни и добри идеи, които съм сигурен че ще ми помогнат.
Ще съм благодарен за всяко мнение и критика. Също така ще съм щастлив ако успея и аз да помогна на някой.
Като начало първото питане :) :
Плочите по проект са ми дадени по 10см дебелина. Армировката е мрежа с отвори 15см.
Там от където поръчах арматурата обаче нямат такава. Мрежата им е на 20см. Мислите ли че ще има някакъв проблем?

Прикачен файл

200215_Kyshta Kiril_Rogosh_1.jpg
200215_Kyshta Kiril_Rogosh_1.jpg (50.79 KиБ) Видяна 5421 пъти

Прикачен файл

Обзавеждане-Model.jpg
egomen66 - майстор
Плочите по проект са ми дадени по 10см дебелина. Армировката е мрежа с отвори 15см. - И на двете , една съща конструкция - армировка :?: .
dadko - майстор
По проект значи ти е заложено 6,67 бр. пръти на линеен метър. Ти искаш да сложиш мрежа през 20 см. , което значи 5 пръта на линеен метър, което е минимума. И то за дебелина Ф6,5 мм. Силно непрепоръчително е да слагаш по- малко армировка, отколкото е по проект. Даже е недопустимо.
Към тази мрежа , която мислиш да купиш- ако се съгласи конструктора-ще трябва да добавиш по 2-3 пръта арматурно желязо със същата дебелина на всеки метър. Е няма да са заварени, ще са привързани с арматурна тел...
pipilica - майстор
Ми има и други които продават мрежа вземи от друго място, поръчай да ти направят.
Не си писал за къде става въпрос може някой да те насочи.
ArturDent - Почти Безобиден
kistbam написа:
Като начало първото питане :) :
Плочите по проект са ми дадени по 10см дебелина. Армировката е мрежа с отвори 15см.
Там от където поръчах арматурата обаче нямат такава. Мрежата им е на 20см. Мислите ли че ще има някакъв проблем?
Като за начало - имаш авторски надзор!
Конструктора (тоя дето е изчислил арматурата), ще трябва да се разписва на всеки акт 7.
И би трябвало да идва на строежа.
Демек за плочи, колони и т.н. Основното което ще гледа е арматурата!
Да ти го кажа по-просто: Ако не спазиш поне това проекта, никога няма да видиш "акт 16"!

Поне нормален конструктор не би разписал.
Можеш да говориш с него за промяна, но не прави нищо на своя глава.

Пък да го е'ба в арматурния двор щом не могат да ти направят мрежа на 15 см.
Тия са само търговци, а не арматуристи.
egomen66 - майстор
Трябваше да набереш смелост , да пуснеш темата по от рано , на етап идеен проект . Така поставяш хората който биха могли да ти помогнат с идеи и съвети пред свършен факт. На етап набиване на колчета и започваш да се замисляш за компромисни варианти , и то за арматурата [-X . Ще те грабне инерцията с компромисите..... това е погрешно мислене и подход. Като лично мнение прекалено утежнена ми се вижда тази къща - а това са си пари. А КАТО ЦЯЛО СМЕЛО НАПРЕД няма да се плашиш :supz:
Фитилчо - майстор
egomen66 написа:
Трябваше да набереш смелост , да пуснеш темата по от рано , на етап идеен проект . Така поставяш хората който биха могли да ти помогнат с идеи и съвети пред свършен факт. На етап набиване на колчета и започваш да се замисляш за компромисни варианти , и то за арматурата [-X . Ще те грабне инерцията с компромисите..... това е погрешно мислене и подход. Като лично мнение прекалено утежнена ми се вижда тази къща - а това са си пари. А КАТО ЦЯЛО СМЕЛО НАПРЕД няма да се плашиш :supz:

Съгласен, с всичко това =D>
Christo - майстор
Вярно, че мачът е вече свирен(почти), но аз бих премислил покрива. Истина е, че двускатният покрив по принцип не изглежда впечатляващо, и сигурно за това архитектът му е направил тези чупки. Така терасата пред единия вход и подходът към другия са оставени на дъжда. Няма размери по чертежа, но ако стряхата не е много дълга, ако покривът е прав, може да се избегне водосточната тръба в предния ъгъл. Прибираш се в дъжда, и капчукът се излива в краката ти....
stenmark - специалист
Kак така прецени и реши че двускатния покрив е,да повторя "не изглежда впечатляващо" :?
kistbam - специалист
Благодаря за бързите мнения и съвети.
Относно проекта: Единствените промени, които евентуално мисля да направя са още един прозорец на таванския етаж (огледален на този, който е над верандата и евентуално да уголемя малко верандата).
По конструкциите не мисля да променям абсолютно нищо.
Къщата ще е в с.Рогош и поразпитах из Пловдивско има 2 фирми, които заваряват въпросните мрежи. Днес ще отида да поръчам от тях на 15см.
Относно дъжда и улуците. Те ще влизат в канализацията, няма да изливат вода на пътеката. На проекта е дадено така, от други съображения.
На двускатния покрив се спрях, заради по-голямото пространство, което се отваря горе. Пък да ти кажа на мен си ми изглежда доста добре така :-D .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Съвети при строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: