Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Желателно е дискусията да е откровена , дори и с негативни мнения. Плюсове минуси и тн. #-o https://www.youtube.com/watch?v=cpBLgy9BE_w https://www.youtube.com/watch?v=q-mHraLEJVw
MamaMy - майстор
Не всичко ново като технология и материали е лошо, но всичко е направено да е с по-малък живот от традиционното за да се подменя по-често. По-лесно е за работа за да го предпочетат майсторите. По-бързо е за изпълнение за да го хареса все пак и клиента за нещо защото пък цената му съвсем не е по-ниска. Даже понякога е по-висока което е парадокса.
Относно красотата "вкус другар няма". Както се разбрахте има и чалга и джаз.
Лично на мен пластмасата не ми харесва особено, но не мога да отрека, че има и предимства. Ела да видиш съслите какво са направили на сачака. Дали ще си харесат и вкуса на сайдинга? Едва ли. Няма да го пипнат. Просто той сам ще се напука и ще изпада ако стане на същите години като дъските :-D
Изолиращите свойства на съвременните материали също не мога да оспоря. Лошото е пак, че се залита в крайности. Правим си термоси и после правим изкуствена вентилация. Пари на вятъра за да догоним естествения климат на една кирпичена къща :)
piron45 - майстор
Не ми стана ясно какво точно да коментирам . Разликата между двете технологии не е толкова значима след като резултатът е близък. Имам къща от 5г със пластмасов сайдинг и съм доволен. Още не се забелязва някаква промяна по него. Лесно се поддържа, едно миене го прави като нов. Като не знам дали ще се отрази добре една водоструйка на всеки друг вид външна мазилка. Поне не съм виждал някой от съседите с обикновена или минерална мазилка да си мие къщата като мен, а прахоляците се трупат неизбежно.
egomen66 - майстор
И двете мнения дават правилна насока на темата... Да се дискутират и сравняват традиционните и не традиционни методи. По смело съфорумници......... :partyman:
gechev - специалист
Каква е разликата? Сайдинг от пластмаса = презерватив. Няма взрив :lol:
Chefo77 - майстор
Преди години колеги правиха със сайдинг къщата на един клиент, като сайдинга беше на Кьомерлинг. Предполагам беше проблем на изпълнението, но сайдинга сутрин и вечер имаше огромни разлики във визията - отваряше зверски фуги по дължина и след това си ги затваряше :) Същият проблем се наблюдаваше и при декинга, който беше смес от дървени стърготини и полимерни материали, но в далеч по-малки граници.
Казвам, че вероятно е проблем на изпълнението, защото виждам, че при посочената система (Вокс) си имат разделителни лайсни, които освен фиксация изпълняват и такава функция - да крият отворените фуги.
Иначе определено си има предимства - може да се мие, лесна поддръжка, гарантирано добра визия... Но не търпи корекции - ако го пере здрава градушка не се знае до каква степен ще издържи, за злонамерени действия не коментираме; може да избелее от слънцето след време (не че боята не избелява де) и единственият вариант да се освежи е като се смени. А и всички полимерни материали, изложени на слънце след време губят еластичните си свойства и стават лесно чупливи. Въпросът е след колко време ще се случи това.
bulhomes2 - майстор
Единственото, което ме спря да си направя сайдинг е, че профилите, които вкарват у нас са с максимална дължина 3,50 м. Рядко има толкова малки стени и заради това се получава на всяка стена по една (или няколко) грозна вертикална снадка на правата стена.
enyo.burov@gmail.com - помощник
Моля за мнение подходящ ли е сайдинга само за втори етаж от къща (първият ще остане на тухла). Както и от фирмата ми казаха, че профилите са подходящи само с до 5 см изолация -> не е ли малко са външна изолация 5 см?

Кой е най-ефективната комбинация за приемлива цена и качество (5 см+ сайдинг или 10 см + замазка)? Може ли да ме ориентирате горе долу как се движат цените за външна изолация с каменна вата от 10 см + замазка отвън.

Благодаря предварително!
radius - майстор
enyo.burov@gmail.com написа:
Моля за мнение подходящ ли е сайдинга само за втори етаж от къща (първият ще остане на тухла). Както и от фирмата ми казаха, че профилите са подходящи само с до 5 см изолация -> не е ли малко са външна изолация 5 см?
Мързи ги и искат да си работят, както са свикнали. 5 см са малко.

Тема "Две клипчета подложени на откровена дискусия....." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: