• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ProvideR - специалист
Колеги,
искам малко помощ за фургона, за да не го разваля накрая. Желанието ми е да го "облека" целия в речни камъни колкото 2 юмрука големина, но не знам ако директно ги налепя с Ceresit CM11 върху сандвич панела дали няма да изпадат после. Трябва ли да се слага мрежа или арматура помежду камъните и ламарината или директно мога да лепя?


Посъветвайте ме какво мога да направя, за да стане реалност идеята ми.
Благодаря!

Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Интересен проект!
С мрежа. Мисля, че ще трябва на етапи да го правиш, за да изравниш гофрето отдолу без да ти се свлече всичко
Какво е дръвчето отпред до входа?
шоп - майстор
Определено и аз казвам интересен проект.
Възможен е но с много условности. Тези камъни с размер два юмрука тук в шопско наричаме: " агнешки главички"

Имате ли представа колко тона облицовка ще положите? Не камъка трябва да държи термопанела на фургона, а обратно. Най добре е разбира се една обща констукция, която ще се самоукрепва. За целта, мрежи, винтове, дюбели, пояси, бетон и т.н....
Успехи!
ProvideR - специалист
Камъни има бол при мен, остава да си набавя мрежа и да поставя дюбели в ламарината на фургона. В youtube дори гледах как се правят дупки в самите камъни и става бетон здраво.
gechev - специалист
Завърти се около Киноцентъра в Бояна. Там има скулптури дето от стиропор ще ти избачкат същата къща от втората снимка. :-D
ProvideR - специалист
gechev написа:
Завърти се около Киноцентъра в Бояна. Там има скулптури дето от стиропор ще ти избачкат същата къща от втората снимка. :-D
Предпочитам камък :)
Освен това, дори и да е стиропор, после голямо рисуване ще падне.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ProvideR написа:
Освен това, дори и да е стиропор, после голямо рисуване ще падне.
Ама пък каква добра изолация ще имаш!
ProvideR - специалист
Както виждате, фундамента съм го направил да надстърча поне 15-20 см. Това е добра основа за полагане на камъни. Започвам с по-едрите, масивни камъни и пирамидално големината им да намаля нагоре.
Чираче - майстор
Аз бих го направил по следния начин. От квадратна тръба 40/40/3 правиш скара през 1 метър от всяка страна. Към нази скара се заварява армировъчна мрежа с око 20/20 см с дебелина на тела поне 5 мм. От вътрешната страна на тази основа можеш да сложи колкото си искаш стиропор или фибран за топлоизолация. След това започваш да зидаш камъните с разтвор пясък:цимент 1:1. Заедно със зидането оформяш и фугите с гъбичка. Измивай внимателно камъните веднага със зидането, защото после чистенето от цимента е проблем. И.... не бързай. Оставяй всеки ред камъни добре да стегнат с разтвора, за да не паднат.
VLADO66 - майстор
Като има камъни бол,защо не габиони? https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D ... C38QsAQIHA
  • 1
  • 2

Тема "Идеи за изолиране на фургон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: