Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ewgeny - напреднал
Здравейте, сдобихме се най-накрая с мечтаното място, парцел 1 дка. Чудя се обаче, възможно ли е и дали някой го е правил, да си направи целия дом на два етапа, предварително уговорени с проектантите. Какво си мисля - знам точно какво искам, дори и цветовете и облицовката на фасадата, знам и приблизително разпределение което си представям, но със сигурност тук ще се вслушам в предложенията на архитекта (който дори още не съм започнал да търся). Знам и какви помещения искам, какво ще има там, как ще са разпределени....абе общо взето имам виждане, чертано, и мислено доста дни. Ситуацията е следната - Да направим къщата от порядъка на 127 м2, както си му е реда, но предварително да подготвя проекта за досторяване на гаража залепен за къщата с площ около 50м2, в който ще се помещават (последващо ще ги преградя) котелно, перално, дом за МПС-тата, и разбира се кът за майсторлък. Причината да обмислям този вариант съм убеден на всички е ясна - пари. 50м2 основи, покрив и др. си е не малко. Ако някой е правил подобна схема, ще се радвам много, ако сподели своите перипетии и действия които би променил, ако може да се върне назад.
iliya_i - майстор
Добре би било грубият строеж (основи, тухли) да ги направиш заедно, за да се получи добра връзка между двете части. Да не се пукат фугите при връзката им.
ewgeny - напреднал
А дали е възможно, ако предварително бъдат оформени с общ фундамент, а пристройката после да бъде дървена конструкция? Пак ли ще има такава опасност?
mladen0101 - помощник
Опасности винаги има,но ако всичко се строи според предписанията едва ли ще имаш проблеми.Относно гаража може и да провериш какви са цените на сандвич панелите определено са с голяма експлоатационна стойност-успех три пъти мери един път режи!!!
ewgeny - напреднал
mladen0101 написа:
.....-успех три пъти мери един път режи!!!
Благодаря, и аз това се опитвам да правя. Но ако ще отлагам гаража, няма да е с цената на естетиката и дизайна който търся, защото после дълги години (надявам се), ще има да го гледам и да ме е яд. Но пък съм убеден, че не е невъзможно.

Тема "Първо къща, после гараж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: