• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
mod edit: без връзка с темата
Последна промяна от Virtex на пон апр 01, 2019 1:29 pm, променено общо 1 път.
Причина: mod edit: без връзка с темата
BLUEPUPIL-2 - специалист
mod edit: без връзка с темата
Последна промяна от Virtex на пон апр 01, 2019 1:28 pm, променено общо 1 път.
BLUEPUPIL-2 - специалист
:arrow: Virtex- Това което направи е лишено от смисъл, освен ако моите конструктивни съвети са нежелани. Просто, кажете ясно, да не пиша повече във форума и готово.
:arrow: Снимките са премахнати с аргумента, че нямали връзка с темата, а истината е, че те дават решение на това, как може да се реши поставения от автора проблем за междинно подпиране с диагонали на въпросната греда. Снимките показват 8 емблематични сгради, при които брейсинга (bracing) е изнесен пред прозорците или е в една равнина с тях т.е. той е видим и оборват поста на Чираче, че е грозно.
VLADO66 - майстор
Откъм къщата можеш да го направиш и без попове, ако хванеш гредата с шпилки през стената през метър разстояние.Съжалявам, но нямам снимки на моя навес направен по този начин.И друго- колкото ти е по-нагоре навеса, по добре, защото лятото се напича от слънцето.
шоп - майстор
@BLUEPUPIL-2, без да се обиждаш, но наистината снимките на Х иксови връзки от фасади на небостъргачи нямат нищо общо по темата. Обърнатото V също неприемливо и съгласен с чирачето...супер грозно.
Освен това и не практично... ще си удряш главата:-))

Винаги от към къщата практикувам варианта на Владо...шпилки през 60 см до метър.

Питащия нагледно показва как една дребна икономия в крайна сметка излиза солена. Насипа трябва да е добре вибриран. Ст. бетнна плоча 10 см е ОК, но ф4 или ф6 мрежа е меко казано смешна армировка.

Едно качествено дюбелиране към стената и шпилки през стената ще разтоварят до голяма степен слабо армираната плоча и няма нужда от къртене и направа на нови стъпки.
Успехи!
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон апр 01, 2019 3:44 pmшоп написа:
@BLUEPUPIL-2, без да се обиждаш, но наистина снимките на Х-иксови връзки от фасади на небостъргачи нямат нищо общо по темата.

Това не биваше да го казваш. Дали е висока сграда или къща, принципа е един и същ. И как да нямат нищо общо, като едно „V“ и едно обърнато „V“ правят Х.
пон апр 01, 2019 3:44 pmшоп написа:
Обърнатото V е също неприемливо и съгласен с чирачето... супер грозно. Освен това и не практично... ще си удряш главата
Как разбра, че изглежда грозно, като ги няма снимките? Това са едни от най-красивите сгради под слънцето. Според много хора, показването на конструктивните елементи е едно от най-значимите неща случили се на архитектурата изобщо. А това за удрянето на главата, пък въобще не биваше да го споменаваш, защото въпросното обърнато „V“ е покрай стената и оттам няма как да се минава.
шоп - майстор
Грозните снимки доста дълго стояха преди мода разумно да ги премахне :-D
BLUEPUPIL-2 - специалист
Опровергах те възпитано и в дух на уважение. Обърка се с едно от твърденията и явно се ядоса и реши на черното да викаш бяло, така да бъде! Като няма работещи аргументи, ставаме груби, няма лошо аз съм свикнал и съм винаги насреща да помогна.
шоп - майстор
пон апр 01, 2019 7:01 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Опровергах те възпитано и в дух на уважение. Обърка се с едно от твърденията и явно се ядоса и реши на черното да викаш бяло, така да бъде! Като няма работещи аргументи, ставаме груби, няма лошо аз съм свикнал и съм винаги насреща да помогна.

Нещо си се объркал. Не случайно ти бяха изтрити снимките. Това е форум направи си сам. Ако имаш снимки от обекти, които ти си направил ги качи. Да пълниш форума със снимки от нета на небостъргачи е неразумно и пълен спам. По тази причина те изтриха...
Помисли!
nikolov333 - майстор
Оффтупик.. В защита на Bluepill ще кажа, че на мен винаги са ми били интересни различните конструкции, поствани от него и останалите, понеже поне аз поне няма от къде другаде да ги видя, а наблюдението разширява човешкия мироглед. Та красиви или грозни са били снимките, аз не успях да ги видя, понеже не участвах в дискусията и не съм разглеждал днеска непрочетените и явно го пропуснах това дълго време и успях да хвана само обърнато "V".. Еми не ме кефи също и мене, но нали така се изгражда "вкуса"и усета за дизайн, за да разбереш какво ти харесва и какво не.. :partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Съвети при строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: