• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1024.jpg
kistbam - специалист
Здравейте. Искам да подновя темата с няколко въпросчета.
Миналата година проекта "Веранда" не се осъществи по една или друга причина (една от причините е на снимките :-D )
Тази година обаче всичко ще се направи така че:
Първо искам да благодаря на всички за отговорите от миналата година. Сега като ги изчетох пак виждам колко адекватни съвети ми давате.
И така:
Варианта с вкопаване на попове и тем подобни отпада. Изолацията няма да се пипа. Поповете ще са додолу. Варианта на BLUEPUPIL-2 с метална столица не е отхвърлен, но бих предпочел да работя с дърво (това ще го доуточним в движение).
1. В прикачените снимки съм дал по-точни размери на всичко което мисля че е важно. При тези размери на какви колони и столици оставам? Предполагам че около големия прозорец на ЮГ ще е проблема, щото поповете не може да са близо един до друг.
2. Първо да измажа къщата с мазилка и след това да си правя верандата или обратното? Предполагам че ако направя първо мазилката, след това с внимаване няма да я размърлям много :-D .
3. Притесняват ме зоните, в които ще лягат поповете откъм къщата и в частност от източната страна (оградил съм ги с 2 успоредни линии). Проблема е че това съм си го правил аз и тогава мисля че не го направих достатъчно здраво. има насип отдолу и върху него пясъчна възглавница и бетон плоча 10см. Въпроса ми е дали да не изкъртя дупки в местата на бъдещите колони и да поизкопая малко и да налея бетон (нещо като стъпка).
Засега толкова. Има още въпроси, ама да тръгне разговора :-D :-D :-D
Прикачен файл:
Къща.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
1.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
След като, предпочиташ дърво и не искаш столицата над южният прозорец да е с по-голямо напречно сечение, то остава да направиш едно красиво, дървено, обърнато „V" пред прозореца.

Прикачен файл:
679.jpg
Прикачен файл:
590.jpg
Руди - майстор
Това, което съм ти рисувал миналата година си важи и за новите размери. Ако си армирал тая настилка, вероятно няма да се компрометира. А ако насипът поддаде, дори да имаш стъпки на поповете пак ще ти се отвори беля. Понеже и аз си правя една пергола на верандата, хубав сух дървен материал удари 600 лева кубика, добре че на мен ми трябваше само 0,35 кубика.
P.S. Предложението на Blue ми е малко брутално...
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (57.03 KиБ) Видяна 1023 пъти
Прикачен файл:
2.jpeg
2.jpeg (4.51 KиБ) Видяна 1023 пъти
Прикачен файл:
3.jpeg
3.jpeg (8.11 KиБ) Видяна 1023 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (114.17 KиБ) Видяна 1023 пъти
kistbam - специалист
съб мар 30, 2019 4:51 pmРуди написа:
Това, което съм ти рисувал миналата година си важи и за новите размери. Ако си армирал тая настилка, вероятно няма да се компрометира. А ако насипът поддаде, дори да имаш стъпки на поповете пак ще ти се отвори беля. Понеже и аз си правя една пергола на верандата, хубав сух дървен материал удари 600 лева кубика, добре че на мен ми трябваше само 0,35 кубика.
P.S. Предложението на Blue ми е малко брутално...
Настилката е армирана но не си спомням с каква мрежа, може би 4ка или 6-ца. Армировката е хваната и за къщата.
А дървения материал от къде си го взел. Някъде около Пловдив да знаете някой, който ще ми продаде наистина СУХ материал.
Bluepupil, това последното предложение също е интересно. Колко дебел трябва да е метала между двете дървени греди?

P.S. Да приемам ли че е по-добре първо да измажа къщата? След това ми се струва че ще стане като на кръпки.
BLUEPUPIL-2 - специалист
нед мар 31, 2019 11:51 amkistbam написа:
Bluepupil, това последното предложение също е интересно. Колко дебел трябва да е метала между двете дървени греди?
:arrow: Освен че е интересно, после ще може да се хвалиш, че имаш high-tech греда(столица). По-важно обаче е не колко ще бъде дебела, а колко ще бъде широка шината. На нея ще оставим да поеме основната част от огъването, а двете дървени гредички ще осигурят сечението с-щу измятане (lateral torsional buckling).
:idea: За размери на сечения ще говорим, като стигнеш до покупката на материалите, ама без точно определяне на позицията на колоните (поповете) това няма как да стане.
Чираче - майстор
[quote=BLUEPUPIL-2 post_id=971113 time=1553951117 user_id=84263]
След като, предпочиташ дърво и не искаш столицата над южният прозорец да е с по-голямо напречно сечение, то остава да направиш едно красиво, дървено, обърнато „V" пред прозореца.


679.jpg
590.jpg
[/quote]

Грозно, МНОГО ГРОЗНО :?
BLUEPUPIL-2 - специалист
нед мар 31, 2019 11:51 amkistbam написа:
Bluepupil, това последното предложение също е интересно. Колко дебел трябва да е метала между двете дървени греди?
:arrow: За 250кг/м и отвор мин. 4м става мин. 1000кг. Шина 140х8+ 2бр. дървени гредички(талпи) 50х140; плюс болтове или шпилки ф10 или ф12.
BLUEPUPIL-2 - специалист
нед мар 31, 2019 8:57 pmЧираче написа:
Грозно, МНОГО ГРОЗНО :?
:prayer:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Съвети при строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: