• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
:arrow: Фитилчо написа:
За да избегна проблема с покритията, ще ги направя от сатинирана неръждавейка !
80 и няколко лева листа размер 1250х2500х0.5 мм
И е вечно... ще потъмнее малко, голяма работа...
Тъмно сиви метални керемиди с лайсни и снегозадържане от неръждавейка ще стои много добре :)
Не ми трябва абкант, ама ми трябва гилотина :lol:
Никой нищо не каза по въпроса за Винтовете...

Вадиме?
Lov написа:
Поразрови се може и да си я намериш направо на лента. Мисля че срещах подобна оферта. Но за куките трябва да е поне 1мм. Всичко се намира стига да имаш мерак за търсене. По белия свят гледам че все с медна го правят дори и олуците та почвам да се замислям дали нещо бъркаме пак в сметките. Щото купувах една 0,5х400 широчина и нищо чудно да дойде на по добра цена от измислените с полимерно покритие.Режат ти от руло на и колкото излезе на кило.И тя е вечна.
Последна промяна от egomen66 на пон авг 31, 2015 11:56 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Нещо почната но недовършена тема. За медната ламарина мисълта ми беше да се ползва за уламите
egomen66 - майстор
Лично аз нямам познания в тази сфера. Но с интерес бих следил, различни похвати , мнения , и всичко свързано с темата. :)
Фитилчо - майстор
Само да уточня, не съм имал предвид, че ще си правя метални керемиди от неръждавейка.
Имах таива идеи, но цената ме отказа(на материала) и по принцип го мислех за медни, но там е 200 лева листа :lol:

Но ако ми продават окомплектоващите елементи към керемидите(билни капаци, странични лайсни, лайсни за комин , смегозадържащи елементи и тнт) на цена от 35 лв квадратният метър, а неръждавейката със същата дебелина ми струва 90 лева за 3 кв метра, то е близо до акъла, че ще си купя неръждавейка, и ще си ги свия аз и никога няма да ми изгният.
Още повече, както колегата lov правилно забеляза а и аз си го мислех - когато ламарината,от която правят металните керемиди дойде на лист и я отрежат на ленти за да стане на елементи после, то отстрани тя не е боядисана и може да ръждяса странично, докато при неръждавейката този момент отсъства, естественбо, че ще си направя елемнтите от неръждавейка, щом цената е еднаква. Остава разкарването насам натам, но това си е от мен и това не ми струва нищо...

Идеята ми по принцип е да имам черни или тъмно сиви метални керемиди, понеже фасадата ще е винено червена и затова според мен ще стоят красиво с неръждаеми елементи. Неръждавейката е и по здрава по принцип от нормалната ламарина.
А, и мога да си я режа с флекса, докато металните керемиди не мога :razz:
lov - майстор
Щом на колегата му е интересна темата за заместителите или как да си го направим покрива по здраво и евтино може да смени заглавието щото никой няма да почне да си прави метални керемиди в къщи. Аз обещавам, че ще пиша подплатено със снимков материал. Трябваше даже по план утре вдруги ден да го бична стария покрив но малко непредвидени неща се получиха днеска и го отложихме за другата седмица. Материалите са ми готови както и вариантите за заместители.
egomen66 - майстор
lov написа:
Щом на колегата му е интересна темата за заместителите или как да си го направим покрива по здраво и евтино може да смени заглавието щото никой няма да почне да си прави метални керемиди в къщи. Аз обещавам, че ще пиша подплатено със снимков материал. Трябваше даже по план утре вдруги ден да го бична стария покрив но малко непредвидени неща се получиха днеска и го отложихме за другата седмица. Материалите са ми готови както и вариантите за заместители.
Предлагайте заглавие.... до колкото разбрах , сте схванали същността на темата... :rock:
Фитилчо - майстор
Явно темата ще е за покриви :) аз до месец трябва да съм покрил, ако няма непредвидени обстоятелства.

Като начало , има ли някой колега идея за дървен материал на добра цена.
Дъски 12х3 , желателно на 4 метра и 100 линейни метра 16х4
Около 3 кубика тотал,желателно да е сух.

Сегашната най добра оферта е от Батак.
egomen66 - майстор
Този материал... за обшивка ли е. 16х4....? #-o
Фитилчо - майстор
трябва ми за да правя едни Joist греди

Изображение

Всъшност сега се загледах, че са доста тънки и са направени от OSB . Може и аз така да подходя, ще го обмисля. :?

Обшивката вече ми е направена, от 12х3 дъски.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Покрив - НАПРАВИ САМ...Алтернативни решения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: