• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
kistbam написа:
egomen66 написа:
egomen66 написа:
Трябваше да набереш смелост , да пуснеш темата по от рано , на етап идеен проект . Така поставяш хората който биха могли да ти помогнат с идеи и съвети пред свършен факт. На етап набиване на колчета и започваш да се замисляш за компромисни варианти , и то за арматурата [-X . Ще те грабне инерцията с компромисите..... това е погрешно мислене и подход. Като лично мнение прекалено утежнена ми се вижда тази къща - а това са си пари. А КАТО ЦЯЛО СМЕЛО НАПРЕД няма да се плашиш :supz:
Само цитирам се , но да припомня какво съм писал #-o
egomen66, ясно ми е, че пускането на темата по-рано щеше да е по-добре, ама на, вече е минало. Все пак и сега не малко неща поправих (надявам се за добро), благодарение на вашите мнения.

tanosliven, може ли да ми кажеш размери и цена на душ кабината (може и на лично) и до тавана ли стига кабината?
А ел.инсталациите ще си ги правя аз. Дай линк към такъв трион да го видя. Не е ли шлайфче. Аз мислех с перфоратор да действам :-D .
Няма смисъл да купуваш фреза,може и под наем за един,два дни http://www.mashinipodnaem.bg/mashina/fr ... 1201111029
tanosliven - специалист
Такава е фрезата .Аз купих една Енхел за 136 Е и не иска да се разваля вече 6 обекта:supz: Метабо струваше 700е :rolleyes:
Душ кабината моята си има таван от пласмаса с някакви лампи вентлации и музики които не мисля да свързвам заради тока- малко нямам доверие ток и вода заедно.Ако е обикновенна кабина е добре да има разстояние от тавана да излизат парите.Перфоратора само за бетона го използвай.КЕВЕ се режат лесно с двойния диск но без прахосмукачка е малко прашно :?
kistbam - специалист
khrist , благодаря за идеята. Интересна е ама с оглед на това че остава малко място ако заградим отделно място за къпане и освен това малко трудности при бъдещ монаж на бойлери перални и тоалетни чинии, май ще си останем на вариант 2 посочен от мен, като между тоалетната и душ зоната ще има стъклена преграда, за да не пръска (или пък завеса, ще го мислим в последствие).
Имам нова дилема, която трябва да реша бързо. Отвора и съответно стълбата за горния етаж.
По проект ми е даден центриран в коридора, с размери 130/70.
Но се чудя дали да не го изместя насевер, по близо до стената, с цел да може да стои стълбата разпъната без да пречи ако реша да я оставя цял ден вместо да я сгъвам и разгъвам постоянно. Също така какво бихте ме посъветвали за размера. Мислите ли, че трябва да се разшири/стесни в някоя посока. Ако има хора с такива стълби към тавански помещения биха ми били от голяма полза.
Стълбите:
http://www.expobulgaria.com/company-131 ... D0%94.html
P.S. Това всичко ще го променям евентуално ако може де. Първо ще се консултирам с конструктора.

Прикачен файл

1111.png
1111.png (36.48 KиБ) Видяна 2078 пъти
khrist - специалист
Форумите са за споделяне на идеи, които могат да дадат коренно различно решение, но без подсказка то да не се вижда.
Относно таванската стълба, мога да споделя личен опит. Помагах на колега да монтира такава на новата му къща, стълбата беше стндартна от хипермаркет на промоция. При него отвора беше плътно до две стени, подобно на твоя чертеж, опира долу и вдясно на стените. Стълбата се монтира чрез шпилки в горния край на кутията, на тях се нанизва профил, който диагонално стъпва на основата и я държи. Проблема от това, че отвора бе плътно до стените, дойде при поставянето на декорацията скриваща фугата меджу отвора и кутията, падна едно рязане и натъманяване, но го излъгахме горе-долу. Не разбрах добре, но тази стълба не става за постоянно ползване, много е тясна и се клати. Ако смяташ да ползваш постоянно тавана, търси друго решение.
egomen66 - майстор
За вито стълбище...замислял ли , си се. # Там където съм ти го посочил , е най-високата част на тавана. :arrow:

https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D ... 39&bih=597

Прикачен файл

bwy1438795301g.png
bwy1438795301g.png (15.13 KиБ) Видяна 1858 пъти
dadko - майстор
Tц. няма място да се развие вито стълбище.
egomen66 - майстор
Ами не е мислено... Да имаш мансарден етаж от близо 70 кв. м. , независимо , че в момента може и да не се използват , но ще дойде момент в който ще реши да ги усвой , като жилищна част..... и да нямаш стационарно стълбище . Аз , не бих се съгласил. Хващам архитекта за гушата :lol: , и да намира място за стълбище. :partyman:
dadko - майстор
egomen66 написа:
Ами не е мислено... Да имаш мансарден етаж от близо 70 кв. м. , независимо , че в момента може и да не се използват , но ще дойде момент в който ще реши да ги усвой , като жилищна част..... и да нямаш стационарно стълбище . Аз , не бих се съгласил. Хващам архитекта за гушата :lol: , и да намира място за стълбище. :partyman:
Виж как си вкарваш автогол. Веднага ме наведе на мисълта- къде е стълбището към тавана на
твоята къща?
egomen66 - майстор
dadko написа:
egomen66 написа:
Ами не е мислено... Да имаш мансарден етаж от близо 70 кв. м. , независимо , че в момента може и да не се използват , но ще дойде момент в който ще реши да ги усвой , като жилищна част..... и да нямаш стационарно стълбище . Аз , не бих се съгласил. Хващам архитекта за гушата :lol: , и да намира място за стълбище. :partyman:
Виж как си вкарваш автогол. Веднага ме наведе на мисълта- къде е стълбището към тавана на
твоята къща?
:arrow: Само за склад. :)

Прикачен файл

pokriv_egomen7.PNG
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15

Тема "Съвети при строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: