• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
tanosliven - специалист
При мен тавана бе 3.00м и го намалих на 2.80 с гипсокартон +изолация и разликата при отоплението е значителна .
От КЕБЕ препоръчват да се зида с лепило.Много лесно може да си направим една проба да се види с кое е по-добре. :partyman:
BLUEPUPIL - майстор
egomen66 написа:
Дано да се включи и BLUEPUPIL.
Изпълнявам желанието и се включвам. Бях се зарекъл да не пиша повече във форума, само да чета. Ама пусто сърце не трае, затова ще се намеся със съвет, който не вдига цената, но пък увеличава здравината на конструкцията.
Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg (52.27 KиБ) Видяна 2314 пъти
На горната снимка се вижда, че куките на биглите са на 90 градуса, добре е да се огънат още малко и да влязат навътре в колоната. Автора на темата да не се кахъри. Като за основи биглите са добри, когато стигне до армирането на колоните може да се възползва от моя съвет.
kistbam - специалист
Първо искам да благодаря на всички с отговорите и насоките, които ми давате. Възползвам се от голяма част от съветите, които ми давате. Тухлите са на обекта (K250 на Kebe). Ще ги зидат с лепило. Относно колоните не погледнах дали са завили биглите навътре а вече е късно.
Второ, въпросчета:
Имам чуденки, как да е разпределението в банята и втората тоалетна. Пералнята ще е в банята, а бойлера - над нея.
Много ми се иска душ кабината да е затворена по някакъв начин, така че помещението да е сухо и да няма проблем с електроуредите. Не знам обаче като цена как са тези душ кабини отгоре додолу със стъкло (май бая бъркат в джоба).
Ето 2 варианта, които съм разиграл:

Прикачен файл

banq2.png
banq2.png (21.44 KиБ) Видяна 2245 пъти

Прикачен файл

banq1.png
VLADO66 - майстор
Това разпищолване с тези тоалетни е излишно.Махни самостоятелната тоалетна и сложи там пералнята и бойлера.Ще стане хем прибрано,хем няма да ти стоят тези кютуци в банята.
dadko - майстор
Що направо не обединиш двете помещенийца в едно? И да преместиш вратата на спалнята вдясно... Едното прозорче ще го махнеш, за да може да си сложиш спокойно душкабината.
То верно, че е хубаво да имаш отделно тоалетна и отделно баня, в която да има тоалетна, но ние сме с обща баня/тоалетна и досега не сме срещали трудности (Е, ако някой е хептен на зор, а пък в същото време някой се къпе- имаме външна тоалетна на двора ;-) )
egomen66 - майстор
Започна ли да зидаш? Конструктора какво е имал в предвид , като ти е заложил толкова много бетони шайби. Тези широки колони , не ти позволяват да раздвижиш вътрешното разпределение на помещенията. Две спални , по 13 кв. Поне едната би трябвало да е минимум 16кв. Ако не си иззидал , и излял колони и плоча , се посъветвай с него , за широките колони , които са по вътрешния периметър. #-o
egomen66 - майстор
egomen66 написа:
Трябваше да набереш смелост , да пуснеш темата по от рано , на етап идеен проект . Така поставяш хората който биха могли да ти помогнат с идеи и съвети пред свършен факт. На етап набиване на колчета и започваш да се замисляш за компромисни варианти , и то за арматурата [-X . Ще те грабне инерцията с компромисите..... това е погрешно мислене и подход. Като лично мнение прекалено утежнена ми се вижда тази къща - а това са си пари. А КАТО ЦЯЛО СМЕЛО НАПРЕД няма да се плашиш :supz:
Само цитирам се , но да припомня какво съм писал #-o
tanosliven - специалист
Душ-кабината си струва парите ,аз съм взел една и вече 5-6 месеца се каня да я поставя :-D
Когато дойде ред за ел.инсталациите желателно е да използват двоен диск за рязане на каналите в тухлите а не перфоратор.
Електрически трион за тухлите имат ли майсторите?
kistbam - специалист
egomen66 написа:
egomen66 написа:
Трябваше да набереш смелост , да пуснеш темата по от рано , на етап идеен проект . Така поставяш хората който биха могли да ти помогнат с идеи и съвети пред свършен факт. На етап набиване на колчета и започваш да се замисляш за компромисни варианти , и то за арматурата [-X . Ще те грабне инерцията с компромисите..... това е погрешно мислене и подход. Като лично мнение прекалено утежнена ми се вижда тази къща - а това са си пари. А КАТО ЦЯЛО СМЕЛО НАПРЕД няма да се плашиш :supz:
Само цитирам се , но да припомня какво съм писал #-o
egomen66, ясно ми е, че пускането на темата по-рано щеше да е по-добре, ама на, вече е минало. Все пак и сега не малко неща поправих (надявам се за добро), благодарение на вашите мнения.

tanosliven, може ли да ми кажеш размери и цена на душ кабината (може и на лично) и до тавана ли стига кабината?
А ел.инсталациите ще си ги правя аз. Дай линк към такъв трион да го видя. Не е ли шлайфче. Аз мислех с перфоратор да действам :-D .
khrist - специалист
Втора тоелетна е много ценно нещо, личен опит. Не става ли да дръпнеш пералнята и да направиш душ кабината по цялата стена с плъзгаща врата, бойлера пак може да е над пералнята. Така ще е много по-удобно за къпане, а под прозореца може да сложиш щкаф за шампоаните и други неща. По този начин останалата част от помещението ще е абсолютно суха, ако искаш преградата може и да е до тавана, има си прозорец за проветряване, а може и просто завеса да сложиш с по-висока преграда на пода. Нещо такова.
Прикачен файл:
Untitled-1.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Съвети при строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: