• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Същото но наобратно се случва и през лятото, когато пусна климатика вътре а навън е 35 градуса...

Тоест идеално положение няма... :?
Недишашщата съм я купил, но скоро обсъждах с човек, който разбира от това, и той ми каза за пропускливата НАД гиспокартона.
Над ватата и под металните керемиди и въздушното вентилирано пространсво също имам паро-ПРОпусклива мембрана .
stroylux - напреднал
Фитилчо написа:
Същото но наобратно се случва и през лятото, когато пусна климатика вътре а навън е 35 градуса...

Тоест идеално положение няма... :?
Недишашщата съм я купил, но скоро обсъждах с човек, който разбира от това, и той ми каза за пропускливата НАД гиспокартона.
Над ватата и под металните керемиди и въздушното вентилирано пространсво също имам паро-ПРОпусклива мембрана .
Гипса и гипсокартона сами по себе си също са достатъчно запечатващи материали, за да се налага наличието на автономна вентилационна система. А лятно време няма от къде да дойде влага от външната страна, за да създаде предпоставки за конденз.
Фитилчо - майстор
Вентилацията е предвидена и купена вече. Предполагам, ще има и рекуператор самоделка, по някое време, не зная точно кога , когато ми остане време да си го направя.
Дилемата ми е само - дишаща или НЕдишаща мембрана непосредствено над гипсокартона и под ватата- каменна 20 см ...

Цитирам човека:

говорим за пари, които се движат отвън навътре лятото
а от вътре навън зимата парите си сменят посоката затова ако има пароблокаж ще работи добре в единия сезон и ще създава проблеми в другия.
стига до мембраната и кондензира и дървените ти летви които носят покрива почват да гният затова ти казах слага се паро забавяне а не блокиране за да може парите да преминат без да стигнат концентрация за конденз.
stroylux - напреднал
Фитилчо написа:
Вентилацията е предвидена и купена вече. Предполагам, ще има и рекуператор самоделка, по някое време, не зная точно кога , когато ми остане време да си го направя.
Дилемата ми е само - дишаща или НЕдишаща мембрана непосредствено над гипсокартона и под ватата- каменна 20 см ...

Цитирам човека:

говорим за пари, които се движат отвън навътре лятото
а от вътре навън зимата парите си сменят посоката затова ако има пароблокаж ще работи добре в единия сезон и ще създава проблеми в другия.
стига до мембраната и кондензира и дървените ти летви които носят покрива почват да гният затова ти казах слага се паро забавяне а не блокиране за да може парите да преминат без да стигнат концентрация за конденз.
Тези пари дето се движат отвън навътре лятото са малко в теорията на неотносителността, а конденз лятно време е нещо ново за мен, освен ако не живееш в хладилна камера :) ето един линк в моя защита:
http://www.knaufinsulation.bg/%D1%81%D0 ... 0%B8%D0%B2
egomen66 - майстор
:arrow: :?: http://maistorplus.com/blog/post/152/re ... krivi-ceni
Не се колебайте да поискате раздробяване на дадената крайна цена за отделните материали и труд. Важното е да балансирате средната цена, но да не се пренебрегват качеството на материалите и професионализма на фирмите или майсторите за ремонт на покриви.

Прикачен файл

c-1.jpg
c-1.jpg (69.46 KиБ) Видяна 2234 пъти
Фитилчо - майстор
В нашият случай и в духа на форума, каквото си направим, такова ще ни държи сушинка и топлинка :lol:
Добре, че ениско, че ме е страха адски от високо [-o<
egomen66 - майстор
Вадим Владимиров написа:
Казаха ли ви го!
:arrow: :-D :partyman: Един майстор седял на покрива, на една сграда в манастир, и се чешел зад ухото.
Към него приближил отчето и го попитал:
- Какво става майсторе? Защо спря?
- Аааа, мисля си .... На един поп ли да го сложа, на два попа ли?
Отчето се дръпнал:
- На попадията! Тя ме накара да питам!
krismarg - специалист
Фитилчо написа:
Вентилацията е предвидена и купена вече. Предполагам, ще има и рекуператор самоделка, по някое време, не зная точно кога , когато ми остане време да си го направя.
Дилемата ми е само - дишаща или НЕдишаща мембрана непосредствено над гипсокартона и под ватата- каменна 20 см ...

Цитирам човека:

говорим за пари, които се движат отвън навътре лятото
а от вътре навън зимата парите си сменят посоката затова ако има пароблокаж ще работи добре в единия сезон и ще създава проблеми в другия.
стига до мембраната и кондензира и дървените ти летви които носят покрива почват да гният затова ти казах слага се паро забавяне а не блокиране за да може парите да преминат без да стигнат концентрация за конденз.
Ми те са на проветрение, освен ако няма вентилация под керемидите.
lov - майстор
stroylux написа:
В такъв случай в сравнение с повечето "дългогодишни майстори покривачи" , които до един "току що се връщат от Германия" си се справил добре. Най- малкото си напаснал керемидите по дължината на ската, а имам случаи при които режат дори и тези при стрехата. Имам някои дребни забележки, които са пренебрежими. Керемидите при уламата не трябва да се приближават една до друга толкова поради факта, че покрива е най- динамичната конструкция при една къща и може да се получи евентуално триене при насрещните керемиди и оттам счупване и разместване. Но това е по-скоро теоретично. С фолиото или черната хартия не трябва да се покриват летвите, тъй като лятно време в някои области температурата на керамичното покритие достига 70 и повече градуса а работната на тези материали в повечето случаи е 50-60, затова разстоянието керемида- фолио е мин. 6 см. Снегозадържащите куки се разпределят по целия скат за да вършат съществена работа.Има си разходна таблица за всеки регион в страната. Изпълненията само по периферията не носят нужния ефект. Лавината и свлачището никога не тръгват от подножнието. В твоя случай скатовете са малки и не е проблем. Приеми го като градивна критика и още веднъж - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Да почна от зад на пред. Покрива е с почти минималния допустим наклон и до сега не е имало куки та как е карал. :? :) Куки бол ще сложа още но заваля тогава и нямаше кой да се кетри по лизгавицата. Тъй тъй съм ги направил няма да ги изхвърля я. :lol: А и нещо се замислих на пролет да си стъкна и една рампичка за удобсто при чистене на кумините та ще е тогава. Тъкмо ще видя нагледно къде иска повече щото мястото и разположението е особенно и няма кой знае какви навявания нищо че е в балкана. На дневен ред ми е мрежа за улуци. Завчера от задната страна преливаха от шума за трети път ги чистя и няма оправия.А трябва да ги вкарам и в канализацията. Та давайте алтернативни решения. Това дето се предлага готово е ясно :lol:
Относно разстояни в уламите има си ги но при рязането така са правени срезовете че се създава илюзия че се допират. То там даже малко престараване беше точно на тази тема щото от зад площадката е на нивото на главата ми и ще са видими. А и колко да мърда тоя покрив реално и 5мм са достатъчни а те са 5 санта. Относно напасването по дължината на ската. Ми трябва да си много тъп майстор да режеш керемиди пък и тези носят до 7 санта приплъзване и е грехота да режеш където и да е било. Ако не можеш да смяташ редиш на земята и толкова. Пък тя и сметката лесна. Ковеш най долната и най горната шипка така. После делиш разстоянието на максималната покриваща дължина. Ако не излезе цяло число добавяш още един ред и ги разпределяш. мериш с рулетката от двете страни с прибавяне а не с разни чапове или теркове /на всякъде им викат различно/ щото с тях се натрупва грешка. А и едва ли има иделано равни скатове. Опъваш канапа ако не си сигурен и ковеш по него.
Относно защо са летвите от долу. Ми търся си и хидроизолация. Най разумното е да ковеш във високата част така че каквото и да се стича никога няма да попадне в отвор покрай пирона. За мен другия вариант е мързеливия щото по лесно става. Дори така е по лесно защото разполагаш летвите по мартаците предварително и после няма да се чудиш къде да я сложиш. Ако е тънка мембрана мисля че Вадим го беше обяснил как го правят с подпъхване ама с това дебелото не става номера.
А това дали шипките са с 2 сантима по близо или далече от мембраната разликата в температурата ще е десети да не кажа стотни от градуса разлика. Ако искаш от любопитство мога да ти я измеря другото лято. :-D
egomen66 - майстор
Добре си се справил lov. Най-вече , че си го правил сам. При положение , че се прави сам , винаги съществува момента на презастраховане , и много мислене. За един коректен майстор , това е рутина и професия. Компенсирането на презастраховането , идва от цената на спестения труд за майстор , за сметка на качеството , ако не си внимавал. В моя случай се получи следното... Дойде представител на финишното покривно покритие. Засне ситуацията и ми даде задание , какво да направя и как да го направя. С абсолютно всички размери.Каза ми да бъда готов до 15 дена. Предварително ми изпрати подпокривната мембрана , с изричното условие за спазване на технологията за поставянето и , плюс точните размери на двойната скара.След 15 дена докара покривното покритие , цялата система . Прие скарата , и това което сме направили , и ни позволи да го положим.Не упоменавам фирмата , за да не се приеме като реклама. По покрива няма нито един пирон. Инстументите необходими за полагането му , бяха предоставени от фирмата... всичко от- до. И така 30 години гаранция... Дано съм жив да споделя впечатления. :-D :partyman:
Последна промяна от egomen66 на съб дек 05, 2015 5:26 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Покрив - НАПРАВИ САМ...Алтернативни решения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: