• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Нали знаеш, има една приказка.... каквото комшиите такова и ние.... :partyman: Темата ще се доразвие , просто в момента осъществявам , пазарна логистика за материали. Ще има още доста въпроси , с цел обогатяване на темата , с нови технологични решения и изводи :supz:
dadko - майстор
Това означава ли, че реши вече окончателно да правиш покрива метален, вместо дървен или още се колебаеш? Знаеш защо питам.
egomen66 - майстор
Конструктора ми , в момента си пече дупето :lol: , някъде по Черноморието. Имам уговорка за среща с него , като се върне.Благодарение на колегата BLUEPUPIL , съм подготвен за нея.В момента правя проучване на пазара за дървен ( качествен ) и метален материал , за да мога да си направя финансово-сравнителен анализ.Така или иначе не бързам .Идеята ми е , този сезон , да стигна до поставяне на покрив и дограма , и да оставя къщата да олегне ( подиша ) , до следващата пролет. :partyman:
egomen66 - майстор
Колоните са готови.Започваме подготовката за пояса....

Прикачен файл

20150826_133430.jpg

Прикачен файл

20150826_133403.jpg
Чираче - майстор
И за какво са ти тия тухли?
egomen66 - майстор
Чираче написа:
И за какво са ти тия тухли?
:arrow:

Прикачен файл

8.jpg
egomen66 - майстор
С помощ от приятел , визуално как би изглеждал покрива....но това само на теория... :?

Прикачен файл

pokriv_egomen7.PNG

Прикачен файл

pokriv_egomen9.PNG

Прикачен файл

pokriv_egomen5.PNG

Прикачен файл

pokriv_egomen4.PNG

Прикачен файл

pokriv_egomen2.PNG
BLUEPUPIL - майстор
Под попа при така сложилите се обстоятелства е доста вероятно да се образува пукнатина от долната страна на плочата, въпреки наличието на възглавница.
Прикачен файл:
SLAB LOAD.jpg
Масово покривите се проектират така, което не значи, че няма по-добро решение на почти същата цена, касаеща количеството на бетона и армировката......Плочата се прови по-тънка или с по-малко армировка или и двете, а под попа се пуска обратна греда.
egomen66 - майстор
Как седи въпроса , с изграждане на метални ферми от КВАДРАТНИ И ПРАВОЪГЪЛНИ ЗАВАРЕНИ ПРОФИЛИ , примерно 60/40 - 3 или 4 mm. дебелина , където товара се предава , на стомано-бетоните пояси , и от там на колоните. #-o
dadko - майстор
BLUEPUPIL написа:
Под попа при така сложилите се обстоятелства е доста вероятно да се образува пукнатина от долната страна на плочата, въпреки наличието на възглавница.
Прикачен файл:
SLAB LOAD.jpg
Масово покривите се проектират така, което не значи, че няма по-добро решение на почти същата цена, касаеща количеството на бетона и армировката......Плочата се прови по-тънка или с по-малко армировка или и двете, а под попа се пуска обратна греда.
Виждам, че разполагаш с кофражен план, вероятно имаш и армировъчен. аз с такава информация не разполагам и мога само да направя някои предположения.
По това, което виждам- плочата е дебела 15 см. За това поле е поувеличена- спокойно можеше и да е 10см. И щом конструктора се е презастраховал с дебелината- вероятно е сложил и необходимата армировка. Не ми се вярва освен собственото тегло на плочата и натоварването върху нея- да не е предвидил и съсредоточен товар от 1 тон, при условие, че разполага с чертеж на покрива.
Вероятно имаш необходимата информация, за да подлагаш под съмнение изчисленията на конструктора.
Колко според теб трябва да е височината на обратната греда, за да поеме съсредоточен товар от 1 тон? При наличие на 15 см. плоча...Колкото да се спъваш в нея. в зоната, където е попа- армировката можа да се сгъсти и всичко ще е ОК. Може и греда да се развие.
А към автора на темата- електрозаварен профил 60/40 за ферма ??? :? :? Сериозно ли го мислиш? Искаш да минеш по тънката лайстна, но с този профил- трудно ще се получат нещата.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Изграждане на метална конструкция за покрив." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: